Pismo święte... Czytacie ??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Pismo święte... Czytacie ??

przez jaaa 01 lis 2008, 12:22
albo niewiara wkoncu ateisci to nie wierza w nikogo;)

przez Pstryk 01 lis 2008, 12:31
Mam podobne podejście jak Lariana. To fakt, że idee i formy wyznawcze się różnią ale to zostało stworzone dla potrzeb grup społecznych, chcących zaznaczyć swoją odrębność.
Pstryk

przez Lariana 01 lis 2008, 22:32
W każdej religii chodzi o to samo. Są inne formy ,zasady wyznawania Boga. To proste .To tyle.
Ciekawa jestem jak można nie wierzyć w nikogo.. a ateiści nie wierzą tez w nic?
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 01 lis 2008, 22:43
nie wierza
sa racjonalistami;)

przez bee84 01 lis 2008, 23:01
Niemalże każda religia opiera się na propagowaniu różnie rozumianego dobra i każda religia za swoje główne zasady traktuję zwykłe zasady humanitarne (nie kradnij, nie zabijaj itd) ... więc rzeczywiście można stwierdzić, że w każdej wierze chodzi o to samo.
A co do ateistów ... niby ateiści w nic nie wierzą ... ale ja nie wiem jak można w nic nie wierzyć ..... na pewno wierzą w dobro, w miłość, w siebie .... żyją jakąś nadzieją itd ... fakt, że nie wierzą w Boga w sensie "postaciowym"
... no ale mimo to nie są w cale tacy całkiem niewierzący ...

przez jaaa 01 lis 2008, 23:07
ale ja nie wiem jak można w nic nie wierzyć ..... na pewno wierzą w dobro, w miłość, w siebie .... żyją jakąś nadzieją itd ... fakt, że nie wierzą w Boga w sensie "postaciowym"
... no ale mimo to nie są w cale tacy całkiem niewierzący ...

no jasne ze wierza w dobro ,milosc ,nadzieje itd
ale jesli chodzi o niebo ,Boga to nie;) czyli w sensie postaciowym to nie

przez Lariana 01 lis 2008, 23:10
bee84 ,dokładnie to samo miałam w głowie tylko nie wiedziałam jak to napisać ^^
Jeśli wcześniej było powiedziane ,że ateiści są 'poukładani' to na pewno wierzą w te najprostsze racje.
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez basiac1 06 lis 2008, 00:45
znam ateistów,którzy poprostu Biblie nazywają bajką . ,że jest to wymyślone dla potrzeb ludźkich. dla tych słabych-on nie wierzą w Boga i są szczęśliwi-używają z życia -sex i zarabianie kasy to ich tylko kręci. są dobrzy,ale nie wiążą się na stałe-bo wiele kobiet to katoliczki-i żyją solo używając życia . ale to jest indywidualna sprawa. ktoś mi powiedział ,że tylko ludzie wierzący mają problemy z sobą ,bo stracili wiare gdy cios spadł i bez Boga nie potrafią podnieśc sie-nie wiem. ..bo mnie BÓG pomógł i to wiele razy dał mi znać,że jestem tu Jemu potrzebna. :P

przez sebcio 06 lis 2008, 01:52
ja czytam, ale z tym radze ostroznie, dopiero od tego mozna zwariowac.
sebcio

przez ignorantia 15 lis 2008, 07:14
sebcio napisał(a):ja czytam, ale z tym radze ostroznie, dopiero od tego mozna zwariowac.

zgadzam się z Tobą, wydaje mi się że w przypadku ludzi z zaburzeniami lepiej mieć pewien "dystans" do wiary i religi (choć chyba samemu do takiej postawy się dochodzi)

mi osobiście choroba, zaburzenia pomogły w postrzeganiu Boga,

do bee84
nie mogę się z Tobą zgodzić, dla mnie chrześcijaństwo nie jest zbiorem zasad (choć na początku było i często ma się do niego taki stosunek) tylko wiarą (czy przyjęciem do wiadomości) w Chrystusa - Drogę, Prawdę, Życie

zasady są dla nas- chronią nas, nie są celem samym w sobie

czego nie ma w innych religiach

przez sebcio 15 lis 2008, 12:37
znaczy w jakich innych, jakies przyklady???
prawdziwym czlowiekiem jest nie ten kto pomaga bliznim, a nie ten kto w niedziele idzie do kosciola, a wieczorem daje swojej zonie w leb.

Jestem wierzacym antklerykalem.
sebcio

przez ignorantia 18 lis 2008, 07:52
sebcio napisałeś " prawdziwym czlowiekiem jest nie ten kto pomaga bliźnim, a nie ten kto w niedziele idzie do kosciola, a wieczorem daje swojej zonie w leb"

zgodze się z Tobą, na pewno jednak nie postępuje on zgodnie z przykazaniami, czy nauką KK

odnosiłam się do słów bee84, napisała
"Niemalże każda religia opiera się na propagowaniu różnie rozumianego dobra i każda religia za swoje główne zasady traktuję zwykłe zasady humanitarne (nie kradnij, nie zabijaj itd)

z tym można się zgodzić, katolicyzm także ma swoje zasady, które mają przyczyniać się do propagowania "dobra" i wzrostu ("dobra") samego wierzącego

... więc rzeczywiście można stwierdzić, że w każdej wierze chodzi o to samo."

z Tym się NIE zgadzam, do tych słów się odnosiłam

napisałam:
nie mogę się z Tobą zgodzić, dla mnie chrześcijaństwo (tu zwracam honor, powinno być chrześnijaństwo nie jest tylko zbiorem zasad) nie jest zbiorem zasad (choć na początku było i często ma się do niego taki stosunek) tylko wiarą (czy przyjęciem do wiadomości) w Chrystusa - Drogę, Prawdę, Życie
zasady są dla nas- chronią nas, nie są celem samym w sobie
czego nie ma w innych religiach

w innych religiach musimy czegoś przestrzegać, aby być zbawionym np. Hinduzim, Buddyzm, Islam
chrześcijaństwo mówi, że już zostaliśmy zbawieni przez Chrystusa "w Chrystusie jest nasze zbawienie"
i mówi, też że jesteśmy wolni, mamy wolną wolę - nie jak w Hinduiźmie - karma
i mówi, że sam Bóg stał sie człowiekiem- czego już na pewno nie ma w innych religiach

--- zresztą jest to trudny temat, i sama w nim błądzę

ja
wierze (może przeznaje racje temu i uważam,że jest prawdą to), że Jezus Chrystus żył i że Był założycielem Kościoła, należę do KK
co nie kłóci się z faktem, że mam negatywny stosunek do pewnych przejawów klerykalizmu

no, koniec już ;) nigdy się nie umiem treściwie wysłowić, więc lepiej już zamilknę 8)

przez sebcio 18 lis 2008, 10:58
Sorry, oczywiscie w zdaniu powinno byc:
prawdziwym czlowiekiem !!!JEST!!! ten kto pomaga bliźnim, a nie ten kto w niedziele idzie do kosciola, a wieczorem daje swojej zonie w leb.

Co do religii, wszystkie sa rowne w moich oczach, sam jestem wierzacy w SILE, ktora powszechnie jest nazywana Bogiem.

Jestem wiarzacym antyklerykalem.
sebcio

przez namiestnik 18 lis 2008, 13:07
To pewno czytujesz Fakty i Mity. :)

Pozdrówka dla Wszystkich.

Sortuj wg