Przerwanie "KOŁA"

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Przerwanie "KOŁA"

przez carlos 05 paź 2008, 15:30
Witam.

Chciałem podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami co do nerwicy i depresji. Mam nadzieję, że pomogę komuś.
Od kiedy zacząłem chorować sam dobiłem się korzystając z internetu, non stop czytając na temat przeróznych chorób. Czytałem po to ,aby się uspokoić, że to tylko nerwica. Prawda była taka, że im więcej czytałem na temat wszelakich nerwic itd. Tym bardziej czułem się źle. Momentami tak źle, że płakałem bo nie wiedziałem już co mi jest. Poprawiło się wszystko kiedy powiedziałem sobie, że w gdzieś mam czytanie na temat tych wszystkich zaburzeń, lekarzem to ja nie jestem ! Jak ręką odjął po ok tygodniu czułem się znakomicie. Z czasem zacząłem zapominać o tych wszystkich rzeczach które przeczytałem. Fakt faktem kusiło mnie ciągle aby wejść, poczytać i sprawdzić, upewnić się że to nie schizofrenia, ale odmawiałem sobie tego. Zacząłem zauważać, że odchodzą mi natręctwa myśli, mogę się skupić na zajęciach w szkole, zapomnieć o problemach.. To takie uczucie normalności. Szkoła, praca, zajęcie ! To tak pomaga.. Nawet telewizja, książka.. Kiedy myśli znów mnie dopadają tłumaczę sobie, że skoro moge się czuć normalnie jak zapominam o problemie, to problem jest tak naprawdę niczym w porównaniu do mnie. Ja naprawdę polecam wszystkim ograniczyć czytanie na temat chorób, nawet przesiadywanie na tym forum cały czas ! Wiadomo, forum jest po to aby pomóc, ale kiedy siedzimy na nim ciągle staje się to elementem naszego życia. Żyjemy wówczas nerwicą czy tam depresją, ciągle obracając "błędne koło". Przerwijmy je ! Czy kiedyś , kiedy byliśmy zdrowi , przesiadywaliśmy czytając o chorobach ? Nie ! Nie baliśmy się nawet takich chorób, nic nam nie przychodziło takiego do głowy. Przestańmy zatem skazywać się na cierpienie które sami sobie myślami zadajemy. Starajmy i zmuszajmy się do życia jakie wiedliśmy do tej pory. Gwarantuje, że ten sposób może pozwolić na to aby poczuć się lepiej. Trzeba się tylko odzwyczaić od tego trybu " Ja - choroba" i przyzwyczaić do trybu " Ja - życie " :)

Pozdrawiam.

Re: Przerwanie "KOŁA"

przez pecek 05 paź 2008, 20:11
Fakt faktem że sporo osób na forum ma więcej z placebo niż "nerwicy" , sytuacja ucieczkowa od odpowiedzialności spada na wyimaginowane problemy.
Co tak kukosz jak rekin do łódki ?

przez pajak 05 paź 2008, 20:35
Ja uważam że tak jak ze wszystkiego tak i z tego forum trzeba umieć mądrze korzystać. Siedzenie całymi dniami i myślenie jak mi źle i jaki jestem chory oraz czytanie co tu mi jeszcze może być nie jest najlepszym sposobem na wyzdrowienie. Forum natomiast może pomóc we wspólnym szukaniu rozwiązania, w wyżaleniu się a także w poznaniu innych ludzi cierpiących tak jak my.
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pecek 05 paź 2008, 20:48
Robienie z siebie męczenników to też część zachowań ucieczkowych;)
Co tak kukosz jak rekin do łódki ?

przez wróbelek Elemelek 06 paź 2008, 22:23
Starajmy i zmuszajmy się do życia jakie wiedliśmy do tej pory. Gwarantuje, że ten sposób może pozwolić na to aby poczuć się lepiej. Trzeba się tylko odzwyczaić od tego trybu " Ja - choroba" i przyzwyczaić do trybu " Ja - życie " :)

zgadzam się w zupełności ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

Sortuj wg