naturalne "leki" zwalczajace depresje

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: naturalne "leki" zwalczajace depresje

przez Anna R. 24 wrz 2009, 22:52
Polakita, najlepiej stosować i olej i zmielone ziarno lnu. Olej musi mieć certyfikat i być przechowywany w lodowce zarówno przed, jak i po zakupie. Inaczej nie zadziała.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Gringo 25 wrz 2009, 18:41
Z naturalnych lekow polecam fajny kawalek ; )
Obrazek

Siemie, suplementy, omega-3, witaminki: C, B, mineraly: magnez, cynk, wapn nie pomagaja, probowalem w dawkach "smiertelnych", ale nie zaszkodzi sprobowac.
Gringo

przez polakita 23 lis 2009, 18:22
Anna R. napisał(a):Bezpośrednio przed spożyciem mieli się bardzo drobno łyżkę lub dwie w mikserze. Powstały proszek dodaje się do wody lub jogurtu naturalnego i wypija.

Witaj Anno :)
Znalazłam już sklep gdzie można kupić olaj lniany trzymany w lodówce (sklep ze zdrową żywnością), i chcę go kupić oraz stosować siemię lniane, ale czy możesz mi jeszcze wytłumaczyć jak mielic to siemię lniane, czy takim blenderem - na patyku z końcówką miksującą, jakim się np. miksuje zupę? Ostatnio próbowałam miksować pestki z dyni i to było bardzo trudne kiedy były suche, a kiedy dodałam wody wszystko się pięknie zmiksowało więc może to samo muszę zrobić z siemieniem.

PS. Ten olej który sprzedają ma nawet napis "dr Budwig" jest duży sporo kosztuje ok. 49 zł ale mi nie szkoda bo to zdrowie i na pewno zdrowsze niż pić browar w barze ;) albo kupować słodycze.
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 24 lis 2009, 18:32
Amon_Rah, ja właśnie nie jestem typem barowego bywalca, choć uważam że bywalcy są właśnie kontaktowymi ludźmi a ja zawsze byłam nieśmiała :oops: ALE w Wawie robimy spotkania dla wszystkich którym temat "nerwica" jest bliski, tak więc zapraszam :)
No i jeszcze tyle że połykacze pastylek nie mogą pić browaru, a ja mogę :P haha!
polakita

przez wiewiórka 02 gru 2009, 18:33
a ja uważam, że naturalnymi metodami to można się wspomóc dodatkowo, ale na ciężką depresję to to nie pomoże- probowalam zanim w końcu poszłam do lekarza i efektu nie było. Dopiero psychotropy postawily mnie na nogi.

przez polakita 02 gru 2009, 18:46
wiewiórka, mi natomiast pomogła medycyna alternatywna. Każdy musi znaleźć swoją metodę. Pytanie czy po zakończeniu kuracji lekarstwami czujesz się nadal ok?
polakita

przez Amy Lee 02 gru 2009, 20:01
kemuri napisał(a):reggae, punku , hip hopu, po chillout do jungle.
Nie masz na świecie bardziej naturalnego lekarstwa, które Cię nie otumania.
*u niektórych pacjentów pod wpływem polskiego reggae mogą wystąpić torsje.

W sumie jak ja bym się napchała magnezu i roślin strączkowych, tobym chyba z sedesu nie zeszła :?

Jeżeli ktoś uważa, że zielona herbata nie pomaga... no cóż, przynajmniej nie zaszkodzi, a wlewając w siebie herbatę pijemy mniej kawy ;) A yerby muszę spróbować, Cejrowski kusi :twisted:

Niestety nasza psychika zależy i od naszego nastawienia, i od relacji ze światem, i od chemii w organizmie i nijak nie da się tego od siebie pooddzielać.

A jak pójdę sobie zjeść banana z nastawieniem, że ma dużo magnezu więc na pewno mi super pomoże, to będzie to już dużo lepszy banan, bo świadomość, że chcę sobie jakoś pomóc też działa 8)
Amy Lee

przez linka 02 gru 2009, 20:21
Amy Lee, Cejrowski to Yerba Mate chleje - swoją drogą ponoć bardzo smaczna herbatka :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez sweetestenemy 11 sty 2010, 02:45
nie wierze w żadne naturalne leki. Pamietam moje pierwsze objawy masakra, zadne ziólka srułka nie pomagały. Smierdziochó z walerianą to w ciągu dnia 30 tabsów wziąłem i tylko sraczki dostałem. Na to choróbsko najlepsza farmakoterapia apbo psychoterapia - to drugie cholenie drogie i nie masz pewnosci, ze terapeuta ci przypasuje :)

przez Gringo 11 sty 2010, 15:52
Amy Lee, Cejrowski to Yerba Mate chleje - swoją drogą ponoć bardzo smaczna herbatka :)

Nie wiesz co mowisz :P
Gringo

przez polakita 11 sty 2010, 15:54
Gringo napisał(a):

Nie wiesz co mowisz :P

Jest smaczna, tylko trzeba ją umieć zaparzyć - nie wrzątkiem tylko wodą 80 stopni C - tak samo jak zielona herbatę. Gringo, nie bądź takim gringo :P
polakita

przez eovo 12 sty 2010, 16:07
ja już z 3lata nie pijam kawy tylko yerbe i nie mam zamiaru do kawy wracać

przez Zachmurami 11 lut 2010, 23:02
Dorzucę swoje trzy grosze:

Nie do konca natruralne, ale skuteczne:

Codziennie rano piję mix witaminowy - 1 tabletka rozpuszczalnej witaminy Supradyn plus 1 łyżka soku z aloesu.
Dodatkowo - 3 x dziennie Magne B6

(dodam, że przepis na ten mix dostałam od lekarza psychiatry)

Dieta:
bez cukru, świeżego mleka, białego pieczywa.
Dużo roślinnego błonnika, kiszonek.
Czuję się lepiej

przez KIRIRI 23 lut 2010, 08:27
Z naturalnych to brałam persen ale tak średnio działał

Sortuj wg