naturalne "leki" zwalczajace depresje

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: naturalne "leki" zwalczajace depresje

przez cixi81 04 paź 2008, 13:45
Yerba mate kupic najlepiej na stronie wojciecha cejrowskiego :smile:
http://www.cejrowski.pl/

przez gabriel 04 paź 2008, 13:52
Zaraz pęknę ze śmiechu...

przez Zagubiona=> 04 paź 2008, 15:38
Misiek, ja swoją kupiłam w tym sklepie http://www.yerbamarket.com/index.php?gc ... tAodEkJCEg
Zagubiona=>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 04 paź 2008, 19:22
Jest kilkaset badań na MedLine, które dowodzą, że niedobór omega 3 powoduje depresję.

Nie ma ani jednego które cokolwiek mówi o jakimś jerbamate

Nikt nie pyta o omega 3, za to wszyscy się o herbatce rozpisują. Ludzie, używajcie czasem mózgów (i google), to nie boli aż tak mocno.

przez Rafał9 04 paź 2008, 21:39
No oczywiście jeszcze akcesoria do picia to podstawa i dokładnie zastosować instrukcje. Mnie zadziwia w yerba to, że pierwszy łyk to coś okropnego ale każdy następny to świetna sprawa - fajne jazdy się wkręcają tym co dopiero zaczynają - to fajna sprawa.
Czy będę żył jutro nie umiem powiedzieć. Jednak wiem na pewno, że nie żyję dzisiaj

przez Zagubiona=> 04 paź 2008, 23:01
tomakin, nikt nie mówi,że yerba mate leczy depresję. To po prostu zielona herbata, która ma dużo witamin, dobrze działa na trawienie i sprawdza się przy wzmożonym wysiłku umysłowym, bo działa podobnie jak kawa,tylko że nie ma się uczucia poddenerwowania. To tyle na ten temat.
Zagubiona=>

przez tomakin 05 paź 2008, 11:16
No LOL, herbata mająca witaminy... czego jeszcze się dowiemy w dzisiejszym odcinku?

Temat jest o naturalnych środkach zwalczających depresję, a nie o wklepywaniu tekstów reklamowych z opakowań herbat.

przez Zagubiona=> 05 paź 2008, 11:36
Nie napisałam tego, żeby coś tutaj reklamować :!: :!: :!: :evil:
Zakończmy ten bezsensowny spór, bo nie pisałam tego, żeby Ciebie do czegoś przekonywać :evil:
Zagubiona=>

przez tomakin 05 paź 2008, 19:48
Dokładnie, zakończmy - i przestańcie gadać i herbatce i ciasteczkach w wątku o LEKACH. Jak ktoś zna leki, a najlepiej jakby jeszcze potrafił podać link do badań oceniających ich skuteczność, np

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1871 ... d_RVDocSum

o chorobie afektywnej dwubiegunowej

albo

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1848 ... d_RVDocSum

o depresji towarzyszącej schorzeniom

Jak komuś chce się szukać dalej, może poszperać, nawet udowodniono, że obszar mózgu odpowiedzialny za nastrój jest zbudowany z omega 3 i przy niedoborze po prostu zanika.

Swoją drogą, jeśli komuś lekarz NIE polecił omega 3 na depresję, ma w zasadzie pełne prawo podać tego konowała do sądu z powodu błędu w sztuce.

przez gabriel 06 paź 2008, 17:16
Co za wierutne bzdury. Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem żeby ktokolwiek kto cierpi naprzykład na tak popularną tutaj fobię społeczną został wyleczony przy pomocy omega 3 czy magnezu! Gwarantujesz mi mądraliński, że gdy pobiorę sobie z miesiąc magnez i nawpierniczam się siemia lnianego to dolegliwość sama minie tak? Nie biorę na razie leków hamujących wychwyt zwrotny serotoniny(najpopularniejsze) bo na mnie po miesiącu nie podziałały ale nie uwierzę w jakieś brednie o omega 3 czy magnezie. Owszem poważne niedobory (np. przy nadużywaniu alkoholu- magnez) skutkują pogłębieniem lęków i depresji ale nie da się wyleczyć fobii przy pomocy jakiegoś tam pierwiastka czy tłuszczu rybiego! No dajcie spokój!

---- EDIT ----

"Effect of fish oil supplementation in parkinsonian patients with depression" :lol: :lol: :lol:
Nie no po co ja kolesia komentuje. Po prostu żal.

przez krysiunia 06 paź 2008, 17:25
popieram gabriel :D
krysiunia

przez cixi81 06 paź 2008, 18:16
Ale to jest to samo jak ktos sobie wmówil ze psychtropy mu pomagaja i nie widzi bez nich sensu zycia .... a przeciez trzeba w koncu odstawic kiedyś psychtropy i zacząc byc sobą i normalnie funkcjonować.....

---- EDIT ----

cixi81 napisał(a):Ale to jest to samo jak ktos sobie wmówil ze psychtropy mu pomagaja i nie widzi bez nich sensu zycia .... a przeciez trzeba w koncu odstawic kiedyś psychtropy i zacząc byc sobą i normalnie funkcjonować.....

http://www.eioba.pl/a76167/psychotropy_ ... trony_mocy

przez tomakin 06 paź 2008, 21:11
A gabriel widzę zbiera na 3 ostrzeżenie.

Albo znowu się ludzie wkurzą za wpieprzanie się ze swoimi 'mądrościami" w tematy dotyczące czegoś kompletnie innego, zbluzgają go (bo zasługuje) i dostaną za to po ostrzeżeniu - jak ostatnio ja z jednym forumowiczem.

Bo prawda jest taka, że głupek zawsze będzie próbował udawać mądrzejszego niż jest, chociaż nic na poparcie swoich słów nie ma - ot, pokrzyczy sobie, narobi gnoju i zadowolony, że następny temat będzie trzeba zamknąć.

ps.

http://www.google.com/search?q=omega+3+ ... 8&oe=UTF-8

i pierwszy link po wklepaniu tych haseł

http://www.mcmanweb.com/omega3.html

przez gabriel 07 paź 2008, 10:17
Niestety typową cechą idiotów jest to, że nazywają innych głupkami a sami nie zauważają swojego bardzo niskiego poziomu inteligencji i bzdur, które maja czelność wypowiadać. Jeżeli ktoś z was na forum uważa, że tłuszcz rybi czy inny len w połączeniu z magnezem wyleczy u niego tak powszechną tutaj fobię społeczną i towarzyszącą jej depresję to proszę bardzo. Ale niestety jak na razie aplauzu nie widzę. Pijcie natomiast yerba mate, dziurawiec i inne wyśmiewane przez tego tam "herbatki" bo tak się składa, że są to rośliny, które od wieków pomagały ludziom w poprawie ich samopoczucia. Natomiast co do najnowszych badań naukowców, szczególnie amerykańskich to prześcigają się oni w różnych po częstokroć przeczących sobie wnioskach, eksperymentując w ten sposób na nas jak na laboratoryjnych szczurach. Życzę słusznych wyborów!

Sortuj wg