Czy to oznaki normalnego życia?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Czy to oznaki normalnego życia?

przez Magda23 05 wrz 2008, 20:36
Mam pytanie do wszystkich, szczególnie tych którzy już wychodzą z nerwicy albo już wyszli.
Mi w nerwicy towarzyszyło silne napięcie całego ciała, bardzo długo zmagam się z nerwicą więc myślę, że twardo przyzwyczaiłam się do tego napięcia. Teraz od jakiegoś czasu czuję, że to napięcie zaczyna ustępować. Chodzi o to, że jest to coś zupełnie nowego i nieznanego dla mnie. Czuje się tak lekko, mam lekką głowę, lekkie ciało i ciągle zadaje sobie pytanie czy aby napewno to pozytywne zmiany czy też nie. Czuję się trochę tak jakby ktoś dał mi jakąś nową rzecz ale zapomniał o instrukcji obsługi. Czasem mnie to bardzo przeraża. Tłumacze to sobie, że skoro tyle lat żyłam w ciągłym napięciu i lęku to teraz przeżywam taki szok i to zupełnie naturalne ale nie jestem do tego w 100% przekonana. Nadal towarzyszy mi myśl o nieoczekiwanej śmierci, ponieważ boje się czy to co czuje jest normalne. Dlatego chciałabym żebyście pisali czy macie może podobne odczucia i obawy.

Re: Czy to oznaki normalnego życia?

przez eligojot 05 wrz 2008, 23:38
Tzn. mnie sie wydaje, że jest coś takiego jak uzależnienie od lęku/napięcia. Gdy okazuje się, że już tych objawów nie ma, to my na siłę sprawdzamy, czy jest tak rzeczywiście czy nam się tak tylko zdaje. Pokrętne to, ale prawdziwe.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Aga1 06 wrz 2008, 10:21
Czesc napisalam do Ciebie na priv. Serdecznie pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek 06 wrz 2008, 13:26
Tak... poprostu się przyzwyczaiłaś i teraz Ci tego jakby brakuje, ale skoro bolała a już nie boli to chyba dobry znak :smile:

przez K. 11 wrz 2008, 23:51
Misiek, powiem tak - każdy znak jest dobry, jeśli pozytywnie go odbierasz, nawet jeśli nie oznacza zupełnie tego, czego oczekujesz. Wiesz dlaczego ?
Ty nie musisz, Twoja podświadomość idealnie to rozszyfruje. :smile:
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Sortuj wg