Plany, marzenia, cele...

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Plany, marzenia, cele...

przez wiejskifilozof 20 mar 2015, 10:32
Cel: jutro trzepanie.

Plany, marzenia, cele...

przez siostrawiatru 20 mar 2015, 20:23
W planie mam przemeblowanie w domu. Mam już zarys jak ma to wyglądać, ale jak wyjdzie kijowo to przemebluję z powrotem ;)
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Plany, marzenia, cele...

przez abrakadabra xx 31 mar 2015, 21:59
Chciałbym żeby istniała możliwość zrobienia takiego programu, w którym stworzono by dla mnie sztuczny świat wedle mojego uznania. Coś jak mój własny matrix. Chciałbym stworzyć swój przyszły, własny, idealny świat, potem podłączyć się do tego świata z jednoczesnym wymazaniem pamięci o tym wydarzeniu. Już w tym świecie mogłaby sobie być kontynuacja mojego obecnego życia ale z happy endem. Mogło by się okazać, że np. stworzono nowy lek który pomógł mi wyjść ze wszystkich problemów i dojść do pełnego zdrowia. Reszta była by już ułożona jak bym sobie tego zażyczył. Chciałbym żeby w rzeczywistości wszystko się ułożyło po mojej myśli ale jest to nie możliwe, zbyt mało prawdopodobne i nie realne do spełnienia. Więc taki sztuczny, piękny świat chciałbym sobie stworzyć. :mrgreen: A co, takie mam marzenie.

Kiedyś ludzie będą uciekać od prawdziwego życia w takie wirtualne światy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Plany, marzenia, cele...

przez blah! 31 mar 2015, 22:02
abrakadabra xx napisał(a):Kiedyś ludzie będą uciekać od prawdziwego życia w takie wirtualne światy...

Ludzie już to robią ;).
blah!

Plany, marzenia, cele...

przez abrakadabra xx 31 mar 2015, 22:16
blah! napisał(a):
abrakadabra xx napisał(a):Kiedyś ludzie będą uciekać od prawdziwego życia w takie wirtualne światy...

Ludzie już to robią ;).

Chodzi ci o gierki? np. Mass Effect, Shepard jako zbawca ludzkości, fajnie ;) Ćpanie mogło by być dobre żeby nie koniec fazy ;) i powrót do rzeczywistości. No i trochę ten świat za bardzo zniekształcony, tak na dłuższą metę.

Plany, marzenia, cele...

przez Rebelia 31 mar 2015, 22:18
Niekoniecznie gierki, tylko budowanie obrazu siebie w internetach. Zgaduję, że wielu ludzi, z którymi gadasz przez net ściemnia lub koloryzuje w materii swojego życia, udaje trochę kimś kim nie jest, co więcej zaczyna w to wierzyć ;) generuje sobie swój świat i swoją tożsamość, w jego odczuciu bardziej atrakcyjną niż real.

A giereczki zawsze ok, tyle że to jednak nie te światy o których mówimy. Fazowanie po chemii też mocno tymczasowe i bolesne po końcu tripów. ;)

Plany, marzenia, cele...

przez abrakadabra xx 31 mar 2015, 22:25
Rebelia, ten internetowy obecny świat mi się nie podoba. Wiem, że mogę się wykreować na kogokolwiek a nawet w to uwierzyć ale ja jestem z tego typu ludzi że wolałbym bardziej intensywne, realistyczne doznania, jak w rzeczywistości a w necie to tylko cień prawdziwego życia. No i ja jakoś nie lubię się kreować na kogoś innego.

Plany, marzenia, cele...

przez Rebelia 31 mar 2015, 22:27
abrakadabra xx, nie mówię, że Ty lubisz, mówię tylko, że tak się w sumie w internetach dzieje i trzeba brać w sumie sporą poprawkę na to z kim tam wymieniasz info.
Tzn ja tak mam, jestem mega nieufna, możliwe że to tak u Ciebie nie działa.
A świat z namiastką przeżyć z reala - no byłoby ok, zakładając, że myślę i widzę to w ten sam sposób, co Ty.

Plany, marzenia, cele...

przez abrakadabra xx 31 mar 2015, 22:28
A co do Matrixa, rola Neo mi się podoba, być wybrańcem... Zapodałbym sobie taki program jako zbawca ludzkości zatrzymujący lecące kule ;)

Plany, marzenia, cele...

przez blah! 31 mar 2015, 22:34
Rebelia napisał(a):Niekoniecznie gierki, tylko budowanie obrazu siebie w internetach. Zgaduję, że wielu ludzi, z którymi gadasz przez net ściemnia lub koloryzuje w materii swojego życia, udaje trochę kimś kim nie jest, co więcej zaczyna w to wierzyć ;) generuje sobie swój świat i swoją tożsamość, w jego odczuciu bardziej atrakcyjną niż real.

Dokładnie ;). I nawet poza budowaniem "siebie' niejednokrotnie ludzie idealizują świat w sieci. I zdarza się, że to na prawdę jest tak, że człowiek tylko w real-u śpi a resztę czasu spędza na budowaniu swojego idealnego świata w sieci.
blah!

Plany, marzenia, cele...

przez Rebelia 31 mar 2015, 22:36
Co też jest w sumie po jakimś czasie łatwe do wyłapania. Ściema ma krótkie nogi.

Plany, marzenia, cele...

przez blah! 31 mar 2015, 22:45
Rebelia, wiesz - dla osoby, która ten świat buduje to się chyba nie liczy - ważne, że ona w to wierzy. Tak mi się wydaje.
blah!

Plany, marzenia, cele...

przez Rebelia 31 mar 2015, 22:49
To chyba zależy od stopnia zaawansowania tej netowej schizofrenii. Czasem pewnie zdemaskowanie = tragedia.

Plany, marzenia, cele...

przez Arhol 31 mar 2015, 22:58
mi się udało wybudować doskonały antywizerunek,bycie królem forumowych marud i guwnixuf,dawne czasy,epickie czasy ._.

lepsze to niż overconfident trash,chyba :lol:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg