Plany, marzenia, cele...

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Plany, marzenia, cele...

przez Monar 03 kwi 2013, 16:25
*Wiola*, ja jednak bym nie ryzykowała... Moi rodzice wzięli kredyt na mieszkanie... Pomieszkaliśmy dwa lata i... Koniec, straciliśmy nasz piękny dom. Myślę, że jak nazywam się niewarto poczuje się pewnie na swoim stanowisku, poczuje się bezpiecznie, to odważy się na kredyt, ale póki co... Jeśli tak nie jest, a teraz nie jest łatwo, to lepiej niech nie ryzykuje. Ale to tylko moje zdanie. Po prostu ja mam złe doświadczenie i tym się kieruję....

nazywam się niewarto, oby tak było, jak piszesz.... jeszcze mam czas... więc nie mam zamiaru przejmować się pracą, wpierw muszę skończyć studia, a raczej --> zacząć je, i polubić. :smile:

-- 03 kwi 2013, 16:28 --

nazywam się niewarto, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie... możesz kombinować, wziąć mały kredyt z 25 tysi i szukać mieszkania za odstępne...
mój ojciec właśnie tak zrobił. :smile:

Plany, marzenia, cele...

przez czarnobiała mery 03 kwi 2013, 16:28
Monar, masz rację, ja się czuję na razie jeszcze mało pewnie. Jak obronię habilitację, to wtedy może wezmę kredyt, bo wtedy nikt mnie już z pracy nie wyrzucił, a teraz to nie wiem, zmieniły się zasady przyznawania stopni naukowych i nikt nie jest niczego pewien, bo nie wiadomo, jak to będzie wyglądało.
No tak, Monar, dopiero będziesz zaczynać te studia, pracą zaczniesz się potem przejmować.

-- 03 kwi 2013, 16:29 --

Monar napisał(a):
nazywam się niewarto, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie... możesz kombinować, wziąć mały kredyt z 25 tysi i szukać mieszkania za odstępne...
mój ojciec właśnie tak zrobił. :smile:

Monar, a co to jest mieszkanie na odstępne, bo nie słyszałam o tym?

Plany, marzenia, cele...

przez *Wiola* 03 kwi 2013, 16:39
To ja mam inne doświadczenia i podejście ;) Mój brat płaci o 1/3 mniej kredytu hipotecznego niż płacił za wynajem mieszkania , no i jest u siebie. Jasne ,że wszystko może się zdarzyć , ale sądzę ,że będzie ok.
W razie np kryzysu takie mieszkanie też można podnająć i na kredyt już wystarczy. A jak zostaniesz na lodzie z pracą to i tak mieszkać gdzieś musisz.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Plany, marzenia, cele...

przez czarnobiała mery 03 kwi 2013, 16:55
*Wiola*, nie wiem, ja póki co się boję brać kredyt. Poza tym ja nie wynajmuję całego mieszkania, bo to faktycznie drogo by wyszło, tylko pokoik. Wiem, że zawsze jest jakieś wyjście, mieszkanie można wynająć. Ale ja nie wiem, co dalej będzie z moim zdrowiem, zawsze mogę wrócić do mojego rodzinnego domu na wieś i tam pisać książki.

Plany, marzenia, cele...

przez carlosbueno 03 kwi 2013, 17:04
mi tam starczyłby nieprzemakalny karton pod mostem. ;) ja nawet nigdy komórki na abonament nie miałem a co dopiero mówić o kredycie jak się w życiu stałej pracy nie miało . :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

Plany, marzenia, cele...

przez Siding Spring 03 kwi 2013, 17:06
w koncu posiadanie komorki na abonament to tez odpowiedzialnosc;p

Plany, marzenia, cele...

przez carlosbueno 03 kwi 2013, 17:10
lubudubu napisał(a):w koncu posiadanie komorki na abonament to tez odpowiedzialnosc;p

ja tak mało rozmawiam, sms-uje że nawet mi nie potrzebny. A kredytu bym nigdy nie wziął ale ja jestem lata świetlne od pracowitości, odpowiedzialności choć mam jej na tyle że żadnych chwilówek itp nigdy nie wezmę.

Plany, marzenia, cele...

przez Siding Spring 03 kwi 2013, 17:14
Ja to komorke raz mialem wylaczona na miesiac. Czasami jak rozladuje sie to nie chce mi sie jej nawet ładowac. I tak ostatnimi laty tylko plus do mnie pisal.

Plany, marzenia, cele...

przez carlosbueno 03 kwi 2013, 17:16
do mnie piszą głównie wróżki i jakieś konkursy.
Ostatnio edytowano 03 kwi 2013, 17:18 przez carlosbueno, łącznie edytowano 1 raz

Plany, marzenia, cele...

przez Siding Spring 03 kwi 2013, 17:18
dobre i to 8)

Plany, marzenia, cele...

przez czarnobiała mery 03 kwi 2013, 17:19
Postanowiłam sobie, że muszę stać się bardziej pracowita i pisać więcej, intensywniej. Gdybym wydawała więcej książek co roku, to byłoby więcej pieniążków. Kurczę, muszę się bardziej starać i zgłaszać swoje prace do projektów. Teraz biorę się intensywnie za jedną książkę, którą chcę skończyć do lipca, kolejną mam z projektu do końca września. A jak będę miała dużo publikacja, to jest większa szansa, że szybciej dostanę stopień doktora habilitowanego. Muszę zacząć realizować moje plany.

Plany, marzenia, cele...

przez carlosbueno 03 kwi 2013, 17:20
a tak w ogóle to chciałbym zostać drugim Maciejem wróżbitą, szkoda że nie mam takiego daru przekonywania i ściemniania jak on.

Plany, marzenia, cele...

przez Siding Spring 03 kwi 2013, 17:24
nazywam sie niewarto

Jakie ksiązki piszesz? O jakiej tematyce?

Plany, marzenia, cele...

przez czarnobiała mery 03 kwi 2013, 17:26
lubudubu, językoznawcze, choć zastanawiałam się też nad wydaniem moich pamiętników. Tylko nie wiem, czy by się sprzedawały...

Sortuj wg