Czy dobrze karmisz swój mózg?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Czy dobrze karmisz swój mózg?

przez Zagubiony148 25 sie 2008, 19:01
Powiedziałbym żeby jadła więcej solonych potraw ;) .
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez wróbelek Elemelek 25 sie 2008, 21:04
hmm... ja muszę powiedzieć, że rzeczywiście widzę pewną poprawę po tym jak tydzień faszerowałam się jodem i minerałami... w sumie nie jest tak pięknie jak rpzedtem i nie jest tak pięknie jakbym chciała, ale efekt i tak jest ok :) przeynajmniej już mogę gdzieś wyjść :lol:
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez NewFinder 25 sie 2008, 21:56
Znalazłem takie witaminy centrum i w ich składzie jest ponoć 100 % dobowego zapotrzebowania na jod ............ czy to wystarczy plus rybki plus ta sól jodowana ???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wróbelek Elemelek 25 sie 2008, 22:10
hmm... zależy jaki masz poziom hormonów... ja narazie jem 300% zapotrzebowania jodu, nie licząc jodu w tych innych preparatach... ale podobno jod spożywany podczas posiłku wchłania się tylko tyle ile go potrzeba, reszta jest wydalana jeśli by było za dużo... ja tak słyszałam przynajmniej, więc sie pocieszam ze nie przedawkuje :lol:

przez Jola27 25 sie 2008, 22:31
tomakin bardzo interesujace jest to co piszesz a mozesz scislej napisac o tej zdrowej zywnosci i trybie zycia chetnie sie dostosuje

przez wróbelek Elemelek 25 sie 2008, 22:42
wejdź sobie na link który ma tomakin w opisie, tam wszystko jest napisane :) jest też stronka o boreliozie, i tez jest tam co nie co odnośnie tematu :)

przez tomakin 26 sie 2008, 13:53
NewFinder, zanim zaczniesz jod brać, zrób to co mówiłem - test na przeciwciała tarczycy, aby wykluczyć Hashimoto. Jak wyjdzie, że nie masz, kup sobie preparat "kelp", to chyba jedyne źródło jodu na rynku które jest bez recepty. Machnij terapię "narastającą", czyli 2 tabletki przez pierwszy tydzień, 3-4 przez następny, a potem nawet po 6 możesz jechać. Przez jakiś czas będziesz miał nawet nadczynność, ale to dobrze - tkanki szybciej nasączą się hormonami.

I odradzam używanie dużych ilości soli, fizycznie niemal nie jest możliwe zjedzenie takiej jej ilości, aby pokryć 100% faktycznego (nie tego ze wskazań ministerstwa zdrowia ułożonych w zeszłym stuleciu) zapotrzebowania na jod. A nawet jakby komuś się udało, kompletnie sobie zdrowie rozwali nadmiarem sodu.

No i osłona - w czasie niedoczynności znika m.in. cynk i witamina A, niemal zawsze pojawia się anemia, niedobory żelaza, witaminy B12. Najprościej kupić jakąś multiwitaminę dla sportowców z końskimi dawkami i zacząć to łykać - ale już PO uzupełnieniu jodu.

ps. jod z pożywienia owszem, może być przedawkowany, to ten z powietrza wchłania się tylko w niezbędnej ilości. Pokręciłaś coś, wróbel :D

przez wróbelek Elemelek 26 sie 2008, 18:29
a myślisz ze ja się na tym znam??:P mówie to co wyczytałam w jakims opisie kelpu ;)

przez NewFinder 26 sie 2008, 21:58
Wróbelek a TY jakie miałaś na początku TSH i te inne hormony czyli T3 i T4
Spoczko kupię sobie tego kelpa w takim razie - a nie może być te Centrum co mam - tam jest napisane na opakowaniu, że zawiera 1 tabl dzienną dawkę joda :) ???
żelaza mam tylko 77 norma od 60 do 160 ............
Bo do tego jem sporo rybek - to starczy czy jednak kelp ??

robiłem te przeciwciała

wyszły mi chyba dobrze - ale pani endo jak zobaczyła moje usg tarczycy to powiedziała, że kiedyś pewnie bedę miał Hasimoto bo kanał łączący płaty tarczycy jest struktury mozaikowej ............ no ale przeciwciała na razie chyba są OK

przez NewFinder 26 sie 2008, 22:10
i jeszcze mi powiedzcie - skoro wystarczy doładować ogranizm jodem to dlaczego doktory zapisują ten eltroxin i inne hormony przy wysokim TSH ???? - ja nawet je wykupiłem ale nie biorę jeszcze tego bo wyczytałem za dużo skutków ubocznych :)
no i te moje TSH skacze raz jest 5 a raz 3 więc to już całkiem dla mnie dziwne

przez tomakin 26 sie 2008, 23:29
Właśnie z powodu skutków ubocznych są one przepisywane. Pacjent bez skutków ubocznych to pacjent który nie wróci do lekarza. Medycyna całkowicie odeszła od leczenia przyczyn, teraz leczy się tylko i wyłącznie skutki. Wróbla przekonałem do samego jodu, bez hormonów, efekt - po tygodniu znaczna poprawa. Ludzie leczący się hormonami nawet po roku nie dochodzą w pełni do siebie.

W przypadku Hashimoto jednak powinno się leczyć raczej hormonami, ale kurcze, to już pod ŚCISŁĄ kontrolą dobrego endokrynologa.

W Centrum tego jodu jest po prostu za mało, tam jest 1/10 tego, co przyswaja mieszkaniec np Hiszpanii czy jakiegokolwiek innego kraju leżącego nad w miarę ciepłym morzem.

Jeśli martwisz się perspektywą Hashimoto, radziłbym zmienić nawyki żywieniowe - ta choroba jest ściśle powiązana z degeneracją na poziomie komórkowym. Przydałaby się zmiana stosunku sodu do potasu w pożywieniu, uregulowanie stosunku omega 3 do 6 - więcej na ten temat masz tutaj:

http://vegie.pl/topics80/1455.htm

Żelazo ZAWSZE spada przy problemach z tarczycą, ale tego się nie reguluje póki nie ureguluje się samej tarczycy. Wcześniej mija się to z celem - raz że organizm i tak nie przyswoi, dwa - żelazo w postaci preparatów doustnych blokuje działanie tyroksyzyny, co nasila objawy niedoczynności tarczycy.
Ostatnio edytowano 26 sie 2008, 23:30 przez tomakin, łącznie edytowano 1 raz

przez wróbelek Elemelek 26 sie 2008, 23:30
ja tylko jeden raz narazie robiłam badanie TSH no i wyszło mi 8,41 a T3 i T4 niby wyszły w normie, ale nie tak jak powinny;) w każdym razie narazie jem jod, witaminki i minerały, a we wrześniu mam wizyte u endo, z NFZ of course :lol: więc pewnie poproszę jeszcze raz o skierowanie na badania no i wtedy sie okaże jakie mam wyniki po miesiącu;)

przez MOCca 27 sie 2008, 12:57
W końcu zrobiłam badania na przeciwciała, ciężko było się zebrać, hmmm, na dodatek mam wrażenie że kobieta pobierająca krew pomyliła probówki, i zamiast mojej zrobią badania z innej :( pewnie powtórze badania, znając moją podejrzliwość. Usg w poniedziałek, wyniki możliwe że w piątek, zdam relacje. Trzymajcie się tarczycowcy :) I jeszcze jeden mały szkopuł, czy wam kolor cery zmienia się w ciągu dnia, np. rano jest blada a wieczorem wyrównuje się jej koloryt? Zauważyliście podobne anomalie ?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez NewFinder 27 sie 2008, 16:16
Tomakin dzięki :)

kupiłem tego kelpa ............... i czytałem te art na Twojej stronie ................ co to jest ten blender, że tak skromnie zapytam :) bo chcę sobie pojeść trochę to siemie :)
Wróbelek .............. TSH ponad 8 ........... a jak się czułaś ??? i Endo nie zaproponował Ci suplementacji tego T4 ???
Mocca .......... ja do godz 16 to się czuję tak dennie, że wcale prawie nie opuszczam domu .......... potem jest lepiej i załatwiam sprawy i faktycznie cera jest kolorowsza :)
Ja mam znowu dziwny objaw, że chudnę czasem po 300 gram dziennie i bardzo duże ilości moczu wydalam ............. może to jakaś utajona postać cukrzycy .......... robiłem rano kilka razy cukier i wychodzi zawsze w okolicach 100 ale w ciągu dnia miałem też i kiedyś po 150 - teraz nie mierzę ............. i im jestem chudszy to mi się czoło mocno przetłuszcza

Sortuj wg