jestem zdrowa

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

jestem zdrowa

przez monietta 22 cze 2008, 22:07
nie pisałam tutaj rok...wyzdrowiałam choc moja nerwica lękowa z depresja i agorafobia trwała wiele miesiecy...dzieki terapii i Paxtinowi dzis zyje normalnie choc wczesniej bylam chyba najgorsza panikarą na forum...mialam juz tu nigdy nie wchodzic,ale wiem jak bardzo sa WAM potrzebne czyste realne dowody na to ze mozna z tego wyjsc...uwierzcie ze mozna!dzis juz nawet nie pamietam o chorobie choc ciagle zazywam codziennie 1 tabletke paxtinu.wrócilam do pracy,sama wszedzi jezdze,załatwiam...w koncu moje ciało skleiło sie z dusza...juz nie mam depersonalizacji...rzucił mnie chlopak...kochałam i nadal go kocham..ale moje zdrowie jest wazniejsze wiec nie wpadne w depresje..dostałam szanse i wykorzystam ją...dziekuje Wam za wszystko...za Wasza pomoc rok temu...

Re: jestem zdrowa

przez staram się 25 cze 2008, 11:04
to bardzo pocieszające że wyszłaś z takich opresji gratuluje ci jesteś naprawde super

przez antychemikal 25 cze 2008, 17:27
Czesc monietta

"Cieszy" mnie ze tak myslisz , ale prawda jest fakt , ze do puki jestes na lekach to nie jestes zdrowa , jestes poprostu na lekach .

Sa leki , po ktorych kazdy chory z najwiekszymi le`kami bedzie myslal ze jest zdrowy i wyjdzie do miasta , wejdzie w sam srodek tlumu i bedzie sie czul normalnie , myslac ze wyzdrowial.

Takim lekiem jest naprzykald xanax , ktory cudownie odbiera le`ki i jeszcez cudowniej uzaleznia .

Nie kazdy jednak o tym wie , ze tego typu leki wpedzaja w uzaleznienie i wtedy dobpiero zaczely sie schody .

Podobnie w Twojej sytuacji , jestes na lekach i nie wiesz czy po ich odstawieniu nie popadniesz w jakas silna depresje (bierzezs lek antydepresyjny , moze w pewnym stopniu mniej uzalezniajacy , ale jednak jest to lek , bez ktorego napewno nie wygladalo by to ta krozowo jak opisujesz , po jego odstawieniu )(wiem to z walsneog doswaidczenia)

Niestety , do konca zycia tez tych lekow nie bedziesz mogla brac , wiec pomysl o tym ze kazdego dnia regularnie zatruwasz swoj organizm , znam cala rzesze ludzi , ktorym leki psychotropowe wyrzadzily wiecej szkod niz im pomogly .

Zycze Ci tego abys ktoregos dnia napisala ze jestes zdrowa i nie bierzesz zadnych lekow , bo nie sa Ci one wiecej potrzebne .

Pozdrawiam Marek

Ps ; Niema tabletki cud , ktora wyleczyla by "nerwice " Pomogla Ci jedynie psychoterapia i to ze zaczelas wychodzic , leki tylko mogly wspomoc ta terapie , napewno Cie nie wyleczyly , po ich odstawieniu zazwyczaj wracaja le`ki i to zazwyczaj z podwojna sila .

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antychemikal 25 cze 2008, 17:57
Dodam jeszcze .. , ze nie wiem jakie kto ma wyobrazenie o budowie ludzkiego mozgu i procesach w nim zachodzacych , mozlwie ze sa tacy ktorzy mysla ze mozg ludzki to silnik samochodu gdzie mozna w ktoras czesc stukanc czy wstrzasnac .

W zyciu nie przypisal bym nikomu "choremu " na "nerwice " zadnej tabletki bo to nie jest wogole zadna choroba po pierwsze .

Sa to zwyczajne wyuczone zle nawyki ktorych mozna sie z latwoscia oduczyc , wystarczy malymi kroczkami wychodzic z domu i "choroba" mija sama , nie potrzeba sie truc , jestem tego przykaldem , poddalem sie nowej terapi tzw ; wytryzmalosciowej i wyzdrowialem bez tabletek!

12 lat przesiedzialem w 4 scianach , truto mnie wszystkim i czym tylko bylo mozliwe , wpedzono mnie w uzaleznienie lekowe , dwa razy bylem odtruwany , mialem 3 zapasci serca .

Nie wierze w tabletki, nie wierze w lekarzy , nie chdoze do nich wogole i nie mam zamiaru , wole umrzec jak sie truc .

Dzisiaj jestem zdrowy , nie biore tabletek w zyciu ich nie potrzebowalem i tym bardziej smialo moge powiedzeic ze ich nie potrzebuje , nie ma tabletek na ta "chorabe" , nie sa one wogole potrzebne nikomu , tylko czlowiek moze zmienic wlasne mysli , chemia moze tylko zatruc czlowieka i wpedzic w ruine !

pozdrawiam Marek

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

przez antychemikal 25 cze 2008, 20:04
ciekawy artykul

zbanowany

przez summer 25 cze 2008, 20:40
To wspaniale :D Mam nadzieje że kiedyś będe mogła napisać to samo, staram się ale nie jest łatwo tym bardziej że dziś dowiedziałam się o czymś co całkowicie zmieni moje życie i nie będzie to zmiana na leprze...

przez celineczka3 25 cze 2008, 21:19
antychemikal napisał(a):W zyciu nie przypisal bym nikomu "choremu " na "nerwice " zadnej tabletki bo to nie jest wogole zadna choroba po pierwsze .

Ta dziewczyna chorowala rowniez na depresje, jakby ktos nie zauwazyl, a depresja to na pewno powazna choroba i leki sa tutaj w niektorych przypadkach niezbedne, zreszta paxtinu nie stosuje sie w nerwicach tylko w silnych depresjach, wiec na pewno sa powody dla ktorych monietta nadal bierze ten lek. Zycze Ci zebys kiedys mogla normalnie funkcjonowac bez leków:D:DPowodzenia:):)
celineczka3

przez celineczka3 25 cze 2008, 21:28
A a propo Twojego awataru antychemikal, to ciekawe czy ta sama zasade zastosujesz do osob w ciezkich psychozach takich jak schizofrenia czy depresja.....przypominam ze leki psychotropowe czasami ratuja zycie!!Choc czasami sa przepisywane rzeczywiscie bezmyslnie przez lekarzy a zwlaszcza tych poz, to jednak dobry specjalista psychiatra z wyczuciem, potrafi tak polączyc leki i oddzialywania psychoterapeutyczne ze osoba moze calkowiecie wyzdrowiec, wiec zniechecanie do leczenia a zwlaszcza na takim forum wydaje mi sie jakos nie na miejscu. Twoj przypadek antychemikal jest indywidualny i na pewno nie mozesz tego uogolniac na wszystkich innych ludzi.
celineczka3

przez antychemikal 26 cze 2008, 07:51
Czesc Wam

Oczywiscie nawiazuje tutaj glownie do "nerwic" jak slusznie zauwazyliscie , gdzie leki sa wogole nie potrzebne i nie jestem indywidualnym przypadkiem jak to nazwalas , wszystkie "nerwice" da sie leczyc bez lekow i tylko bez lekow powinno sie je leczyc bo sa to tylko i tylko wyuczone zle nawyki ktorych sie mozna oduczyc wlasnie bez lekow .

Jesli chodzi o kolezanke monietta`e to z tego co mozna jasno przeczytac , "choruje" ona na agorafobie w ktorej po jakims czasie wystepuje tez i depresja jak i w wiekszosci innych przypadkow , wszystko zalezy od psychiki .

monietta napisał(a):nie pisałam tutaj rok...wyzdrowiałam choc moja nerwica lękowa z depresja i agorafobia trwała wiele miesiecy...

Przesiedzialem w 4 scianach 12 lat z powodu agorafobi , stawiano rowniez przerozne diagnozy w Polsce (nerwica lekowa , nerwica zoladka , depresja ) mialem lek przed otwarta przestrzenia glownie , co sie nazywa agorafobia i to byla moja " choroba ", ale o tym dowiedzialem sie juz nie w Polsce, bo tam ludziom opowiadaja tylko niestety bajki i potrafia truc chemia .

Rowniez jak i Was , truto mnie tez lekami antyepresyjnymi (amitriptilinum , sinequan ... innymi trojpierscieniowymi ) po amitriptilinie mialem delirium , przelezalem w cieplej wodzie we wannie w silnych skurczach i omamach 8 miesiecy mialem tez zapasc serca (mozna wierzyc lub nie ) i tez nie mialem depresji tylko chorowalem na agorafobie .
Dalszych szkod ktore wyrzadzily mi leki nie bede opisywal bo nie chce nawet do tego wracac .
I nie jestem indywidualnym przypadkiem , moj organizm nie rozni sie od innych ludzi , czlowiek nie jest maszyna , a chemia to potencjalna "trucizna" i napewno sa tutaj tacy ktorzy juz dluzej zmagaja sie z ta "choroba " i moga cos na ten temat powiedzeic i mysla podobnie jak ja .

zbanowany

przez antychemikal 26 cze 2008, 08:07
Z tego co sie orientuje , to w Polsce powstaja pierwsze prywatne kliniki w ktorych leczy sie "nerwice" wlasnie bez lekowo , jedna taka klinika jest klinika w Lublinie .
Nie wiem dokladnie jak te terapie tam przebiegaja , ale samo to ze bez lekowo to juz mnie naprzyklad cieszy , ze cos sie w tym kierunku zaczyna robic .

pozdr..

Ps; Jak sie tak swietnie po lekach czujecie , to moze przebiegnijmy sie te pare kilometrow ,(biegam dziennie po 10) drugie tyle robie na rowerze , pogode mamy super 32 stopnie i wiecej :-) , czy tez pojezdzijmy na rowerku , teren mamy naprawde dobry , las , gorki wokolo jeziorko , przekonamy sie w jakiej kondycji fizycznej jestesmy :-)

Tylko wtedy otworzyly mi sie oczy i zobaczcylem jakim jestem wrakiem czlowieka biorac leki .

zbanowany

przez antychemikal 26 cze 2008, 08:28
http://antychemikal.myphotoalbum.com/vi ... irect=true

Obrazek

Ps; Rowniez bylem tutaj przed rokiem , wtedy jeszcez nei bylem taki zdrowy jak dzisiaj :-) nicka mialem Lekom_NIE i nadal jestem na NIE :P
Mysle ze to tyle :-) w necie jestem bardzo rzadko , prawie wcale , co mialem napisac , przekawac wam to przekazalem , reszta zalezy od was samych , czy wybierzecie leki czy zdrowie :)
3majcie sie cieplutko :)

zbanowany

przez celineczka3 26 cze 2008, 08:57
A ja dalej mowie, ze zgadzam sie z Toba co do nerwic, ze tutaj niewskazane sa leki psychotropowe, ale w przypadku depresji, sprawa jest bardziej skomplikowana i powienien to oceniec lekarz, czy jest to tylko depresja nerwicowa tzw. dystymia, ktora leczy sie bez leków czy tez depresja endogenna ktorej nie da sie za zadne skarby wyleczyc mysleniem i psychoterapia, bo w gre wchodza tutaj powazne zaburzenia biochemiczne w mozgu.
celineczka3

przez mefiboszet 26 cze 2008, 09:07
Kocham tę cudowną gorliwość neofity :lol: Mi coś pomogło, to teraz cały świat przekonam, że moja prawda jest najprawdziwsza i najmojsza :mrgreen: Niestety nie każdy może sobie pozwolic na 12 lat siedzenia w domu i sprawdzania metodą prób i błędów czy pomoże mu rowerek, ziółka czy może lewatywa ;) Mnie zaostrzenie depresji i nerwicy dopadło w wirze pracy i zajęć dodatkowych [doktorat]. Byłem o krok od zawalenia wszystkiego, bo nie mogłem normalnie spać, w pracy z powodu depresji wykonanie czynności przychodziło mi z najwyższym trudem, lęk przed kolejnymi, ogromnymi egzaminami stawał się nie do zniesienia. Odkąd zacząłem "truć" się lekami, wszystko nie tylko wróciło do normy, ale przeszło wręcz moje oczekiwania - od wielu, wielu lat nie czułem i nie czuję się tak dobrze. Dlatego sugeruję spojrzenie szersze niż perspektywa własnego przypadku i powściągliwość w "ewangelizacji" antylekowej :smile:
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez antychemikal 26 cze 2008, 09:10
celineczka , dlatego caly czas poruszam temat "nerwica" :)
Ostatnio edytowano 26 cze 2008, 09:19 przez antychemikal, łącznie edytowano 2 razy

zbanowany

Sortuj wg