Witam

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Witam

przez antychemikal 18 cze 2008, 10:43
Witam

Jestem nowy i pragne podzielic sie z wami tym co dobre :)
"Kroki do wolnosci" bardzo ladnie ktos to tutaj ujal ;) i tak wlasnie nalezy zrobic w "nerwicy" , malymi kroczkami z niej "wyjsc" a przede wszystkim zrobic krok na przod i odstawic chemie na bok (uzaleznieni pod kontrola lekarza)

Niestety moze niektorych wierzacych jeszcze w "tableke cud " tutaj troche rozczaruje , ale niestety tak jest , tabletka lagodzimy objawy i co najgorsze zatruwamy caly organiizm (z czasem jest jeszcze gorzej , powiem nawet ze tragicznie ) Ci ktorzy sie przekonali to wiedza ze tak wlasnie jest, inni czesto sie stawiaja i wierza swiecei lekarzom psychiatrom (zal mi ich)

Nalezy skupic sie na przyczynie i w tym kierunku lezczyc wszelkie "nerwice " , nie ma tabletki cud !

"Nerwica " i jej objawy , jest niczym innym jak zwyklym wyuczonym zlym nawykiem , ktorego mozna sie oduczyc (malymi kroczkami )

Pojecie "Nerwica " jest coraz rzadziej uzywane w krajach bardziej rozwinietych ,(z tego co czytalem w roznych ksiazkach ) chodzi bardziej o rozne wyuczon fobie ..agorafobie czy inne fobie ..to wszystko w Polsce nazywane jest i kwalifikowane do jednej "grupy " zwanej " Nerwica " i leczone przewaznie jedna metoda , chemia :( co mnie bardzo , bardzo martwi , ze tak wlasnie niedbale podchodzi sie do tego zagadnienia .
Uzaleznia "chorych" od lekow , przez co powstaja jeszez wieksze problemy , ale nie o tym chcialem Wam tuaj pisac .

Kazdy z Was a napewno duza wiekszsoc w tzw, " Nerwicy " ogolnie powiedziawszy , boi sie o wlasne zycie , boi sie swoich objawow psychosomatycznych , w sczegolnosci o swoje serce , o to ze moze dostac zawalu , zapasci , czy tez chociazby zemdlec na srodku chodnika i nikt tego nie zauwazy i nie wezwie pomocy .(wszystkie te objawy psychosdomatyczne sa napewno bardzo nie przyjemne , znam to z wlasnego doswiadczenia " ale nie sa niebespieczne !!! i w to nalezy uwierzyc .

Wiekszsoc z was robila wszelkie badania serca itd ..ktore jak wiadomo niczego nie wykazaly , pomimo tego co odczuwacie podczas ataku lekowego , wskazywalo by na to ze serce jest jakies chore i lekarze sie poprostu myla .

To wszystko wlasnie sklonilo mnie w koncu po wieloletnich atakach paniki i wieloletnim zamknienicu sie w czterech scianach do podjecia krokow .

Postanowilem sie przekonac , jak naprawde jestem " chory ", do stracenia nei mialem juz w sumie nic :]

Kupilem sobie rowerek domowy , zazelem na nim powoli jezdzic :) okropne rzezcy sie ze mna dzialy , ja ksie tylko troeh zmezcylem , serce zazynalo strasznie szybko bic i oczywiscie dostawalem ataku paniki , ale za setnym razem ataki byly coraz rzadsze i nie tak silne (co dalo mi tez bardzo duzo do myslenia )

Dodam ze po takim lekkim juz sporcie , zaczelem bardzo dobrze spac , i ogolnie poczulem sie dobrze , leki zmniejszyly sie z cazsem do tego stopnia , ze zaczelem myslec o jezdzie rowerem na zewnatrz , prawdziwy sukces !

I przyszedl taki dzien , w ktorym usiadlem na rower i stopniowo coraz dalej zaczelem jezdzic , nie bede ukrywal ze czasami bylo tez zawsze szybciej do domu ;)

Jak wspomnialem rower przywrocil mi wiare w siebie , po zatym z dnia nadzien mialem lepsza kondycje fizyczna i psychiczna , po roku czasu zajelem sie ty msportem na powaznie , kupilem sobie lepszy rower i caly do niego osprzet , dziennie jezdze po 30 km , po zatym plywam , gram w tenisa ..sport i jeszez raz sport . kto nie wierzy to musi sie sam przekonac :)

pozdrawiam Marek

Ps; Zapomnialem o chorobie , a bylo juz tak ze sie balem z lozka wstawac i chcialem zeby byla zawsze noc , bo ´tylko wtedy jak spalem nie mialem lekow .
Ktoregos dnia pokaze wam fotki terenu , po ktorym jezdze , glownie las , gory , uwielbiam walczyc z gora na rowerze w ten sposob czuje sie zawsze wygrany ;)

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany