Spotkanie w realu-szansa na koniec z samotnoscia?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Spotkanie w realu-szansa na koniec z samotnoscia?

przez socjopatia 05 maja 2008, 00:28
Zastanawialam sie,gdzie umiescic ten temat,ale w koncu zdecydowalam sie tutaj,bo to jest chyba krok do wolnosci,a na pewno maly krok..
mianowicie rozwazam kwestie spotkania sie w realu z kims kogo znam przez internet (to byloby moje pierwsze spotkanie i pierwszy krok do zapoznania kogos).
Ta osoba ma podobny problem jak ja:
-samotnosc
-brak akceptacji w szkole
-niesmialosc
i inne podobne cechy.

Czy myslicie,ze takie spotkanie jest dobre?
Jak Waszym zdaniem powinno przebiegac?
O czym rozmawiac i co zrobic gdy ewentualnie nastanie krepujaca cisza?

Bardzo prosze o opinie.

przez depresyjny86 05 maja 2008, 01:47
Myśle ze pomysł spotkania jest dobry.....a z ciszą............czasami trzeba sobie troche pomilczeć:)
:)

przez Akin 05 maja 2008, 08:04
Nie ma czego się bać, już korzystałam z takich spotkań.
Warto spróbować, porozmawiać i pomilczeć jak to zauważył CZN
Akin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elektron 06 maja 2008, 13:27
Ja miałem już takie 3 spotkania:) z Paniami. 1 to niezręczna cisza;/ generalnie nie ciekawie. Kolejne;) fajne, kwestia było sie przełamać, poobserwować, jak ktoś reaguje, poznać... i szło:) więc? hmmm a co masz do stracenia? lecisz... lecisz..:D
"... każdy problem ma rozwiązanie
Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu..."

autor: łona - Fruźki wolą optymistów....

przez IceMan 06 maja 2008, 17:02
Takie spotkania to świetna rzecz, nie dość że można się wreszcie zobaczyć z kimś z kim się od dawna pisało, to też (o ile to są grupowe spotkania) zyskać nowe znajomości ;)

[edit]
A co do krępującej ciszy, zawsze można zaproponować wyskok do klubu na balety :P
Ostatnio edytowano 06 maja 2008, 18:14 przez IceMan, łącznie edytowano 1 raz
Przyjaciel forum

przez Amy Lee 06 maja 2008, 17:25
Ja poznałam sporo osób przez internet. Łączyły nas raczej nie problemy tylko zainteresowania, jednak mogę zapewnić, że jeżeli ma się z kimś dobry kontakt to zawsze obie strony mają sobie coś do powiedzenia, choćby nie wiem, jak nieśmiałe były :)

Polecam!
Amy Lee

przez Pstryk 06 maja 2008, 19:50
Amy Lee napisał(a):Łączyły nas raczej nie problemy tylko zainteresowania, jednak mogę zapewnić, że jeżeli ma się z kimś dobry kontakt to zawsze obie strony mają sobie coś do powiedzenia, choćby nie wiem, jak nieśmiałe były :)

Otóż to. Poznałam cudownych ludzi, znalazłam miłość :P Niepowodzenia też były ale mimo to - WARTO BYłO :D
Pstryk

przez socjopatia 06 maja 2008, 20:22
ja jednak obawiam sie takich spotkan.jestem niesmiala i ciezko mi nawiazywac nowe znajomosci..po prostu sie boje..czy to wychodzi naturalnie,tzn.tematy do rozmowy?

przez Pstryk 06 maja 2008, 21:37
socjopatia, tak jak napisała Amy - coś Nas wszystkich łączy - choroba. Na moim pierwszym spotkaniu w realu czułam się jak podczas psychoterapii jednak w pozytywnym sensie tego słowa - rozmowa o tym, co boli i to w cztery oczy nie zdarza się Nam na co dzień. Rozmowa tutaj - na forum, pomimo iż ma ogromne znaczenia dla wszystkich nie zastąpi Ci kontaktu fizycznego - nie widzisz reakcji odbiorcy, nie doświadczasz bezpośrednio emocji związanych z tym kontaktem. Zawsze możesz przecież wyjść - i co najwspanialsze, nikt Cię za to nie potępi ani nie obgada, nie usłyszysz niemiłych komentarzy bo poczułaś się źle.
Pstryk

przez Zagubiony148 07 maja 2008, 00:20
socjopatia napisał(a):Zastanawialam sie,gdzie umiescic ten temat,ale w koncu zdecydowalam sie tutaj,bo to jest chyba krok do wolnosci,a na pewno maly krok..
mianowicie rozwazam kwestie spotkania sie w realu z kims kogo znam przez internet (to byloby moje pierwsze spotkanie i pierwszy krok do zapoznania kogos).
Ta osoba ma podobny problem jak ja:
-samotnosc
-brak akceptacji w szkole
-niesmialosc
i inne podobne cechy.

Ja też chciałbym pogadać z taką osobą.... Nie mam nikogo w swoim otoczeniu z podobnymi problemami.
socjopatia napisał(a):O czym rozmawiac i co zrobic gdy ewentualnie nastanie krepujaca cisza?

Milczenie jest złotem. Cenię sobie osoby z którymi można usiąść i pomilczeć.
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

Re:

przez Akin 10 maja 2008, 19:14
Zagubiony148 napisał(a):Ja też chciałbym pogadać z taką osobą.... Nie mam nikogo w swoim otoczeniu z podobnymi problemami.

U mnie tez nie ma takiej osoby, przynajmniej ja nie znam.
Akin

Re: Spotkanie w realu-szansa na koniec z samotnoscia?

przez dawina 11 maja 2008, 16:44
świetny pomysł, w mojej rodzinie nikt mnie nie rozumie

przez scrat 16 maja 2008, 01:55
Spotkanie? Dobry pomysł. Kilka uwag:

- bezpieczne miejsce - zwiększy twoje poczucie bezpieczeństwa
- obowiązkowo wymieńcie się numerami telefonów
- spotkanie w miejscu w którym jest zasięg (niby banał ale warto o tym pamiętać)

Krępująca cisza? Rozmawiajcie o głupotach, tu zawsze znajdzie się jakiś temat :) Ostatecznie możesz powiedzieć że właśnie takiej ciszy się bałaś i będzie przyjacielsko, normalnie.

Z praktyki - taka krępująca cisza (przynajmniej u mnie) jest bardzo rzadko. Spotkania warszawskiej ekipy forum (spotkałem się z czarną zebrą i sbb88) były cholernie fajne, nie było w ogóle czasu myśleć o krępującej ciszy - tyle rzeczy do obgadania, no po prostu fajnie i tyle, potem wszyscy się spiliśmy i też było fajnie :)

Ogólnie (pomijając sytuacje kiedy czujesz że ktoś może nie być tym, za kogo się podaje) takie spotkania to świetna okazja do wyjścia do ludzi chociaż trochę. Od jakiegoś czasu przezwyciężam w ten sposób lęki przed spotykaniem się z ludźmi w ich miastach. Pociągi są, nerwica też jest, ponieważ jedno nie lubi się z drugim to się je ze sobą konfrontuje z różnym skutkiem.
Przyjaciel forum

przez Magdalenka81 16 maja 2008, 19:41
Ja uwazam ze to super spotykac sie z ludzmi z forum.Nie trzeba udawac i tak jakos bardziej swojsko :D Ja niestety mieszkam w Anglii wiec nie mam tylu znajomych,ktorzy wiedza co naprawde siedzi mi w glowie,pozdrawiam szczesciarzy

Sortuj wg