Ucieczka w świat książek, muzyki itp..

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Eutedemis 25 sty 2008, 23:01
Też był czas kiedy bałam się, nie wierzyłam, nie chciało mi się, nie było czasu by realizować marzenia jak nalezy. Teraz jest świetnie. Wiadomo że rzeczywistość jest przytłaczająca, trudna do zniesienia. A już zwłaszcza z nerwicją, depresją czy czymkolwiek innym. Taniec pozwala mi kiedy chcę płakać wyrzucić to z siebie, zamiast płaczu, tańcząc. Bez względu na kroki, na wygląd tego wszystkiego, gaszę światło i słucham muzyki, ruszam się. Kiedy jestem radosna też tańczę. Kocham tanczyc w deszczu choć wiele osób nie nazwałoby tego tancem. Ja mam własne pojęcie tego słowa.
Taniec jest ostatnią drogą życia. w tancu wszystkie drogi się zbiegają.
Spróbuj zapalić małą świeczkę zamiast przeklinac ciemnosc.
Każdy taniec jest odkryciem nas samych.
Bo życie to tylko część wielkiego planu, o którym nie mamy pojęcia.

przez J.G.Faust 26 sty 2008, 00:56
Brunhilda napisał(a):Zgadzam się. Często ucieczka i samotność są potrzebne i dobre, i pomagają odzyskac równowagę ale w którymś momencie to zaczyna szkodzić. Łatwo przegapić ten moment, i się wkopać w jakieś nieprzyjemne stany, na własne życzenie właściwie. Grunt to umiar :)

Już dawno przekroczyłem granicę. :shock:

Muzyka
Filmy
Gry
Rysowanie
Bujanie w obłokach
Czytanie
Sen - Mam cudowne sny

przez Alexan 01 lut 2008, 23:43
J.G.Faust napisał(a):Sen - Mam cudowne sny

Ja niestety ich nie mam, mam za to koszmary.. Dzień w dzień, a raczej noc widzę to samo zdarzenie, tak jakby zamiast zniknąć, dać się zapomnieć, wręcz przeciwnie ciągle przypominało o sobie..

Granica, granica, granica..
Pamiętam o niej dobrze, nie przekraczam jej.. Ale są chwile samotności w których pomaga mi taka ucieczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julie 02 lut 2008, 19:22
A ja w ogóle nie mam snów :-|
tzn niby ma je każdy, ale moje widocznie muszą być wyjątkowo "obłe", bo rano mam wrażenie, że nic mi się nie śniło;
Can as well die if cannot fly

przez michal_smut 02 lut 2008, 22:20
ja uwielbiam marzyc, ale niestety nie zostalem obdarzony moca zapamietania moich snow, a co do ucieczki od rzeczywistosci to uwielbiam sluchac Vangelisa - polecam tego wykonawce

oraz oczywiscie ksiazki jakiekolwiek byle grube i nie konczyly sie szybko
Śpisz pięknie tak
Po kątach cisza gra
Szkoda słów...
Resztę dopowie księżyc.

przez zimbabwe 02 lut 2008, 22:49
Mi bardzo dużo otuchy dodają słowa mojego ulubionego barda - Marka Grechuty (nawiasem mówiąc sam był lękowcem) - "ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy" i "Dopomóż Ty nam Panie, podpowiedz jak (...) uczyń w naszym sercu maj, zielony gaj, nie ma Twojej winy w tym że jest jak jest, ale dla nas zdobądź się na mały gest..." - tytuł piosenki z ostatnim cytatem to "Pieśń wigilijna".
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez mariusz123567 12 kwi 2008, 08:23
ja gram i mnie to wkurza, bo sie uzaleznilem ze to jest jedyna metoda relaksujaca ;/

no ijeszcze rapuje, freestyluje ;) cos co znowu wejdzie na dlugo do mojej glowy... kiedys marzylem aby sie rano obudzic i nie freestylowac, dzisaij pragne tego znowu =D

przez ARTmen 12 kwi 2008, 13:18
Ja uciekam od rzeczywistości ćwicząc na siłce,oczywiście książki też pomagają,gry strategiczne na komputer,wypady rowerem poza miasto.
Z DNIA NA DZIEŃ...

przez zimbabwe 13 kwi 2008, 16:46
Ja przedwczoraj dowiedziałam się że szykują mi się w maju 2 poetyckie występy - jeden w radiu, drugi na żywo - i bardzo mnie to cieszy! Najbardziej tylko obawiam się w tym występie na żywo tzw. "pytań do autorów".

przez Blizna 14 kwi 2008, 14:52
zimbabwe
Nawet jak padną pytania to przecież będziesz mówić prosto z serca, poradzisz sobie. Nie martw się jesteś znawcą tego co napisałeś i swoich emocji.

przez zimbabwe 14 kwi 2008, 17:09
Blizna wszystko OK, tyle że czasem ludzie doczytują się w moich wierszach treści których tam nie zawarłam! Np. w jednym wszyscy myśleli że jest o Lepperze, a ja go pisząc Leppera i polityki zupełnie nie miałam na myśli.

przez Blizna 14 kwi 2008, 19:53
Po pierwsze, przepraszam Zimbabwe, że nie zauważyłam, że jesteś kobietą.
Sorki.

Po drugie trudno mi się odnieść do tego jak może być odebrana Twoja sztuka, bo jej nie znam, ale może przed takim występem powinnaś porozmawiać z kimś bliskim lub dalekim nawet, co sądzi o tym o czym piszesz.

Po trzecie, to skąd wiesz na jakich odbiorców trafisz. Może ktoś akurat zafiksował na Lepperze i to było jego jedyne skojarzenie.

Ze sztuką jest tak, że każdy ją najczęściej odbiera przez pryzmat swoich doświadczeń.
Do jednych dotrzesz bo czują to samo, do innych wogóle.

A jeżeli nie zrozumiesz czyjegoś pytania, lub porównania, to może warto po prostu powiedzieć "rozumiem, że pan /pani patrzy na to w ten sposób, to bardzo ciekawe...., nie wiedziałam ,że tak to można odebrać.

Jesteś wogóle Wielka, że chcesz powiedzieć co myślisz i czujesz i to w tak wysublimowany sposób.
To wielka odwaga

Pozdrawiam

przez zimbabwe 14 kwi 2008, 23:07
Hahaha :lol: Taka ze mnie odważna kobieta jak z mojego glonojada astronom :lol: Przecież ja nawet głupim plotkom nie umiem się przeciwstawić, mam lęk wysokości z lękiem przestrzeni, boję się zagadać do ludzi...

Sortuj wg