Sekret - Rhonda Byrne

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Sekret - Rhonda Byrne

przez Grzegorz On 21 lut 2011, 23:18
Jakich poglądów? Żadnych poglądów swoich nie ukazywałem, co najwyżej błędy niezgodne z PRAWDĄ.

A co do stymulowania pozytywnego, to jak już się przekonałem, jak ktoś z tym wyskakuje, to bardziej w łeb dostaje niż jak denerwuje, głaskać to można kota, a nie człowieka, człowiek myśli i ma rozumieć, kota trzeba zaakceptować jakim jest, chyba że ktoś się stawia na poziomie kota...

Sekret - Rhonda Byrne

przez *Monika* 22 lut 2011, 02:19
Grzegorz On, :nono:
Obrazek
Główny Moderator

Sekret - Rhonda Byrne

przez LitrMaślanki 22 lut 2011, 09:38
Grzegorz On, a słyszałeś o socjalizacji międzygatunkowej :?:

-- 22 lut 2011, 09:41 --

Monika1974 napisał(a):Grzegorz On, Obserwuję Twoje wpisy od dłuższego czasu. Wiem,że krytyka może być konstruktywna. Ale Twojej krytyki nie da się zakwalifikować do żadnych znanych mi typów. Jesteś zaczepny. A ludzie, którzy trafiają tu na forum, mogą odebrać Twoje wpisy nie tak jak trzeba.Fajnie jest uważać się za omnipotentnego, ale niestety, wszystko ma swoje granice. I obawiam sie,ze musisz zechcieć wziąść poprawkę na zrozumienie faktu,że nie wszystkim ludziom jest łatwo jak Tobie odrzucić swoje wyobrażenie i przyzwyczajenia by poczuli się wolnymi i zdrowymi. Sukces rodzi sie w bólu.
Twoje porady działają na mnie jak płachta na byka.

To się nazywa brylowanie ( chęć zaistnienia za wszelka cenę )
Nie tylko ty Monika zauważyłaś ,że Grześ nie ma nic do powiedzenia ...prawdopodobnie wszyscy to widzą .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sekret - Rhonda Byrne

przez Grzegorz On 23 lut 2011, 00:14
Nie mam nic do powiedzenia w sferze:

kur... źle mi, czuje się jak szmata, wszystko mnie boli, nikt mnie nie rozumie, miałem zwalone dzieciństwo, ktoś mnie bije...

wiem że to problemy, ale czy warto je kontemplować?? Zamiast faktycznie rozwiązywać zasłaniając się - może ten gość co zna prymitywne mechanizmy mnie pomoże...

Sekret - Rhonda Byrne

przez niepewna siebie 04 mar 2011, 17:49
Nie będę się wtrącać do dyskusji, chciałam tylko skomentować tytułową książkę. Jest dość bzdurna, ale jeśli komuś ma pomóc - niech czyta. Kilka nauk można z niej zaczerpnąć, zwłaszcza o mocy pozytywnego myślenia, natomiast wiara w Wielki Sekret... hm, powiedzmy, że podchodzę sceptycznie. ;)
"Samotnym jest się wtedy, gdy ma się czas."

Sekret - Rhonda Byrne

przez linka 22 mar 2011, 14:04
niepewna siebie, ale to przeczysz samej sobie bo ten wielki sekret to właśnie mocy pozytywnego myślenia :smile:
Książki nie czytałam, ale obejrzałam film i ......coś w tym musi być.... :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sekret jaki chowała ludzkość od wieków -lekarstwo na problem

przez Buler329 18 sty 2012, 16:44
Stworzyłem ten temat z myślą o osobach które powoli zaczynają tracić sens życia, pozytywne myślenie, lub poddają się swoim dołującym myślom. Wklejam link z filmem (długo szukałem wersji z napisami która jest o niebo lepsza od polskiego lektora) który ma na celu nauczenie was pozytywnego myślenia, nie poddawania się (NIGDY) oraz zawiera mnóstwo ciekawych informacji o prawie przyciągania (przyciągania wszystkiego czego pragniesz ;) ). Z góry przepraszam za jakość lecz główne przesłanie myślę że i bez jakości HD odczytacie.

http://spojrzenie.com.pl/filmy/motywacy ... lna-wersja

Pytania co do filmu zadajcie w temacie lub jeśli wam wygodniej to piszcie na GG: 10727086 :). Aha i jeszcze jedno, nie załamujcie sie że nie ogarniecie wszystkiego naraz. Ja musiałem oglądać ten półtora godzinny filmik około 6-7 razy żeby go zrozumieć ;). Zadajcie pytania, postaram się na nie odpowiedzieć najlepiej jak moge.
Ludzie w coś wierzą, by o sobie zapomnieć. Kryją się w ideałach, szukają schronienia w idolach i zabijają czas tysiącami wierzeń. Najbardziej by ich przygnębiło, gdyby na tej kupie przyjemnych oszustw znaleźli się nagle twarzą w twarz z czystym istnieniem

przez Midas 18 sty 2012, 18:05
Jest już temat o tym filmie/książce w tym dziale kilka stron wcześniej.

Na pewno siła pozytywnego myślenia+ placebo+ podświadomość to bardzo silne czynniki.
Ja nie czytałem książki, ale film.......tragedia... nie chcę nikogo urazić, ale zrobiony jak dla niedorozwiniętego widza, lepiej chyba oglądało mi się telezakupy Mango.
Gdyby wprost, ewentualnie jakoś naukowo wyjaśnili na czym polega ten fenomen, czyli zjawisko optymizmu, to wyszedłby pewnie świetny film.
Ale teksty typu: "Pomyśl o Ferrari, a za rok je będziesz miał, bo tak działa prawo przyciągania" :shock:
Choć na pewno warto obejrzeć, być może do jednych dociera do innych nie.
Padłeś?! Powstań!!

przez Buler329 18 sty 2012, 19:38
Wiesz film był zrobiony na takiej zasadzie żeby każdy mógł to zrozumieć, nawet jakiś niedorozwinięty nastolatek. Film jest zrobiony dobrze, praktycznie niczym nie różni się w zawartości informacji od książki. Przepraszam ale nie widziałem że wcześniej ktoś o tym pisał więc postanowiłem sam taki temat zrobić. Nie wkleiłem tego filmiku z myślą że kogoś może od razu z deprechy uleczyć albo innych gorszych chorób psychicznych. Po prostu miałem nadzieję że może się to w jakiś sposób przyczynić do zmienienia sposobu myślenia niektórych osób na tym forum. I nadal mam nadzieje że niektórzy nie oleją tego filmiku i wezmą sobie do serca te informacje.

btw. A czy można prościej komuś wytłumaczyć zjawisko przyciągania niż używając gadki "myśl o ferrari to za rok bedziesz nim jeździł"? :P
Ludzie w coś wierzą, by o sobie zapomnieć. Kryją się w ideałach, szukają schronienia w idolach i zabijają czas tysiącami wierzeń. Najbardziej by ich przygnębiło, gdyby na tej kupie przyjemnych oszustw znaleźli się nagle twarzą w twarz z czystym istnieniem

przez Midas 18 sty 2012, 22:30
btw. A czy można prościej komuś wytłumaczyć zjawisko przyciągania niż używając gadki "myśl o ferrari to za rok bedziesz nim jeździł"?

Część ludzi obejrzy i będzie miała uraz do tego rodzaju motywatorów, a jest tam bardzo dużo dobrych pomysłów, ale przekazanych w debilny sposób.
Według mnie sto razy lepiej robi to Seligman w książce "Optymizmu można się nauczyć", którą polecam z całego serca każdemu, jestem w trakcie czytania, już 2 miesiące to robię ze względu na swój stan :P ale przynajmniej zaczynam rozumieć zależności i różnice w myśleniu poszczególnych ludzi.
Odnośnie Sekretu to pionierem w tego typu pozytywnej manipulacji był Napoleon Hill, też mam w kolejce dwie jego pozycje..gość, który osobiście znał m.in Ediosona, Forda czy Rockeffelera...czyli to nie takie odkrycie jak tam gadają na początku :P
Więc jeżeli piszesz, że książka podobna do filmu to zdecydowanie skłaniałbym się ku ambitniejszym pozycjom.
Ale oczywiście moja ocena jest jak najbardziej subiektywna.
Padłeś?! Powstań!!

przez Buler329 18 sty 2012, 22:50
Hmm.. Chyba się skuszę na podane przez Ciebie pozycje :). Szczerze mówiąc nie miałem o nich pojęcia. Myślałem że sekret jest jedyną rzeczą która pokazuje zasadę działania prawa przyciągania jak zostało to nazwane w tym filmie/książce. Jednak jeśli mówisz że są o niebo lepsze utwory od tego który ja wam zaproponowałem to odwiedzę bibliotekę w najbliższym czasie lub zakupie w internecie książkę Seligmana. Jak teraz tak na to patrze to przyznam Ci racje w tym że jest to ukazywane w głupi sposób... Sposób którym ja się przez parę lat kierowałem (co prawda kilkanaście razy faktycznie dostałem to czego chciałem, kierując się wskazówkami z filmu 8) ).

przez Midas 18 sty 2012, 23:14
Buler329, jeśli na kimś działa to bardzo, bardzo dobrze :!: gratuluję Ci samozaparcia i ulepszenia w życia. Ja dopiero zaczynam, powoli...
Film na pewno lepiej obejrzeć niż nie obejrzeć, ale warto wiedzieć, że jeśli nie przypadnie komuś do gustu to są alternatywy.
Szczerze polecam Ci Seligmana, choćby dla przyjemności przeczytać, bo wnioskuję, że optymistyczny styl wyjaśniania rzeczywistości masz już opanowany.
Padłeś?! Powstań!!

przez Buler329 18 sty 2012, 23:19
Szczerze mówiąc bardziej pasuje mi realistyczny niż optymistyczny pogląd na świat. Lecz dobrze wnioskujesz, na wiele rzeczy spoglądam optymistycznie, uważam że ten świat jest zepsuty ale da się go naprawić.

Za Seligmana na pewno się zabiore jak tylko zaczną się ferie. Póki co mam trochę nauki i moja przyjaciółka potrzebuje pomocy więc narazie sobie daruje :).

przez Midas 18 sty 2012, 23:34
O tym też pisze w tej książce, ba! zarzuca nawet innym psychoterapeutą, że świadomie "oszukują" pacjenta, aby tylko wydostali się z marazmu, czyli naginają ich rzeczywistość. Co może spowodować efekt jojo.
Sęk, w tym że po przeczytaniu poszczególnych rozdziałów jesteś świadomy tego kiedy odbierasz rzeczywistość pesymistycznie czyli destrukcyjnie, kiedy natomiast zbyt optymistycznie nierealistycznie. Pewnie już dawno bym przestał czytać, jakby mydlił mi oczy, ale facet naprawdę widać zna się na rzeczy.

PS. Ja uważam, że jest zepsuty, ale nie da się go naprawić, czyli ze mną gorzej hehe :P
Padłeś?! Powstań!!

Sortuj wg