Skocz do zawartości
Nerwica.com

od czego zaczac, punkt 0 ?


pierm77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie wrazenie ze nie wiem od czego zaczac. Wlasciwie codziennkie zaczynam ale brakuje mi czegos w rodzaju punktu podparcia.Daty,miejsca okolicznosci do ktorych moglbym sie cofnoc i powiedziec sobie "jednak byl czas w moim zyciu kiedy wszystko bylo OK" .Kiedys czesto snilo mi sie ze spadam w niekonczaca sie odchlan "moze jest cos w tym" ;). A moze punktu 0 nalezy szukac w dniu dzisiejszym lecz slaba to pociecha czuc ze codziennie walke z choroba zaczynasz od poczatku.Byc ciagle w drodze do normalnosci i nigdy jej nie osiagac poza monetami chwilami dnia kiedy i tak nie masz sily aby sie cieszyc ta chwila po wykonaniu ciezkiej pracy majacej na celu pokonanie choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeślibyś z takiego "punktu podparcia" korzystał tylko w celu motywowania się, to warto czegoś takiego poszukać. Natomiast, jeślibyś z tego "punktu podparcia" "ukręcił na siebie kolejny bat" i katował się nim w dniach, gdy coś się nie uda, to nie warto. Chodzi mi o sytuacje, gdy w wypadku niepowiedzenia wmawiałbyś sobie "jaki ja jestem beeee skoro nie potrafię nawet przeżyć kolejnego dnia, jak tamten".

 

Innym rozwiązniem byłoby docenianie siebie za każdy sukces (nawet za drobiazgi niedostrzegalne dla innych), a kwitowanie niepowodzeń co najwyżej słowami "tym razem się nie udało, ale za to wiem jak działać, by następnym razem było lepiej". ;)

 

Twój wybór, co podziała na Ciebie lepiej :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty,miejsca okolicznosci do ktorych moglbym sie cofnoc i powiedziec sobie "jednak byl czas w moim zyciu kiedy wszystko bylo OK"

jeśli w pezszlości nie bylo takiego czasu, może w przyszlości tak powiesz?

 

A moze punktu 0 nalezy szukac w dniu dzisiejszym lecz slaba to pociecha czuc ze codziennie walke z choroba zaczynasz od poczatku

Należy,nie ma co czekać na jakieś wyjątkowe okoliczności które zmobilizują do dzialania. Bo życie to codzienność i zwykly dzień jest najlepszym momentem takim wlaśnie punktem 0. To że zaczynasz wlake od zera to nie jest slaba pociecha. Tak naprawde robisz dużo bo postanawiasz że rozpoczynasz drogę, która Cię doprowadzi do takiej sytuacji z jakiej będziesz zadowolony. Stawiasz czolo problemom, a potem będziesz je pokonywal, i z każdym kolejnym dniem będziesz bliżej celu. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×