od czego zaczac, punkt 0 ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

od czego zaczac, punkt 0 ?

przez pierm77 17 gru 2007, 11:45
Mam takie wrazenie ze nie wiem od czego zaczac. Wlasciwie codziennkie zaczynam ale brakuje mi czegos w rodzaju punktu podparcia.Daty,miejsca okolicznosci do ktorych moglbym sie cofnoc i powiedziec sobie "jednak byl czas w moim zyciu kiedy wszystko bylo OK" .Kiedys czesto snilo mi sie ze spadam w niekonczaca sie odchlan "moze jest cos w tym" ;). A moze punktu 0 nalezy szukac w dniu dzisiejszym lecz slaba to pociecha czuc ze codziennie walke z choroba zaczynasz od poczatku.Byc ciagle w drodze do normalnosci i nigdy jej nie osiagac poza monetami chwilami dnia kiedy i tak nie masz sily aby sie cieszyc ta chwila po wykonaniu ciezkiej pracy majacej na celu pokonanie choroby.
Z piekła zwanego niebem....
zbanowany

przez Gods Top 10 17 gru 2007, 12:12
Myślę, że jeślibyś z takiego "punktu podparcia" korzystał tylko w celu motywowania się, to warto czegoś takiego poszukać. Natomiast, jeślibyś z tego "punktu podparcia" "ukręcił na siebie kolejny bat" i katował się nim w dniach, gdy coś się nie uda, to nie warto. Chodzi mi o sytuacje, gdy w wypadku niepowiedzenia wmawiałbyś sobie "jaki ja jestem beeee skoro nie potrafię nawet przeżyć kolejnego dnia, jak tamten".

Innym rozwiązniem byłoby docenianie siebie za każdy sukces (nawet za drobiazgi niedostrzegalne dla innych), a kwitowanie niepowodzeń co najwyżej słowami "tym razem się nie udało, ale za to wiem jak działać, by następnym razem było lepiej". ;)

Twój wybór, co podziała na Ciebie lepiej :smile:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez ashley 16 sty 2008, 20:18
pierm77 napisał(a):Daty,miejsca okolicznosci do ktorych moglbym sie cofnoc i powiedziec sobie "jednak byl czas w moim zyciu kiedy wszystko bylo OK"

jeśli w pezszlości nie bylo takiego czasu, może w przyszlości tak powiesz?

pierm77 napisał(a): A moze punktu 0 nalezy szukac w dniu dzisiejszym lecz slaba to pociecha czuc ze codziennie walke z choroba zaczynasz od poczatku

Należy,nie ma co czekać na jakieś wyjątkowe okoliczności które zmobilizują do dzialania. Bo życie to codzienność i zwykly dzień jest najlepszym momentem takim wlaśnie punktem 0. To że zaczynasz wlake od zera to nie jest slaba pociecha. Tak naprawde robisz dużo bo postanawiasz że rozpoczynasz drogę, która Cię doprowadzi do takiej sytuacji z jakiej będziesz zadowolony. Stawiasz czolo problemom, a potem będziesz je pokonywal, i z każdym kolejnym dniem będziesz bliżej celu. Powodzenia ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Oliwka333 19 lut 2008, 22:44
pierm77 poszukaj sobie kobiety( jezeli masz to przepraszam) to wtedy bedziesz mial mnostwo odnosnikow.....milosc lekiem na cale zlo :D

Sortuj wg