[Szczecin]- szukam znajomych

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

przez norma_baker 09 gru 2012, 15:59
Kaleb, ja się tam dowiadywałam to nie mieli behawiorystów
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Kalebx3 09 gru 2012, 16:01
Lilith ,byłbym bardzo Ci wdzięczny . Wiem ,że czeka się tam na terapię bardzo długo. Koleżanka czeka juz ponad rok ,a okres oczekiwania to jak jej powiedziano około 2 lat . Mi sie jednak nie spieszy...wszystko przychodzi we właściwym czasie - wierze i ufam .
Dzięki.

-- 09 gru 2012, 16:05 --

Kaleb, ja się tam dowiadywałam to nie mieli behawiorystów

Kur..
neoanalitycy froudowscy opanowali Szczecin :? ;) Proste ,najlepiej słuchać ( Oni słuchają).
Dlatego T.Behawioralna ,bo uważam ,że jak się nauczyłem nerwicy tak równie dobrze mogę się jej oduczyć ,tylko musi mnie ktoś w tym pokierować,,,samymi książkami lipa.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Artemizja 09 gru 2012, 17:06
Rozbudowują ZIP,więc może jest szansa,że behawioryści dołączą do Zespołu.Może wprowadzą więcej usług i zatrudnią więcej ludzi,więc może będzie ktoś,kto poprowadzi terapię behawioralną.Zapytam jak tam będę.

Chociaż powiem ,że sama będąc w terapii,mam wrażenie,że terapeutka łączy różne podejścia i jest to bardzo korzystne.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 10 gru 2012, 15:13
łączy różne podejścia i jest to bardzo korzystne.

Lilith ,co to oznacza? Bo nie za bardzo rozumiem . Trochę tego ,a trochę tamtego? Może -nie mówię że nie-jest to dobre i korzystne dla Twojego zdrowia. Kurcze ,ale jak w "konkretnej zupie" jest kilka zup ,to może sie okazać -no wiesz , wielowarzywny bigos, ,,
Powiedz mi jeszcze ,czy jak zaczynałaś Tam terapię ,to czy terapeuta powiedział Ci w jakim nurcie będzie z Tobą pracował ? Czy wyszło to póżniej ,w trakcie rozmów i ewentualny dobór odpowiedniej Terapii do Twojego " schorzenia" wyszedł dopiero po czasie? Jak to w ogóle jest ,czy Oni maja OBOWIĄZEK wyrażnego poinformowania W JAKIM NURCIE BEDZIE ODBYWAĆ SIE TERAPIA???.
W mojej krótkiej przygodzie z Psychoterapią ,ta Jemioła prowadząca ( może to ja raczej prowadziłem Terapię , bo Tamtem to tylko sluchał i czasem sie odezwał z szablonowym pytankiem), na samym początku owego juz końca typ był na tyle inteligentny ,że w ogóle nie powiedział mi w jakim nurcie ma się TO odbywać. Takie sobie ,troche tego i troche tamtego to i ja potrafię. PO TO ZOSTAŁY STWORZONE SZKOŁY I NURTY PSYCHOLOGICZNO- TERAPEUTYCZNE ,I PEWNE WIELKIE GLOWY NAD TYM SIĘ TRUDZIŁY,ŻEBY TO STOSOWAĆ I BYŁ Z TEGO JAKIŚ EFEKT.. Rozumiesz moje obawy Lilith? Ja naprawdę nie szukam dziury w całym,uwierz. Być sympatycznym terapeutą i udawać wszechstronnie mądrego ,wtrącić parę pytanek to i ja bym potrafił. Oczywiście BARDZO WAŻNA JEST WIĘŻ I LUBIENIE SIĘ ZE SWOIM TERAPEUTĄ ,ale czy to jest najważniejsze ....bo mówią nawet ,że terapia ,żeby była skuteczna to musi boleć . Przyczepiłem się tej Behawioralnej ,bo Ona bez wątpienia BOLI ,a przede wszystkim jest Ciężką Pracą KTÓRA BOLI,bez wnikania ,jakiego miała się tatusia( bo to i tak już się nie da zmienić).
Rozgadałem się ,wybacz ,,,,ale musiałem Cię o to zapytać.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Artemizja 10 gru 2012, 15:29
Kalebx3, rozumiem,co chciałeś powiedzieć i Twoje obawy również rozumiem.Przede wszystkim-myślę,że metoda,dobór nurtu zależy głównie od tego,z jakim problemem się zmagamy.Myślę,że terapeuta sam jest w stanie ocenić,która metoda będzie najbardziej skuteczna,jeśli chodzi o konkretny problem.Jeśli moim problemem jest przeszłość-to podejście psychodynamiczne,jeśli problem dotyka aktualnych myśli,to korzystniejsze będzie podejście behawioralne.Zależy od tego,o czym w danej chwili rozmawiamy.Można pracować głównie w nurcie psychodynamicznym a stosować równiez elementy innych nurtów-kiedy zaistnieje taka potrzeba.I właśnie o to chodzi w tych łączeniach nurtów.
Nie,terapeutka nie powiedziała mi,w jakim nurcie będziemy pracować,aczkolwiek z racji tego,że coś niecoś na temat psychologii i psychoterapii wiem,to również i w poszczególnych nurtach trochę się orientuję,więc nie musiałam pytać.Po prostu obserwuję i wyciągam wnioski.Myślę,że nie zaszkodzi zapytać,w jakim nurcie będzie prowadzona terapia.Gdybym zapytała,to pewnie dostałabym odpowiedź.Jednakże nie czułam potrzeby,żeby zapytać,bo po pierwsze na stronce były informacje w jakim nurcie moja terapeutka pracuje,a po drugie wychodzę z założenia,że najważniejsze jest zaufanie i podejście terapeuty,a przede wszystkim to,czy dana osoba będzie Nam "pasować".Przykładowo można szukać nurtu behawioralnego,a okaże się,że nie odpowiada osoba terapeuty...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Bianka78 11 gru 2012, 18:35
Witam Szczecin.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z ośrodkami leczenia uzależnień w naszym mieście? Mam w rodzinie osobę z poważnym problemem alkoholowym, której usiłuję pomóc.
Zgoda na leczenie i świadomość jego konieczności już jest, teraz kwestia GDZIE? Ostrowska, Żołnierska? Jakieś opinie?
Bianka78

przez Rezystor 16 gru 2012, 16:07
zielonawitolda napisał(a):no to skoro miało być coś "Na koniec świata"... :)

21.12.12. godzina 17, Pod Sukniami [czyli herbaciarnia numer dwa, tam więcej miejsca, z tego co pamiętam]? :mrgreen:

OK, to ja powinienem być :) Chociaż pewnie i tym razem nie zamówię herbatki tylko coś innego :)

przez sleepwalker 16 gru 2012, 20:13
Bianka78, wiem, że na Żołnierskiej jest i ponoć dobry ośrodek. Ale bezpośrednio nie znam nikogo kto by się tam leczył.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Bianka78 17 gru 2012, 22:36
sleepwalker Dzięki.
Bianka78

przez KasiaKi 17 gru 2012, 22:57
Hej, polecam w Szczecinie dr Jolantę Kucharską- Mazur. Przyjmuje w gabinetach na Cieszkowskiego / róg Traugutta, na Pogodnie. JEest rewelacyjna.

przez carola 19 gru 2012, 17:35
Jakby ktoś tu jeszcze szukał osób z okolic Szczecina, to oto jestem. Lat 19, prawie 20, bez przyjaciół, którzy zmyli się z byle powodów.
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez Morsik 20 gru 2012, 23:28
Hej wszystkim, uczestniczę właśnie w terapii grupowej na żołnierskiej, która trwa 3 miesiące, jestem już na półmetku, jak macie jakieś pytania chętnie odpowiem, tak poza tym mam problemy w kontaktach międzyludzkich, jestem trochę zamkniętą osobą i początkowo ciężko jest mnie poznać bliżej, także bardzo chciałbym to zmienić i dzięki pogłębianiu, zawieraniu nowych znajomości powoli zaczyna się coś zmieniać ;) hmm także bardzo chętnie umówiłbym się na jakiś spotkanie. Trochę o sobie: rocznik 90 czyli 22 lata, sportowa sylwetka, mówią że jestem przystojny ;p. Jestem otwarty na propozycje, przykładowo mógłbym wam poopowiadać jak jest na żołnierskiej, ok tak na początek chyba wystarczy :)

przez RocknRoll 20 gru 2012, 23:32
Witam, też jestem ze Szczecina i jestem dość samotny... Chętnie zawarłbym nowe znajomości, nie mam przyjaciół a znajomych mało. Święta najprawdopodobniej też samotne, eh... Znam osobę, która spotykała się z ludźmi z tego forum, mówił, żebym przyszedł, ale jednak przyjść na spotkanie z tyloma nowymi osobami w dodatku starszymi to jednak jest stres...
Jakby co proszę o kontakt...
Pozdrawiam!

przez Rora 21 gru 2012, 01:47
Spotkanie jest jutro ( w sumie dzisiaj ) :D, jak chcecie to wpadajcie ;).

21.12.12. godzina 17, Pod Sukniami (herbaciarnia ) ;

Sortuj wg