[Sosnowiec]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Sosnowiec]

przez einell 14 lip 2014, 18:03
pawelpaniki napisał(a):witam jestem z Dabrowy Górniczej i cierpie na ta zasrana przypadłosć jaka jest ta nerwica lekowa sam nieraz w to niewierze ze nerwica może tak wywrócic do góry nogami nasze życie pozdrawiam wszystkich

-- 26 cze 2014, 20:25 --

jak sobie radzicie w zyciu codziennym bo ja od roku jestem bez pracy a tak bardzo jej potrzebuje niewiem czy ktos mnie zrozumie nie jestem leniem ale boje sie isc do pracy gdzie jest duzo ludzi bo czesto mi cos dolego nieraz mi sie zdaje ze niema takiego człowieka jak ja co tak sie przejmuje wszystkim
:bezradny:

Doskonale rozumiem o czym piszesz:) ja co prawda pracuję ale kosztuje mnie to bardzo wiele i ciągle się zastanawiam czy ludzie widzą że np. cała się trzęsę a serce mi wali jak szalone. Jest to potworne i okropnie męczące. Radzę sobie różnie, głównie stosuję oddychanie i odwracanie uwagi byle tylko się nie skupiać na tym co się ze mną dzieje. Na szczęście terapia zaczyna przynosić powoli efekty.

[Sosnowiec]

przez specjalista_terapi 20 lip 2014, 13:50
Dużo nas tutaj... witam mieszkańców Sosnowca :)
Nie ważne jest wczoraj ani jutro... ważne jest teraz bo to teraz wszystko się dzieje... jestswietnizm.blog.pl

[Sosnowiec]

przez Anetixi 03 sie 2014, 13:48
Ja z Bytomia,ale witam was cieplutko ;)
Bordeline/Uzależnienie od subst. psychoaktywnych/Epizod depresyjny.

Citabax 40mg
Depakine 300mg
Perazin 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Sosnowiec]

przez _z_ 03 sie 2014, 18:52
na Zagłębiu tyle nerwicowców...możemy sobie z dachów pomachać :)
navigare necesse est, vivere non est necesse
_z_

[Sosnowiec]

przez Anetixi 17 sie 2014, 19:07
Ja akurat mam bordeline ; )
Bordeline/Uzależnienie od subst. psychoaktywnych/Epizod depresyjny.

Citabax 40mg
Depakine 300mg
Perazin 200mg

[Sosnowiec]

przez JużTuByłem 17 sie 2014, 21:09
Dużo,dużo was sam poznałem paru w szpitalu przy korczaka
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

[Sosnowiec]

przez Falami 30 lis 2014, 17:22
Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego lekarza psychiatry, który poprowadzi psychoterapie i dobierze leki na jej podstawie na terenie Sosnowca, ale mogą być też okolicę. Plusem była by szybka wizyta no i oczywiście refundacja NFZ-towska. Proszę o pomoc, póki mam siłę jeszcze walczyć, czuję że to niedługo znowu minie.

Pozdrawiam.

[Sosnowiec]

przez Wera888 17 mar 2015, 14:59
Poradnie Zdrowia Psychicznego Sosnowiec NFZ

- Fundacja "Unia Bracka" PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Romana Dmowskiego 6A tel. 32 298 89 37

- OLK PORADNIE SPECJALISTYCZNE W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Piłsudskiego 9 tel. 32 710 47 47 wew 216 http://www.olksosnowiec.pl

- FENIKS KAREŁ I WSPÓLNIK SPÓŁKA JAWNA
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Sobieskiego 29 tel. 32 296 93 32 http://www.czpfeniks.pl

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ OL-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Czołgistów 5 tel. 32 294 84 17

- SOSNOWIECKI SZPITAL MIEJSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Zegadłowicza 3 tel. 32 413 03 48

- ZAKŁAD LECZNICTWA AMBULATORYJNEGO W SOSNOWCU
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Hallera 5 tel. 266 39 69

- IZABELLA DEŃCA-KUZIEMKO
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Kisielewskiego 2 tel. 263 10 97

- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "F-MED" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO Sosnowiec ul. Lenartowicza 108 tel. 32 297 97 20

- CENTRUM PEDIATRII IM.JANA PAWŁA II W SOSNOWCU SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
PORADNIA ZDROWI PSYCHICZNWGO DLA DZIECI - Sosnowiec ul. G. Zapolskiej 3

-- 18 mar 2015, 13:42 --

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO:
NA PIERWSZĄ WIZYTĄ U LEKARZA PSYCHIATRY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ Z OCENĄ PSYCHOLOGICZNĄ. DO PSYCHOLOGA WYMAGANE JEST SKIEROWANIE , KTÓRE MOŻE WYSTAWIĆ LEKARZ POZ (RODZINNY) LUB INNY LEKARZ SPECJALISTA (pracujący na umowie z NFZ).
Wera888

[Sosnowiec]

przez Agnieszka00 27 cze 2015, 17:24
Witam. Wątek zdaje się być nieco wymarły, ale może ktoś jeszcze zajrzy. Jestem z Sosnowca i po latach udręk zdecydowałam się sięgnąć po pomoc.
Jestem po wizycie u psychiatry (mogę polecić, sama trafiłam z polecenia, piszcie jak coś). Dostałam lek, skierowanie na diagnostykę MMPI-2 (wiem, gdzie wykonam) i na psychoterapię: prawdopodobnie najpierw 3-miesięczną grupową, a potem indywidualną. Lekarz wstępnie mówił o zaburzeniach adaptacyjnych i osobowości z pogranicza, ale testy mają być rozstrzygające. Chodzi o to, że na wizyty u lekarza i badania mogę okazjonalnie popołudniami dojeżdżać (godzina drogi), psychoterapia grupowa podobno bardzo dobra jest w Sosnowcu w Feniksie przy ul. Sobieskiego, ale regularnej psychoterapii indywidualnej szukałabym na miejscu, bo szacunkowo może to trwać 3-5 lat. Najbardziej ciekawa jestem czyichś rekomendacji lub przestróg nt. poradni przy ul. Hallera, ale będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Trzymajcie się.

[Sosnowiec]

przez high 28 cze 2015, 21:15
Ja studiuję w Sosnowcu ;) Także często tam bywam (no może poza okresem wakacyjnym)
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

[Sosnowiec]

przez ~teamo 15 lip 2015, 19:41
W Poradni Zdrowia Psychicznego ul. Kisielewskiego 2 panie w rejestracji na pierwszą wizyte wyznaczają termin pazdziernik, listopad zaslaniając się dużą ilością pacjentów. Jednak strona NFZ http://kolejki.nfz.gov.pl/ , co innego wskazuje. Pytam się co za kliki tam pracują.?

[Sosnowiec]

przez Agnieszka00 19 lip 2015, 18:33
Na wizytę u psychologa? Czy już na terapię? Bo jeśli już na terapię, to jest to "doskonały" wynik w naszych warunkach... Mnie lekarz przestrzegł, że można oczekiwać "latami", także odechciało mi się nawet dzwonić. Chyba guzik warta jest ta strona - wynika z niej, że wszędzie w Sosnowcu idziesz do lekarza bez kolejki.

[Sosnowiec]

przez abczdrowie.pl 30 lip 2015, 17:26
userx napisał(a):Witam

specjalnie zalogowałem się na to forum aby się podzielić negatywnymi odczuciami .

Cierpię na problemy psychiczne ale jeszcze nigdy i nigdzie nikt mnie tak nie potraktował jak w przychodni w Sosnowcu na Hallera .

Zaczynając już od rejestracji to pół roku trzeba czekać na wizytę poprzedzoną przyjściem do okna rejestracji . Nie jestem wymagający ale zwracam uwagę na bardzo niemiłą obsługę . Każdy kto się pojawi aby wyznaczyć termin nie może liczyć na miłą rzeczową obsługę . Przede wszystkim utożsamiając się z ludźmi chorymi psychicznie można jeszcze bardziej się poczuć chorym i wyjść z siebie .

Ja również chce zwrócić uwagę na obsługę w rejestracji na Hallera. Wg panie w rejestracji skoro zostaly zatrudnione i tam pracują, powinny mieć "głowę na karku" i to one powinny świadczyć pomoc i wyciągać rękę by pomóc pacjentowi poinformować, poinstruować. Ale jak powszechnie wiadomo "nieznajomość prawa szkodzi", więc pacjent udający się do rejestracji w Poradni (nawet ten źle sie czujący z zaburzeniami), powinien sam "douczyć" się wcześniej o przysługujących mu formach pomocy, bo widac w (niektórych) "rejestracjach" pracują osoby niedouczone, by nie napisać (niekompetentne). Chce zwrócić uwagę za na Hallera przyjmują 3 panie psycholog, (psycholog zwykły, psycholog kliniczny-psychoterapeuta, psycholog-psychoterapeuta), i pacjent ma prawo wybrać którąkolwiek do której zechce pójść. Jednak zdarza się tak , ze rejestracja wybiera za pacjenta psychologa nie dając możliwości wyboru i decydowania pacjentowi i nie informując go kto w poradni przyjmuje, nie podając nazwiska psychologa/gów, kieruje na chama np do psychologa który ma małe wzięcie, np (do zwykłego). Tak nie powinno być. Zawsze pacjent powinien mieć możliwość wyboru, i rejestracja powinna o tym wiedzieć ! i informować!. Tak się zadziało na hallera. Takie zachowanie rejestracji jest niedopuszczalne i szkodzi pacjentom. Prawa pacjenta tu wg mnie są naruszone. Chcę zwrócić uwagę na niedouczenie niektórych pan w rejestracji na hallera, informują one ze u nich do psychologa nie jest wymagane skierowanie, (chyba że do zwykłego, bo do psychologa-psychoterapeuty Trzeba miec skierowanie) i oddają to skierowanie pacjentowi ktore wystawil lekarz prowadzący, by po chwili inna pani z rejestracji znowu je zabrala i dolaczyla do karty. Do psychologa jest wymagane skierowanie.

[Sosnowiec]

przez Agnieszka00 31 lip 2015, 18:11
Mogę dodać na temat rzeczonej przychodni, że mają tam absurdalne, tylko wczesne godziny pracy - od 8:00 do (chyba) 13:00. Także jeśli jeszcze ktoś sobie "radzi" na tyle, by wychodzić/czołgać się do szkoły/pracy, to pomoc widocznie nie przysługuje.

Sortuj wg