[Toruń]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Toruń] toruń:-/

przez Eileen_P 20 wrz 2012, 15:08
Też jestem z Torunia. Na razie zaaklimatyzowuje się na forum :) Pozdrawiam.
"Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich"

przez gefallen 21 wrz 2012, 13:11
Noga na pokładzie, również Toruń. :papa:
"tylko nie mów, że biografie są ciekawsze od doświadczeń.."
F42
Parogen 20mg => Aciprex 10mg

przez Monar 06 paź 2012, 19:33
Hey wam. :D
Monar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nocnymarek 08 paź 2012, 21:08
Dzień dobry,

właśnie zostałam zdiagnozowana (na razie tylko na tym forum :), ale niestety, jestem pewna że ta diagnoza zostanie potwierdzona) - nerrrrwicaaaa natręctw.

Mam więc pytanie do Torunian, którzy już się na coś leczą. Jaka jest szansa w Toruniu na sensowne leczenie z NFZ? Już kiedyś poszłam do lekarza psychiatry z NFZ i nie mam dobrych doświadczeń.

Miałam depresję. Trafiłam do Wojewódzkiej Poradni zdrowia Psychicznego na Mickiewicza. Lekarz przepisał leki i psychoterapię. Z panią psycholog spotkałam się raz, pytała dlaczego mam depresję i w sumie próbowała ze mną rozmawiać, ale nie szło, nie wiedziała, czego się chwycić, bo jej nie naprowadziłam na ewentualne przyczyny depresji. A ja po prostu nie wiedziałam skąd to się wzięło.

Okazało się że mam niedoczynność tarczycy. Sama to wymyśliłam, poszłam do lekarza ogólnego i poprosiłam o badanie TSH. No i wyszło. I tak jakoś sobie myślę, że lekarz chyba mógł o tym pomyśleć? Przyszła do niego kobieta słusznej wagi, z depresją nie wywołaną żadnym przeżyciem. Pytał mnie o to, czy coś się wydarzyło, powiedziałam mu że nie. Gdyby spytał, czy jestem ciągle zmęczona to by miał trzy przesłanki do niedoczynności. Badanie poziomu TSH kosztuje około 20 zł....

Od kiedy leczę objawy niedoczynności po depresji nie ma śladu. A antydepresanty brałam niepotrzebnie!

No i teraz jestem ostrożniejsza. Chciałabym wreszcie doprowadzić się do porządku. Pozbyłam się jednego cholerstwa (deprecha), pozbędę się i nerwicy. Tylko gdzie zacząć?

Na psychologa z NFZ bez skierowania od psychiatry to chyba nie ma szans (kolejki). Jeśli będzie zalecenie psychiatry to chyba łatwiej. Tylko pytanie - gdzie, u kogo, tak, żeby jeszcze w tym roku zacząć, a nie czekać następne dwa lata na wizytę? Macie kochani Torunianie doświadczenia z lekarzami/psychoterapeutami? Możecie coś doradzić? Ostatecznie pójdę z pieniędzmi w zębach prywatnie, i wtedy sobie wybiorę specjalistę, ale wolałabym tego uniknąć, bo mi się nie przelewa. No ale zdrowie najważniejsze, więc jeśli będę musiała, to jakoś zacisnę pasa.

Dzięki i pozdrawiam,
nocnymarek

przez tahela 08 paź 2012, 21:58
nocnymarek,
Idź pwywatnie przepisze ci leki sa raczej skuteczne i zapisz sie NFZ i czekaj na wizyte jak bedziesz miała termin to pójdziesz i bedziesz juz miał ciagłość leczeniaz NFZ, poszukaj w necie kto ma podpisny kontrakt, czesto przyjmuja lekarze prywatni i mało kto wie ze maja kontrakt podpisany z MFZ i nie ma az takich kolejek , ja tak chodże do dentysty z NFZ do prywatnego gabinetu a jak cos chce prywatnie to ide wtedy prywatnie i ie czekam dłuzej niz jeden miesiac na dentystę a jkby było cos powaznego to by mnie wkreciła i szybciej z NFZ.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez nocnymarek 08 paź 2012, 22:24
tahela,

jesteś bardzo pomocna. Dzięki za podpowiedzi.

Właśnie szukam w sieci specjalistów.
I pewnie zrobię tak, jak piszesz. Nie ma na co czekać.

Pozdrawiam,
mareknocny

przez amonis 10 paź 2012, 17:59
Witam Was serdecznie,

Ja również podpisuję się do Torunia, zmiana środowiska, życia, wszystkiego...

Jestem DDD (ojciec alkoholik, matka CHAD), ja z zaburzeniami osobowości borderline, nerwicą natręctw i zaburzeniami odżywiania.
Od kilku tygodni nie jest ze mną za radośnie... czuję się jakbym na świat i siebie patrzyła przez szybę, jakby wszystko toczyło się poza mną, kompletna nierealność świata... nie wiem nawet do kogo mogę się tu w Toruniu zgłosić, na NFZ na listopad terminy...
Bo kiedyś wszystko będzie miało swój kres, nawet jesli nastąpi to ze śmiercią człowieka.

przez Dave38 29 paź 2012, 10:48
Witam ! po bardzo długim czasie , dużo się ostatnio u mnie zmieniło ale niestety nie na lepsze . Forma znowu beznadziejna , leki nie działają .Kwiecień i maj pobyt w szpitalu po próbie samobójczej .Staram sie , walczę ale jakoś słabo mi to wychodzi .Żyję z dnia na dzień , w lekach beznadziei i pustce .Chętnie poznam kogoś z Torunia na depresyjne pogaduchy . Pozdrawiam wszystkim K.
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez Justyna23bdg 29 paź 2012, 13:25
moze i w Toruniu nie mieszkam ale niedaleko, rówież poznam chętnie kogoś na depresyjne pogaduchy jako że ma druga połówka twierdzi iż to nie depresja a lenistwo raczej mnie nie zrozumie

przez kara2311 14 lis 2012, 00:28
hej!

Równiez jestem z Torunia i chetnie poznam kogoś z podobnymi problemami do porozmawiania,wygadania się,podzielenia doświadczeniami...Od wielu lat lat cierpię na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne,leczyłam się a raczej próbowałam leczyć u wielu psychiatrów, niestety z marnym skutkiem...Obecnie od półtora miesiąca biorę Seronil,na razie efektów nie ma...Poprzednio przez 3 miesiące byłam na Xetanorze,który oprócz ubocznych,również nie przyniósł efektów:( Zastanawiam się nad psychoterapią,może ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś psychoterapeute,psychologa? moze dobrego psychiatrę również?jakie macie doświadczenia z lekarzami z Torunia? napiszcie prosze tutaj albo w wiadomości prywatnej.pozdrawiam

przez Sad_Bumblebee 14 lis 2012, 01:25
również Toruń się kłania, cześć Wam wszystkim:)
"(...)nikt i nigdy nie będzie nas kochał tak,
byśmy zaznały spełnienia,
dopóki nie kochamy same siebie...
bo kiedy wewnętrznie puste
ruszamy szukać miłości,
możemy znaleźć jedynie pustkę."
Robin Norwood

przez Paulinovva 07 gru 2012, 22:53
Mam 16 lat i jestem z Torunia ; )
~
Zagubiona...

przez gefallen 13 gru 2012, 11:37
Ok, jestem po wizycie u psychiatry. Na początku trochę strachu, wstydu, ale poszło. O dziwo bardzo szybko sie dostałem, zaledwie kilka dni po telefonicznej rejestracji. Oczywiście na NFZ. Pierw wywiad, potem skierowanie na EEG i kolejna wczorajsza wizyta. Zaczynam brać Parogen, na początku pół takbetki na dobę, zobaczymy jak zadziała.
"tylko nie mów, że biografie są ciekawsze od doświadczeń.."
F42
Parogen 20mg => Aciprex 10mg

przez kara2311 15 gru 2012, 18:33
gefallen napisał(a):Ok, jestem po wizycie u psychiatry. Na początku trochę strachu, wstydu, ale poszło. O dziwo bardzo szybko sie dostałem, zaledwie kilka dni po telefonicznej rejestracji. Oczywiście na NFZ. Pierw wywiad, potem skierowanie na EEG i kolejna wczorajsza wizyta. Zaczynam brać Parogen, na początku pół takbetki na dobę, zobaczymy jak zadziała.

rozumiem że jesteś już po badaniu EEG ? jak wyniki?
mnie tylko jeden lekarz zlecił to badanie, wczesniej nikt o tym nie pomyślał jakoś... badanie wyszło kiepsko, i lekarz zlecający je stwierdził że mam padaczkę.dziwnie , bo nigdy nie miałam objawów...później była wizyta u neurologa,rezonans magnetyczny głowy ( na szczęście ok),kolejne EEG - wynik podobny do poprzedniego, i konieczność zmiany lekarza ( z przyczyn ode mnie niezależnych) .mój obecny psychiatra wyniki EEG zlekceważył raczej ,twierdząc że padaczki nie mam na pewno...trochę sie pogubiłam szczerze mówiąc...jakoś tracę powoli wiare w to że sie z tego wyleczę, nie trafiłam jeszzce też na lekarza który pod kazdym względem by mi pasował...psychoterapii jeszzce nie próbowałam,ale w przyszłym roku planuję się wybrać...

a Ty chodzisz na psychoterapię?moze mógłbyś kogoś polecić w Toruniu? może psychiatrę również?pozdrawiam

Sortuj wg