[Białystok]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Białystok]

przez boogyman 17 sty 2016, 14:19
Spotkajmy się nerwicowcy w wielkim gronie:)

PS. A może jest tu jakaś dziewczyna wrażliwa która ma się ochotę lepiej poznać. Wiem że to głupie, ale znowu jestem sam po rozstaniu, potrzebuję bliskiej osoby. Priv zapraszam:)

[Białystok]

przez ma_kowalewicz 17 sty 2016, 16:44
boogyman napisał(a):Spotkajmy się nerwicowcy w wielkim gronie:)

PS. A może jest tu jakaś dziewczyna wrażliwa która ma się ochotę lepiej poznać. Wiem że to głupie, ale znowu jestem sam po rozstaniu, potrzebuję bliskiej osoby. Priv zapraszam:)

Ja tam jestem za spotkaniem w gronie, aczkolwiek z tego co widzę strasznie tu cicho! :nono:

[Białystok]

przez Śmiercionauta 17 sty 2016, 18:55
Podobna w B. Niedźwiedzie polarne polują na ludzi. To prawda? :P
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Białystok]

przez Ahool 20 sty 2016, 19:45
Hej, podejrzewam u siebie nerwicę i stany lękowe plus stany depresyjne i coś na wzór dzwiękowstrętu, sama nie wiem. Z tygodnia na tydzień jest co raz gorzej. Muszę iść po pomoc do specjalisty. Myślę nad Leszczynową lub Ciołkowskiego. Jak dzwoniłam to nie mogli mi jednoznacznie określić czasu oczekiwania na wizytę (oczywiście po dwóch pierwszych, czyli pierwsza z psychiatrą a kolejna z ewentualnym psychoterapeutą). :hide:

Co wybrać? Leszczynowa czy Ciołkowskiego?
Ile czeka się na rozpoczęcie terapii, bo słyszałam, że rok?
Ktoś poleci coś do czytania, oglądania, może jakieś ćwiczenia typu relaksacja, kontrola oddechu? Wszystko co może pomóc. :zonk:

Chętnie porozmawiam, potem może się spotkam z kimś kto ma podobne czy nawet odmienne problemy. Chcę z tym walczyć (jednego dnia tak myślę, kolejnego inaczej) póki co. ;)

Pozdrawiam,
M.

[Białystok]

przez ma_kowalewicz 21 sty 2016, 08:09
Ahool napisał(a):Co wybrać? Leszczynowa czy Ciołkowskiego?
Ile czeka się na rozpoczęcie terapii, bo słyszałam, że rok?
Ktoś poleci coś do czytania, oglądania, może jakieś ćwiczenia typu relaksacja, kontrola oddechu? Wszystko co może pomóc. :zonk:

Wiesz co, ja wybrałam Leszczynową i termin terapii grupowej wyznaczyli mi na 29 lutego. Faktycznie trzeba czekać ale nie rok. Terapia trwa podobno 12 czy 16 tygodni jakoś tak. I gdy odchodzi jedna osoba z grupy ty wskakujesz na jej miejsce, to taka rotacyjna sprawa. Więc uderzaj. Mi wszyscy wychwalali Leszczynową i faktycznie lekarze tam są naprawdę sympatyczni :)

[Białystok]

przez Ahool 21 sty 2016, 23:11
Dziękuję za odpowiedź ;) Na czym polega taka terapia grupowa? Bo mi się kojarzy z tym, że każdy po kolei mówi co mu dolega.

[Białystok]

przez boogyman 23 sty 2016, 09:57
Na temat terapii grupowych jestem specjalistą bo skończyłem 2:) Na Leszczynowej i na Ciołkowskiego, są jeszcze na Kujawskiej i Młynowej.
Terapia trwa przeważnie 12 tygodni w wyjątkowych przypadkach można ją przedłużyć. Różne są opinie niektórzy wynoszą z niej dużo niektórzy mniej. Ja chyba zaliczałem się do tych drugich.
Zajęcia masz od 8-13.30 max.
Codziennie praktycznie masz sesje terapeutyczne- rozmowy w grupie o bieżących sprawach. CO 2 tygodnie co tydzień w zależności jak odchodzi ktoś z grupy ktoś nowy wskakuje na jego miejsce. Wcale nie trzeba długo czekać . Uważam że coś koło miesiąca, czasami szybciej bo ktoś np. zrezygnuje po kilku spotkaniach.
Masz też inne formy terapii- rysunek- który później omawiasz grupą i na jego podstawie próbujesz dojść co przez niego przemawiało. Muzykoterapię- czyli wyrażanie emocji przez muzykę, choreoterapię- przez ruch, taniec. Codziennie zajęcia kończone są relaksem czyli odpoczynkiem około 15minutowym. Masz też psychodramę czyli odgrywanie różnego rodzaju scenek z dzieciństwa, wcielanie się w różne role i omawianie tego z terapeutą. Poczytaj sobie w necie jest dobrze to opisane.
Pozdrawiam
Obecnie nic

[Białystok]

przez ma_kowalewicz 24 sty 2016, 10:03
boogyman napisał(a): Różne są opinie niektórzy wynoszą z niej dużo niektórzy mniej.

No właśnie, ja dlatego przechodzę przez różne fazy myślenia o tym, ile wyniosę z terapii którą mam zaczynać na koniec lutego. Nie wiem czy dobrze robię, a jeśli dobrze to co z tego wyniosę czy coś zrozumiem z siebie i własnego zycia i w ogóle itp. Jak to będzie wyglądało, czy to da dla mnie jakiś efekt, przyniesie skutek na przyszłość by wynieść wnioski itp. ehh...

[Białystok]

przez Ahool 24 sty 2016, 14:47
Dzięki za odp. Grupowa nie jest dla mnie, tak sądzę ;)

[Białystok]

przez Carica Milica 24 sty 2016, 23:11
Śmiercionauta, to w Suwałkach polują niedźwiedzie. ;)

Z chęcią wpadnę na spotkanie. Rzadko bywam w domu (z samego Białego nie jestem, ale daleko nie mam), ale może się jakoś z gramy. Początek lutego, co myślicie.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

[Białystok]

przez boogyman 29 sty 2016, 22:10
Czy polecicie jakiegoś dobrego terapeutę , który pomoże mi wyjść z problemów relacji z ludźmi, lękiem przed oceną, porównywaniem się i nie akceptacji swego wyglądu. Czy lepsza jest terapia behawioralno- poznawcza czy psychonaliza?

Byłem dzisiaj na 1 sesji psychoanalizy. Terapueta powiedział, że mam sie zastanowić czy taka forma terapii mi odpowiada. Proponuje na razie 12 spotkań. Mam pytanie czy jak miałem dobre dzieciństwo (zero patologii, rodzice troskliwi, nie kłócili się) to czy taka terapia ma sens? Wydawało mi sie zawsze że więcej wynoszą z tego osoby które doświadczyły czegoś przykrego, u mnie raczej była nadopiekuńczość. Terapeuta zaznaczył, że jestem jakby w pozycji dziecka nadal.
Czy nie lepsza byłaby terapia behawioralna? Podobno tam zadają zadania np: podejśc do kogoś i zagadać na ulicy, coś zrobić co CIę blokuje. Wydaje mi się bardziej ciekawsza.
Terapeuta jednak zrobił na mnie dobre wrażenie więc sam już nie wiem. Moim głównym problemem jest nieakceptowanie swego wyglądu, lęki przed ludźmi lekko i takie tam, zły stan zdrowia fizycznego i skupianie się na objawach, porównywanie się do innych.
Nie za bardzo widzę związki z dzieciństwa, a chciałbym ruszyć powoli do przodu
Obecnie nic

[Białystok]

przez Ora 08 lut 2016, 23:26
Cześć. Nie udzielam się prawie w ogóle na forum, ale też jestem z Białego. Nastał dla mnie czas kiedy - powiedzmy, że chcę, ale i muszę - sięgnąć po pomoc psychologiczną z zewnątrz. Jestem w momencie, w którym doszłam do wniosku, że nie poradzę sobie ze swoimi krzywymi fazami. Poczytałam sporo w necie, ale chciałabym tez usłyszeć od Was kogo polecacie (na NFZ) na ten pierwszy raz. Nie chciałabym się naciąć. No i z przyczyn róznych odpada Leszczynowa. Będę wdzięczna.
Czas to jakość.
Ora

[Białystok]

przez ma_kowalewicz 09 lut 2016, 07:09
Ora napisał(a):Cześć. Nie udzielam się prawie w ogóle na forum, ale też jestem z Białego. Nastał dla mnie czas kiedy - powiedzmy, że chcę, ale i muszę - sięgnąć po pomoc psychologiczną z zewnątrz. Jestem w momencie, w którym doszłam do wniosku, że nie poradzę sobie ze swoimi krzywymi fazami. Poczytałam sporo w necie, ale chciałabym tez usłyszeć od Was kogo polecacie (na NFZ) na ten pierwszy raz. Nie chciałabym się naciąć. No i z przyczyn róznych odpada Leszczynowa. Będę wdzięczna.

Witaj.
Leszczynowa odpada, a mogę wiedzieć czemu? O ile to nie tajemnica oczywiście...
Jeśli nie Leszczynowa to Radzymińska?

[Białystok]

przez Ora 09 lut 2016, 11:49
Choć przejrzyste info na stronie Leszczynowej zachęca, to jednak pracuje tam osoba z dalszej rodziny. Prowadzi grupowe i indywidualne terapie i nie chcę na tę osobę trafić. Wyszukałam Ciołkowskiego, LegeArtis na Młynowej, Meandra na Kujawskiej, coś tam jeszcze jest na Parkowej, ale nie wiem czy to prywatne czy nie. Mój plan jest taki, że zanim zacznę gdziekolwiek dzwonić chciałam spytac tutaj o opinie. Potem chciałabym móc pójść -najlepiej bez skierowania - do jakiegoś terapeuty i opowiedzieć o co chodzi., no i licze, że dalej to on mi podpowie co robić. Powiedzcie w którą stronę (dosłownie, na mapie ) zrobić pierwszy krok.
Ora

Sortuj wg