[Kielce] i okolice

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

Re: [Kielce] i okolice

przez Suniva 11 lut 2009, 16:15
Trudno jest opiniować ośrodek jako całość, ponieważ w danym miejscu można trafić zarówno na lepszych i gorszych pracowników. Chyba większy sens ma opinia na temat konkretnych osób. Zresztą psychoterapia jest sprawą bardzo indywidualną i nie zawsze każdy terapeuta dogaduje się z każdym klientem. Po prostu ci lepsi są skuteczni w większej ilości przypadków. Ale często na właściwego terapeutę trafia się metodą prób i błędów. To do czego Was zachęcam jako osoba stojąca po drugiej stronie, to upewnienie się czy:
1 terapeuta przeszedł terapię własna - nie wiele osób wie, ale jest to wymóg stawiany profesjonalnym terapeutom przygotowującym sie do certyfikatu, żeby zrozumieć klienta dobrze jest umieć postawić się na jego miejscu:)
2 czy terapeuta pracuje pod kontrolą superwizora - bo nikt z nas nie jest wszechwiedzący:)
To są zupełnie oczywiste pytania i nie należy się wstydzić ich zadawać.
Ważne jest też tzw. pierwsze wrażenie - czy terapeuta "wygląda" na miłego, empatycznego? Czy mogę go polubić i mu zaufać? To ma być człowiek, któremu będziecie opowiadać o swoich najintymniejszych przeżyciach, nie możecie się źle czuć w jego towarzystwie.
A jeśli "coś Wam nie pasuje" ... spokojnie na rynku psychoterapii panuje coraz większa konkurencja i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie:)

przez cytrynkaaa88 15 lut 2009, 15:22
gosiavongosia napisał(a):Ja ide tam w przyszla Srode :) Ogolnie to nic sie nie dzieje ale szykuja sie studia w obcym, nieznanym miescie i woogole w zwiazku z czym chce sie przygotowac :) Teraz mnie przydzieli do pewnego faceta, wczesniej chodzilam do p.Patrycji i bylo OK :-)
Jezeli pisza na stronie ze maja podpisany kontrakt z NFZ tzn ze przyjmuja i prywatnie i "publicznie" - za darmo :-)
Mam nadzieje, ze trafisz tam na jakiegos dobrego psychologa. Sprawdzilas ten osrodek??

gosiavongosia, to rozumiem, że zaczynasz jakies studia? w dodatku poza Kielcami?a ja dopiero za tydzień jadę do Kielc na nastepny semestr. podejrzewam, że będzie ciężko. na samą myśl nie czuję sie za dobrze psychicznie... :(

napisz jak tam wizyta minęła! :smile: i u kogo byłaś?

[*EDIT*]

no i jest termin wyznaczony! 25 lutego, środa... od razu taka siła we mnie wstąpiła. tylko żeby nie zagłuszyć emocji...
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez basior 16 lut 2009, 19:55
jakiego lekarza psychiatre polecacie z Kielc?... niewazne czy przyjmuje na fundusz czy prywatnie,wazne by był kompetentny...
pozdrawiam ze słonecznego wzgórza :)
basior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynkaaa88 16 lut 2009, 21:20
basior, akurat ja Ci nie doradzę w tej kwestii, bo dopiero zaczynam tą "przygodę".

we wcześniejszych postach dziewczyny polecały konkretnych fachowców z Kielc.

przez basior 17 lut 2009, 19:01
cytrynkaaa88 -ok dzieki zycze ci powodzenia ,ja juz kilkakrotnie korzystałem z porad lekarzy psychiatrów z różnym skutkiem ,byłem tez raz na oddziale dziennym szpitala psychiatrycznego na czarnowie,lecze sie na depresje i zaburzenia nerwicowe głównie lękowe i natręctw,brałem mnóstwo leków raczej z mizernym skutkiem terapeytycznym,słyszałem o tym ze w Ostrowcu jest lekarz psychiatra z prawdziwego zdarzenia aLE PONOC NA WIZYTE PRYWATNA CZEKA SIE DŁUGO...
basior

przez cytrynkaaa88 26 lut 2009, 14:46
witam.... dawno nie pisalam, ale jakos dni lecialy i z niecierpliwoscia czekalam na wizyte u psychiatry w PSYCHOMEDZIE.

to byla moja pierwsza wizyta u psychiatry, ale uwazam, ze byla to rozmowa spokojna, wywazona bez zbednych emocji, pani doktor Alicja Mistarz bardzo wyrozumiala.

ogolnie w osrodku panuje atmosfera spokoju, zrozumienia, pogody ducha, bardzo mila pani w rejestracji. pracuja tam mlode i starsze osoby.

polecam:) tylko ze juz mnie poinformowano, ze ciezko tam o podjecie terapii ze wzgledu na ilosc pacjentow

przez Emilka35 28 lut 2009, 10:08
Moje lęki dopadały mnie zawsze w pracy. Czułam, że stracę przytomność, serce łomotało jakby miało wyrwać się na wolność, byłam w strasznej panice. Bardzo to utrudniało mi pracę, zaczęłam bać się do niej chodzić, bać się, że inni zobaczą, że szef mnie wyleje.
Poszłam do Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki I Edukacji na Nowaka Jeziorańskiego. Zostałam przyjęta przez dyrektora, który po wysłuchaniu mnie powiedział, że ponieważ pochodzę z rodziny alkoholowej (mój ojciec pił), powinnam uczestniczyć w ćwiczeniach na grupie DDA. Wyobrażacie sobie, jaka była zdumiona?? Zamiast zająć się mną i moimi lękami, mówił mi o Dorosłych Dzieciach Alkoholików i zaprosił mnie na grupę DDA!
I wiecie co, to okazał się strzał w dziesiątkę. Nie wiem, jak to się stało, ale po paru miesiącach zupełnie terapii jakbym zapomniała, że mam nerwicę. To było półtora roku temu. Wszystkim tutaj, których rodzice pili, polecam terapię DDA. Nie byłam jedyna w podobnej sytuacji. Moja znajoma też miała nerwicę, też uczestniczyła w ćwiczeniach na grupie DDA, a potem jeszcze w jakiejś drugiej grupie (też na Manifestu Lipcowego). U niej nie poszło tak szybko jak u mnie, ale stopniowo jej się poprawiało i tak jak ja jest WOLNA!!! A poza tym lepiej rozumiem siebie, bardziej siebie lubię i chyba w końcu znalazłam swoją drugą połówkę;) Gdyby nie terapia, nie wiem, czy odważyłabym się na ten związek. Raczej nie, bo wcześniej zawsze szybko kończyłam, zanim cokolwiek się zaczęło.
Zatem wszystkim, którzy pochodzą z domów z problemem alkoholowym a mają nerwicę polecam ośrodek na Manifestu i grupę DDA.
Pozdrawiam :D

przez cytrynkaaa88 28 lut 2009, 12:32
Ewmilka35, ważne, że dostałaś sie w ręce kompetentnego lekarza, choć jak widać z rozumowania w twoim poście, nie do końca od razu uwierzyłaś w celowość jego diagnozy i terapii. no ale wątpliwości to "nasza" specjalność.

miło czytać, że komuś się udało :)

przez Suniva 22 mar 2009, 14:08
A na którym oddziale byłaś? Dwa tygodnie to dość krótki czas pobytu...

przez nana x 23 mar 2009, 21:14
hej :)
a może ktoś z Was ma ochote spotkać się w Primaverze ?
środa 17. 30.
hę?

pozdrawiam kieleckich neurotyków ;)

przez Suniva 25 mar 2009, 15:37
Oddział piąty:) polecam:) Z dr. Pawłem sąsiaduje przez ścianę w gabinecie prywatnym:)

przez Kapitan Zbik 28 mar 2009, 23:15
a ja mam pytanie, czy jest w świętokrzyskim w ogóle jakiś hipnoterapeuta?? Bo słyszałem że w Ostrowcu jest bardzo ceniony dr Szaginian, ale wie ktoś czy on może stosuje hipnoterapię?

przez Matilde 31 mar 2009, 22:47
Hej nie słyszałam o hipnoterapeucie w regionie. Ale też i nie szukałam. Może ktoś inny będzie wiedział.
Ludzie, ja mam pytanie, miał ktoś terapię z Urszulą Misiuną? Słyszeliście coś o niej? Jestem do niej zapisana na wtorek i chyba trochę lepiej bym się czuła gdybym coś o niej wiedziała.
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez Margaryna9 01 kwi 2009, 11:02
Najbliższy sprawdzony hipnoterapeuta w łodzi wiec nie tak daleko.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Sortuj wg