[Warszawa] Nasza Stolica

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 16 lis 2014, 21:58
Łapa napisał(a):huśtawka chyba najprędzej to PZP przy szpitalu Bielańskim. Tak mi się wydaje, nie ma chyba na NFZ nic bliżej.

Łapa,rozwiń myśl...Czyli przy szpitalu bielańskim jest poradnia gdzie można skorzystać??
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

[Warszawa] Nasza Stolica

przez buka 16 lis 2014, 22:08
PZP-poradnia zdrowia psychicznego

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 17 lis 2014, 11:32
Dzwoniłam właśnie do PZP w Bielańskim i jest możliwość,ponoć są terapeuci z różnych nurtów,muszę najpierw przejść przez psychologa.No i to wszystko dopiero od nowego roku ale ważne że jest światełko w tunelu.Mam nadzieję że nie pogrążę się jeszcze bardziej do tego momentu...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Warszawa] Nasza Stolica

przez aptasia 17 lis 2014, 18:15
huśtawka napisał(a):Oprócz chad dodatkowo rozpoznano u mnie Borderline.

w takim razie witam koleżankę z podobną diagnozą ;) i widzę, że z podobnym leczeniem farmakologicznym :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 17 lis 2014, 19:01
dream* napisał(a):
huśtawka napisał(a):Oprócz chad dodatkowo rozpoznano u mnie Borderline.

w takim razie witam koleżankę z podobną diagnozą ;) i widzę, że z podobnym leczeniem farmakologicznym :)

Dziękuję :) Choć szczęśliwa wcale nie jestem wręcz załamana.Ale miło widzieć kogoś podobnego.Jak sobie radzisz?
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

[Warszawa] Nasza Stolica

przez los_historicos 18 lis 2014, 14:46
Myślę że to pora wybrać się do lekarza, przyznać się że się ma depresję i poprosić o dobranie leków. Jako że studiuję na UW to mam prawo korzystać z CenterMedu. Spośród specjalizacji nie widzę psychiatrii nad czym strasznie boleję ze względu na większy profesjonalizm ale za to mają psychologa na Mochnackiego (Ochota). Jest tu ktoś kto korzystał z ich usług? Jak je oceniacie?
Srubasabadananienieryszczybysryburstzhhh - złota myśl Juliana Tuwima

[Warszawa] Nasza Stolica

przez ryska 19 lis 2014, 09:44
Witam,
czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?
Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 19 lis 2014, 11:34
ryska napisał(a):Witam,
czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?
Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).

Ryska,u mnie możesz już nawet w ten piątek.Przyjmuję doktor do której zapisuje się tego samego dnia i tego samego dnia Cie przyjmuje.Co prawda czeka się od cholery ale warto- pani doktor to taka starsza pani,bardzo miła i życzliwa.
A z której części Warszawy jesteś?Bo ja mieszkam poza,w Nowym Dworze Mazowieckim.Z centrum Warszawy jest pks do nas oraz taka prywatna firma "translud"

A byłaś już kiedyś u psychiatry?Bierzesz jakieś leki?
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

[Warszawa] Nasza Stolica

przez Psychoanalepsja_SS 19 lis 2014, 11:59
los_historicos napisał(a):Myślę że to pora wybrać się do lekarza, przyznać się że się ma depresję i poprosić o dobranie leków. Jako że studiuję na UW to mam prawo korzystać z CenterMedu. Spośród specjalizacji nie widzę psychiatrii nad czym strasznie boleję ze względu na większy profesjonalizm ale za to mają psychologa na Mochnackiego (Ochota). Jest tu ktoś kto korzystał z ich usług? Jak je oceniacie?

W Internecie oceniają ją dobrze.

Natomiast - jak skorzystać z usług CenterMedu? Pamiętam, że na początku ubiegłego roku akademickiego dawali karteczki jakoweś z tym chyba związane i coś tam długopisem po nich trzeba było popisać, ale nie wiem.
Ostatnio edytowano 19 lis 2014, 12:02 przez Psychoanalepsja_SS, łącznie edytowano 1 raz

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 19 lis 2014, 12:00
Ryska,napisałam do Ciebie na priw
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

[Warszawa] Nasza Stolica

przez ryska 19 lis 2014, 12:38
huśtawka napisał(a):
ryska napisał(a):Witam,

Ryska,u mnie możesz już nawet w ten piątek.Przyjmuję doktor do której zapisuje się tego samego dnia i tego samego dnia Cie przyjmuje.Co prawda czeka się od cholery ale warto- pani doktor to taka starsza pani,bardzo miła i życzliwa.
A z której części Warszawy jesteś?Bo ja mieszkam poza,w Nowym Dworze Mazowieckim.Z centrum Warszawy jest pks do nas oraz taka prywatna firma "translud"

A byłaś już kiedyś u psychiatry?Bierzesz jakieś leki?

Byłam raz, ale postanowiła nic nie wpisywać do mojej karty (faktycznie nic nie zapisała) póki nie przyszłabym na terapię. Chciała zapisać mi jakieś słabe leki, ale ostatecznie stwierdziła, że za bardzo bałbym się ich brania (i ma rację).
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

[Warszawa] Nasza Stolica

przez aptasia 23 lis 2014, 00:40
huśtawka napisał(a):Jak sobie radzisz?

nie idealnie ale coraz lepiej.
Mam nadzieję, że to doda Ci otuchy i nadzieji: leki, praca nad sobą i terapia naprawdę pomagają.
Mam nadzieję, że jak najszybciej poczujesz to na własnej skórze. Ściskam! :)

PS: słuchajcie, 13 grudnia przyjeżdżają do Nas, do Wawy dwa forumowe Jacki :)
proponuję z tej okazji jakieś spotkanie. co Wy na to? :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

[Warszawa] Nasza Stolica

przez Pieprz 23 lis 2014, 00:47
dream*, ach następne spotkanie szkoda że nas nie będzie tym razem :( Tak fajnie było się z wami spotkać.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

[Warszawa] Nasza Stolica

przez huśtawka 23 lis 2014, 11:04
dream* napisał(a):

PS: słuchajcie, 13 grudnia przyjeżdżają do Nas, do Wawy dwa forumowe Jacki :)
proponuję z tej okazji jakieś spotkanie. co Wy na to? :)

Ja osobiście bardzo chętnie :)

-- 29 lis 2014, 16:29 --

Proszę help,potrzebuje namiary psychoterapeuty w Warszawie który przyjmuje na NFZ...
W PZP w Bielańskim kolejka jest ogromna-trzeba czekać około 1,5 roku....Szukam i szukam w necie ale tego jest tyle i oczywiście albo prywatnie,albo jeśli już to terapia dzienna grupowa a mnie nie stać na taką bo do pracy muszę chodzić...
Czy ktoś coś??..
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Sortuj wg