[Warszawa] Nasza Stolica

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez PantaRhei 28 mar 2014, 14:03
Veganka, zapraszam na pierwsze spotkanie jezeli chcesz, we wtorek, takie na luzie gdzie obgadamy szczegóły.
Jezeli czujesz, ze moze Ci zaszkodzic to mozlwie ze masz rację - ja słucham swojego serca.. ale z drugiej strony osoby lękowe mają taki mechanizm w głowie, który wszystko torpedują.. torpedują i to super mocno ...więc musisz sama to wyczuć.
Niestety nie mogę odpwoedziec precyzyjnie na Twoje pytanie bo nie jestem lekarzem.

Przede wszystkim polecam zaoptarzyc się w książke, moze pdf jest gdzieś w necie. Zobaczysz czy jest to cos co moze Ci pomóc, czy z Toba rezonuje. Mi pomogło i to bardzo - dodam, ze książka została napisana pod kątem agorafobii głownie, strasznego i mocnego schorzenia lękowego (nie mozesz np zrobic zakupów bo masz mocny odlot lękowy , świat się wali na głowe )ale mimo ze nie cierpie na nia, te porady sa bardzo mocne i pomogły też znajomym borykającymi się ze stresem. Znajomosc tej lektury bedzie tez konieczna do pracy w grupie wsparcia.

Na grupie moze sie tez pojawić psycholog , jezeli tak wspolnie zdecydujemy bo chcemy sie czuc bezpiecznie ze sobą.

No więc przede wszystkim zajrzyj do książki i jak to czujesz.
Nie bedziemy się na grupie skupiać na historiach choroby tylko na konkretnych sytuacjach w których nie mozemy sobie poradzic i bedziemy sie starali zaradzic temu NARZEDZIAMI w postaci uzytecznych technik.

Ja rozumiem swietnie te obawy - czy myslisz, ze mi łatwo jest z takim ogłoszeniem wyjsc do ludzi? Ale stwierdziłam ze skoro takie grupy istnieja i ta lektura również to dokladnie opisuje jak to zrobic to chyba nie taki diabe straszny - zobaczymy :) Najwyzej sie nie uda, zwyczajnie.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez macieywwa 28 mar 2014, 21:03
Czy jest na forum aktywny użytkownik moto który chciałby jutro zacząć sezon konkretnym przepałem sprzętu tj.W-wa--Mikolajki lub W-wa--Aleksandrów Łodzki..ewentualnie odważna kobieta chętna załapać się jako plecaczek, wymagane jedynie rozmiar 36/38 korpusu zainteresowanej( tylko w tym rozmiarze posiadam kombi )...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez libertynka 28 mar 2014, 21:13
PantaRhei, to jednak nie dla mnie, mam bardziej lęk ogólny, pojawiający się nie wiadomo skąd i dlaczego, a nie taki dotyczący konkretnych sytuacji. co do tego torpedowania to oczywiście masz rację, całe moje życie to unikanie wszystkiego, ale spróbuję najpierw tej terapii indywidualnej, skoro już postanowiłam się na nią zapisać. dla mnie najważniejsze jest, że mam wreszcie rzetelną diagnozę popartą testem osobowości i wywiadem z diagnostą, to ogromna różnica bo wcześniej myślałam, że mam zaburzenia schizotypowe, a nie mam. więc chyba wybiorę terapię dostosowaną do mnie, czyli indywidualną. ale książkę z chęcią przeczytam :)
pomysł masz bardzo fajny, popieram inicjatywę i gratuluję odwagi i samozaparcia :) i trzymam kciuki, żeby się udało.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Warszawa] Nasza Stolica

przez PantaRhei 28 mar 2014, 23:43
Poczytaj Kochana, może coś znajdziesz dla siebie :) I daj znać czy pozyteczne i dla Ciebie jest :)

[Warszawa] Nasza Stolica

przez libertynka 29 mar 2014, 01:02
PantaRhei, jaasne :) dzięki
vel veganka

[Warszawa] Nasza Stolica

przez macieywwa 29 mar 2014, 09:45
macieywwa napisał(a):Czy jest na forum aktywny użytkownik moto który chciałby jutro zacząć sezon konkretnym przepałem sprzętu tj.W-wa--Mikolajki lub W-wa--Aleksandrów Łodzki..ewentualnie odważna kobieta chętna załapać się jako plecaczek, wymagane jedynie rozmiar 36/38 korpusu zainteresowanej( tylko w tym rozmiarze posiadam kombi )...

A moze jednak jest ktos chetny, mam czas do 16 tej, szkoda marnować tak piękna pogodę na siedzenie w domu
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez sadnight 29 mar 2014, 16:13
Może jest ktoś kobieta lub mężczyzna w wieku 29–36 lat kto chciałby popisać o wszystkim i o niczym, może spotkać się, pójść do kina lub na spacer. chciałabym wyrwać się z mojej samotni.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez PantaRhei 29 mar 2014, 16:47
Maciey,
Mam kask, rekawice i nawet kurtkę, co prawda nieprofesjonalną ale chroni przed wiatrem..
Chetnie bym sie wybrała na moto ale spadłam swego czasu i nieco sie boje wiec muszę sobie dać czas :P chyba wolalbym sie najpierw spotkac bez motocykla..

Czekam na wszystkich, zwł. lękowych i nie tylko, tych którzy do mnie pisali na prv a takze czuja ze mozemy sobie pomóc (chodzi o zawiązanie grupu wsparcia, samopomocowej) lub zwyczajnie chca pogadać..a wiec Wszystkich którzy chcą sie ze mna spotkać we wtorek ok godziny 17, na pl. Zbawiciela, pod Kluczami.

Bedę charakterystycznie ubrana ale jeszcze nie wiem w co, dam znac :angel:

[Warszawa] Nasza Stolica

przez libertynka 29 mar 2014, 18:06
PantaRhei, jak mi się uda we wtorek zorganizować wolne w pracy to chętnie przyjdę na spotkanie, wprawdzie do grupy się nie piszę, ale chcę poznać nowych ludzi, pogadać. potwierdzę Ci jeszcze na PW, bo nie wiem jak wyjdzie, nie mam jeszcze grafika na przyszły miesiąc.
vel veganka

[Warszawa] Nasza Stolica

przez PantaRhei 29 mar 2014, 20:33
Fajnie, czekam jak coś :) bo spotkanie będzie na luzie :)

[Warszawa] Nasza Stolica

przez libertynka 30 mar 2014, 14:04
PantaRhei, a ile osób przewidujesz? :)
vel veganka

[Warszawa] Nasza Stolica

przez PantaRhei 30 mar 2014, 14:35
Nie wiem, nie nastawiam się na nic. Generalnie wydaje mi się że nikt nie przyjdzie nawet jak bedzie chciał bo mu zapewne coś wyjdzie (moja gadająca Głowa taki juz mi scenariusz podpowiada) Rozmawaiłam z kilkoma osobami tutaj zaledwie ale to i tak niezły wynik.

JA będę czekać w każdym razie i czytać tam po Kluczami książkę, chociażby jakbym miała poznac jedną osobę bo napewno bedzie warto - tak czuję naprawdę, to nie pusty frazes. Nie spodziewam się tłumów w kązdym razie :P 8)

Ja daję siebie i swój czas, jak ktoś bedzie miał potrzebę to skorzysta. Postanowiłam zrobić jak czuję, nie umawiam sie konkretnie i nie zabiegam o ilość :) Nie chce tez już siedziec w domu tylko działać.. jak nie wyjdzie to sie nic nie stanie :) Ale myśle, ze wyjdzie :)

[Warszawa] Nasza Stolica

przez libertynka 30 mar 2014, 15:00
PantaRhei, skoro czujesz, że wyjdzie, no to nie ma innego wyjścia, musi wyjść :)
vel veganka

[Warszawa] Nasza Stolica

przez Heartbreaker 30 mar 2014, 21:46
Skoro znam książkę i tematyka jest Mi znana to postaram się przybyć :) uważam że taka grupa wsparcia to na prawdę dobry pomysł
Uwaga! mam nerwice....... i nie zawaham się jej użyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=Jx5T-G78SHI

Sortuj wg