[Poznań] Poznań...okolice...

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

przez Dobrowianka 23 sie 2011, 20:26
Cześć! Nie wiem jak to możliwe, ale dopiero wczoraj trafiłam na to forum! I przekonałam się, że nie jestem jedyną młodą osobą na tym świecie, która cierpi na nerwicę ;)
Mieszkam i studiuję w Poznaniu. Chętnie poznam Was bliżej, może będziemy mogli pomóc sobie nawzajem.
Nawiązując do tematu, na psychoterapię chodzę do p.Agaty Kaczmarek-Stożek na ul. Opolskiej (Poznań-Dębiec). Jestem bardzo zadowolona. To jedyny psycholog, przy którym czuję, że mi pomaga. Niestety p.Agata ma wielu pacjentów i mało czasu, więc spotykamy się raz na 3 tygodnie (na NFZ). Jak dla mnie to za mało.
There is nothing to fear but fear itself.

przez kornelia_lilia 23 sie 2011, 20:45
Witaj Tamaraa,
możesz coś więcej napisać o tej poradni i jak w ogóle wyglądają takie spotkania?
Ja jestem w trakcie szukania specjalisty, zapisałam się do Pofam na Wildzie, ale tak w ciemno.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Dobrowianka 23 sie 2011, 21:23
Poradnia znajduje się na ul.Opolskiej 58. Tylko że tak jak wspomniałam, terminy są długie, ciężko się tam dostać. Ja czekałam kilka miesięcy. Terapia to po prostu rozmowa, myślę, że nie ma w tym jakieś szczególnej metody. Nie wiem nic na temat Pofam, ale jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Okruszek 23 sie 2011, 21:28
Witam! Ja również mieszkam i studiuję w Poznaniu. Chciałabym zorganizować spotkanie, cos w stylu Grupy Wsparcia dla ludzi z depresją. Jak na razie mam 3 chętnych na to spotkanie. Czy jesteście zainteresowani takim spotkaniem? Bo jak dotąd nie udało mi sie znaleźć jakiejś funkcjonującej bezpłatnej grupy wsparcia w moim miescie :(

Pozdrawiam! :D

przez littentree 23 sie 2011, 21:49
Hej. Ja tez jestem z Poznania i chętnie bym bliżej ludzi, którzy podobnie jak ja chorują na zaburzenia lękowo-depresyjne.

Co do terapii, to polecam Poznańską Polski Instytut Eriksonowski na Promienistej.
littentree

przez kornelia_lilia 24 sie 2011, 08:29
Okruszek, jestem za.
ale ja nie mam jeszcze diagnozy, więc nie wiem czy powinnam w takich spotkaniach uczestniczyć :?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Okruszek 24 sie 2011, 22:22
a co u siebie podejrzewasz? Rozmowa zawsze chyba pomoże :)

przez kornelia_lilia 25 sie 2011, 09:38
trudno powiedzieć, nie znam tych wszystkich fachowych określeń, ale na pewno jakieś stany depresyjno-lękowe, z przewagą na lękowe.
;)

przez Dobrowianka 25 sie 2011, 13:37
Ja też jestem za poznaniem siebie bliżej. Tylko wydaje mi się, że aby stworzyć grupę wsparcia, potrzebny jest terapeuta, który poprowadzi spotkania i zna się na tym. My możemy spotkać się na zasadach przyjacielskiej pomocy i rozmowy :)

przez Okruszek 25 sie 2011, 16:18
Myślę, że każda forma pomocy jest dobra. Dopóki nie znajdziemy kogoś do prowadzenia spotkań możemy się spotkać po prostu aby porozmawiać, podzielić się obawami i opowiedzieć o swoich problemach. wyrzucić z siebie nagromadzony lęk. dostrzec, że wielu ludzi ma takie problemy jak my. że nie jestesmy sami. kto jest za?

PS: a co z lokum? wolicie spotkanie w terenie czy w domu?

Pozdrawiam wszystkich gorąco! :)

przez kornelia_lilia 25 sie 2011, 16:31
obojętnie, a ile Ty masz lat?
;)

przez neonova 26 sie 2011, 13:32
Oj dziewczyny, z tymi dzikimi spotkaniami to rożnie bywa.. Na terapii macie animatora - terapeutę, który jakoś trzyma grupę w kupie i ingeruje w trudnych dla grupy momentach. A w grupach nieformalnych - możecie sobie pomóc, ale też możecie się ciągnąć w dół. I nakręcić też się łatwo ( na naszych spotkaniach dużo było drastycznych historii i historia goniła historie) Ludzie z zaburzeniami nerwicowymi bardzo różnie mogą na siebie działać i nie zawsze jest to przyjemne.. Niby fajnie, bo poznaje się z ludzi z podobnymi bolączkami, w jakiś tam sposób podobnych, pytanie tylko - po co tak naprawdę? Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że robiłam to aby utrzymać status quo - jest do dupy, ale tak pewnie będzie zawsze, inni też tak mają, albo i gorzej, to po co się zmieniać...
Boże! Spraw, by mi się chciało, tak jak mi się nie chce...!

przez Okruszek 26 sie 2011, 14:14
na pewno masz trochę racji, ale chyba się tam nie pozabijamy. Ja tam bym bardzo chciała poznać ludzi z podobnymi problemami :)

Kornelio mam 20 lat

wiecie, trudno będzie nam znaleźć terapeutę ... chyba że po znajomości. ale ja takich nie mam :(

przez ddd 27 sie 2011, 00:08
Ludzie mili! Powiedzcie proszę, do jakiego psychologa w Poznaniu chodzicie/chodziliście, bardzo pilnie potrzebuję wizyty, zaczynam poważnie szaleć, jako ze zależy mi na czasie - wizyta moze być odpłatna. (najchętniej poproszę jakiś kontakt, adres + cena, nie mam pojęcia ile taka wizyta moze kosztować, czy 50 zł, czy 250 zł). Nie chcę tracić czasu i pieniędzy na chodzenie w ciemno, oczekuje zamiany leków po jednej wizycie. Polecana wyżej Opolska odpada - nie poczekam kilku miesięcy.
ddd

Sortuj wg