[Kraków]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

Re: [Krakow]

przez roślina 17 lip 2010, 14:58
spotkanie na pewno się odbędzie, bo nie chce mi się iść na próżno?

przez comatom 19 lip 2010, 10:24
[dajcie znac kiedy i gdzie....
comatom

Re: [Kraków]Grupa wsparcia.

przez shadow_no 29 sie 2010, 20:14
Temat [Kraków]: topic-t1439.html (46 stron)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 02 wrz 2010, 11:46
Ja także z Krakowa :)
Misiek_NL

przez domin1 14 wrz 2010, 21:10
cześć ja też od października będę raczej w Krakowie. Też jestem chętny, żeby się spotkać i pogadać

przez Maleńka 28 wrz 2010, 15:50
Ja jestem chętna na spotkanie.Jestem przed psychoterapią indywidualną w maszachabie i pierwszym spotkaniem w ośrodku na Lenartowicza.Do tej pory depresja lękowa teraz nowy psychiatra (wspaniały dr Pytko z pl.Serkowskiego) przywrócił mnie do życia po pół roku mega dołka.No i ten psychiatra stwierdził że to nerwica i zaburzenia osobowości.Chętnie się spotkam,mam bardzo pozytywne wrażenia z innego forum dla "czubków" :D
Bo kiedy tylko staje się
Zbyt ludzka niż byś tego chciał
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez Zenonek 28 wrz 2010, 16:00
Maleńka,

Co to za lekarz, dobry jest mowisz ? Jakie leki Ci dal ? Ja tez jestem z KR :)

przez Maleńka 30 wrz 2010, 20:51
Lekarz z certyfikatem psychoterapeuty,znalazłam go na chybił-trafił w necie. Przyjmuje na pl Serkowskiego w Medinormie,wizyta kosztuje 50zł i zawsze jest wolny termin jak się poprosi. Przyjmuje chyba nawet codziennie. Jest dobry bo:
-traktuje jak normalnego człowieka,wypytuje o moją opinię,o to czy chcę leki w ogóle czy będę je brała,jeśli nie to jakie mam obawy
-wszystkie leki konsultuje tzn najpierw omawia skład,skutki uboczne dokładnie wymienia,dobiera pod względem ceny też,ja np mówiłam że u mnie ciężko z kasą i przepisuje mi takie do 10zł.
-robi dokładne notatki,pamięta co do niego mówię,sprawia wrażenie jakby mnie pamiętał tzn mam odczucie że interesuje się mną jak człowiekiem a nie pacjentem
-nie przepisuje leków uzależniających, jest raczej przeciwnikiem nadmiernej ilości chemii
-stawia na zrozumienie problemu,ja pierwszy epizod depresji miałam w 2000roku wtedy zraziłam się do psychiatrów bo trafiłam na okropne babsko które przy mnie paliła,potem gość chcący mnie wsadzić w kaftan (!) od tej pory próbowałam sama sobie radzić,kiedy trafiłam do niego byłam w zasadzie zdecydowana na samobójstwo,w bardzo bardzo złym stanie. Przywrócił mi nadzieję stwierdzeniem że skoro 10lat sobie radziłam to muszę mu dać miesiąc szansy na jego leki. Nie wiem czemu mu zaufałam,może to była ostatnia deska ratunku.
Ogólnie nie boję się do niego iść,w zeszłym tygodniu miałam straszne lęki i nie bałam się do niego zadzwonić,kazał przyjechać i zapisał mi nowe leki. Co prawda lęki są dalej ale sam fakt że jestem "zaopiekowana" przez kogoś kompetentnego mnie uspokaja.
A no i zapomniałabym,zdiagnozował mi nerwicę i zaburzenia osobowości a ja do tej pory byłam przekonana że mam depresję a te lęki i panika to tylko moja wina.
Myślę że jeśli ktoś nie jest zadowolony ze swojego lekarza to warto spróbować,koszt wizyty jak na warunki w Krakowie nie jest duży a i leki dobiera ostrożnie i po konsultacji z pacjentem.
Bo kiedy tylko staje się
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez Maleńka 03 paź 2010, 17:59
Proponuję się wreszcie zorganizować. Proszę tu szybciutko się deklarować jaki dzień tyg i jakie godziny Was interesują na spotkanie :)
Bo kiedy tylko staje się
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez Liz_Vicious 04 paź 2010, 18:15
Mieszkam w Krk od dwóch lat i też chętnie się spotkam :) A co do terminu - dostosuję się, mam dużo wolnego czasu.

Btw - Mam jedno pytanie do Was. Bardzo chciałabym być hospitalizowana w klinice psychiatrycznej na Kopernika dla dzieci i młodzieży w celu dokładnej diagnozy moich zaburzeń etc, bo mam dość latania po lekarzach, ale niestety lekarka, która mnie tam przyjmuje twierdzi, że nie mam wystarczającego powodu, bym mogła zostać w szpitalu :? ... Rozmawiam z nią już któryś raz i próbuję się tam dostać, ale ona zauważa tylko moje tiki nerwowe i neguje wszystko o czym opowiadam (przykład:
Ja: Mam myśli samobójcze.
Lekarka: Nie wyglądasz na osobę, która ma myśli samobójcze). I rozmowa kończy się moim trzaśnięciem drzwiami.
Moje pytanie brzmi: Czy inny psychiatra może wypisać mi skierowanie do tego szpitala i czy wtedy przyjmą mnie bez problemu?

Z góry dzięki :)
Miłość jest materią natury, którą wyobraźnia ozdobiła koronką...

przez Korba 05 paź 2010, 23:32
Liz_Vicious, każdy psychiatra może Ci wypisać skierowanie, jeśli uzna, że to jest konieczne. najpierw może powinnaś stosować jakieś leki i chodzić na psychoterapię... nie wiem, co Ci konkretnie dolega, niestety to nie działa tak, że idziesz do psychiatry i mówisz: ja chcę iść do szpitala, a on wypisuje skierowanie...

pierwszy raz spotykam się z przypadkiem, gdy ktoś sam chce iść do szpitala. w razie czego ja skierowanie dostanę, to mogę odstąpić :mrgreen: ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Stary Góral 06 paź 2010, 00:07
Liz_Vicious:zawsze może isc na izbe przyjęc do takiego szpitala i poprosic żeby Cie przyjęto bo akurat zle sie czujesz,niewiesz co masz zrobic,bez pomocy nie powinni Cie zostawic
Stary Góral

przez *Monika* 06 paź 2010, 00:39
Liz_Vicious, Tak jak napisał Stary Góral, idź na oddział, powiedz,że masz takie myśli, że tak się czujesz. Powiedz,że się boisz o siebie, swój stan zdrowia,że chodzisz do psychiary, opowiadasz o myslach s., jednak czujesz się potraktowana tak, jakbyś nie wymagała leczenia. Spróbować możesz.
Obrazek
Główny Moderator

przez comatom 06 paź 2010, 21:12
hej
co z tym spotkaniem?
w tygodniu ktos ma czas i checi.....?
pozdrawiam
comatom

Sortuj wg