[Kraków]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

Re: Kto wie - jakie istnieją w Krakowie zozowskie grupy terap. ?

przez LSDisland 11 mar 2009, 17:06
Na babińskiego są 4 konsultacje, a okres między nimi to ok 1 miesiąc. Aha, przyszykuj sobie 500zł w kopercie ;)
Wolny od leków?

Re: [Krakow]

przez wyimaginowana 12 mar 2009, 23:12
Ja się zastanawiam nad korzyściami z takiego spotkania. Obawiam się, że jestem na tyle empatyczna, że mogłabym nie udźwignąć ciężaru Waszych problemów. Jeśli jest mnie w stanie ktoś przekonać, to przyjdę.
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

przez LSDisland 12 mar 2009, 23:39
No to kiedy to spotkanie? :)
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez louven 13 mar 2009, 12:21
wyimaginowana napisał(a):Ja się zastanawiam nad korzyściami z takiego spotkania. Obawiam się, że jestem na tyle empatyczna, że mogłabym nie udźwignąć ciężaru Waszych problemów. Jeśli jest mnie w stanie ktoś przekonać, to przyjdę.

Mi się wydaje, że takie spotkanie (poza poznaniem się bliżej itp) powinno prowadzić do czegoś - pomocy w rozwiązaniu pewnych problemów, wsparcia się nawzajem, itp. Największym błędem byłoby spotykanie się i nurzanie nawzajem w swoim cierpieniu, szczegółowe opowiadanie o swoich fazach i schizach - co stanowi piękny materiał na wkręcanie sobie kolejnych motywów, sami wiecie jak to działa ;)
Jak tylko się dobrze dogadamy, w jaki sposób by to miało wyglądać, myślę że nie będziesz się miała czego obawiać i będziesz mieć ochotę się spotkać. Oczywiście - nic na siłę :)
Świat widzieć w jednym ziarnku piasku.
Niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność.
A wieczność zamknąć w godzinie.
- William Blake

przez Hans 13 mar 2009, 17:55
Jeśli chodzi o mnie, to nie macie się co bać, że będę wylewał moje bóle, przemyślenia itd. :)
Mózg pracuje tak jak dawniej sprawnie, no może prawie jak dawniej, tyle tylko, że terapia mnie bardzo mocno zresocjalizowała, więc nie ma obaw co do psychopatycznych zapędów :)
Feed your head
Feed your head

przez Loris 14 mar 2009, 21:30
mysle takie spotkanie mialoby na celu milego spedzeniu czasu a nie na wzajemnym dolowaniu sie ale o jakiś problemach tez mozna pogadać
Loris

przez Dagi 15 mar 2009, 14:32
Witam
Dziś odważyłam się po raz pierwszy napisać na tym forum. Mój post, w którym jest nieco więcej o moich problemach nerwicowych umieściłam na Nerwicach lękowych (jakby ktoś chciał przeczytać - będę wdzięczna).
Ogólnie rzecz ujmując mam fobie na tle chorób (głównie raka), co przyczynia się do tego, że nie mogę już normalnie funkcjonować. Dostałam skierowanie z Lenartowicza na terapię indywidualną (bo tam na grupową ze względów czasowych nie mogłam chodzić). Może moglibyście mi polecić gdzie państwowo przyjmują dobrzy psychoterapeuci w naszym mieście. Albo może kogoś prywatnie, kto by fajnie prowadził terapie dla takich osób jak ja i pomógł wyjść z tego obłędu. Nie mam w tym względzie doświadczenia, ani też kogo się poradzić. Będę wdzięczna za wskazówki.

przez louven 16 mar 2009, 11:34
Dagi - witaj:) Z chęcią bym Ci pomogła, ale obecnie sama szukam dobrego psychologa/terapeuty (i z NFZ i prywatnie - liczy się dla mnie kompetentność i dobre podejście), co łatwe nie jest - niestety z tego co widzę tu na forum, jest wiele pytań o specjalistów, a niewiele rzeczowych odpowiedzi (ewentualnie - negatywne). Liczę, że może jednak ktoś się skusi i kogoś "zareklamuje" w ramach pomocy kolegom i koleżankom z forum :)
- William Blake

przez Dagi 16 mar 2009, 17:12
No właśnie. Też przejrzałam to forum, ale jakoś mało konkretów. Czy nie można umieszczać tu nazwisk i telefonów specjalistów? Bo ja już nie wiem. Dużo informacji jest na przykład na gg albo maila. Widzę, że dwie osoby (na nerwicach lękowych) poleciły mi psychoterapię poznawczo - behawioralną. Jak czytam opis to myślę, że mogłoby mi to odpowiadać. Może znacie jednak jakiegoś psychoterapeutę w Krakowie, który prowadzi terapię tą metodą. Znalazłam np. w internecie Panią Katarzynę Joniec, czy ktoś z Was może coś o niej słyszał?

przez louven 16 mar 2009, 18:23
Ja również znalazłam p. Joniec w internecie, miła strona i ciekawie to wygląda - ale brakuje mi jakichś konkretów czy opinii od kogoś, kto skorzystał.
Ktoś jeszcze polecał p. Barbarę Sokół ( np. http://psychoterapia-krakow.pl/barbarasokol.html ), ale też z wielkimi ogólnikami.
- William Blake

przez Dagi 16 mar 2009, 23:03
Poczytałam sobie trochę opisów tych psychoterapii i to co by mi podchodziło (rzecz jasna tylko z opisu, bo nie wiem jak to w praktyce wygląda) na moje zaburzenia hipochondryczne to:
Psychoterapia poznawczo – behawioralna.
Psychoterapia ericksonowska

Niezbyt mi podchodzi;
Psychoterapia psychodynamiczna
Psychodrama

Podoba mi się Gestald, ale to raczej tak w ogóle w swych założeniach. Myślę, że by mi się odpowiadało coś takiego nawet gdybym była „zdrowa psychicznie”, ale chyba nie na moje schizy w obecnym stanie.

A frapuje mnie czy ktoś może słyszał o tym Panu - bardzo go rekomendowała mojej mamie znajoma:
http://drbach.pl/index.php/t/gabinet

przez louven 17 mar 2009, 11:48
Dagi napisał(a):A frapuje mnie czy ktoś może słyszał o tym Panu - bardzo go rekomendowała mojej mamie znajoma:
http://drbach.pl/index.php/t/gabinet

Słyszałam kilka opinii - nie wiem na ile miarodajnych - niektórzy chwalą te ich metody i "ekstrakty dr Bacha" - ja jednak jakoś nie wierzę, że stosowanie jakichś specyfików miałoby mnie wyleczyć - pomóc w relaksacji itp. - owszem, ale niewiele więcej. Mimo wszystko stawiałabym na psychoterapię, niestety nie znam opinii o psychologach, którzy tam pracują.
- William Blake

przez LSDisland 17 mar 2009, 12:12
louven to co z tym spotkaniem w realu? :) Ja proponuje w maju jak będzie już ciepło.
A może jakaś koleżanka chcę się spotkać sam na sam, żeby miło spędzić czas? :D
Wolny od leków?

przez louven 17 mar 2009, 13:39
LSDisland - dobry pomysł, jak będzie więcej słonka, miło się będzie spotkać - jak dla mnie może być to 2-ga połowa kwietnia lub maj. Pasuje Wam jakiś weekend, czy zwykły dzień tygodnia? Kto jest chętny?
- William Blake

Sortuj wg