[Kraków]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Kraków]

przez eurydyka1 25 cze 2015, 10:18
Temat milczy, #bosesja. W przyszłym tygodniu może bym się przeszła na spotkanie, choć ostatnio wszystkiego się boję (a nieznanych ludzi na pewno), ale jednocześnie doświadczenie w przełamywaniu lęków podpowiada mi, jaką to daje frajdę już "po", więc... =)

A Wam jak idą egzaminy?

[Kraków]

przez Ludek. 05 lip 2015, 10:38
Już po sesji delikatnie powinno być, może ktoś dzisiaj ma ochotę na spotkanie lub nie dzisiaj? Jedna osoba myślę, że dzisiaj będzie, więc były jeszcze ktoś się pisze? :)

[Kraków]

przez alu 05 lip 2015, 23:46
W jak bardzo zatłoczonych miejscach się widujecie? Kiedyś bym się może i przeszła, ale z agorafobią towarzyszącą mojej emetofobii (masakra jak to brzmi!) to może być ciężko :)
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Kraków]

przez Ludek. 06 lip 2015, 08:31
Średnio zatłoczone, ale można też w mniej zatłoczonych gdzieś w mniej uczęszczanym miejscu :)

[Kraków]

przez ( Dean )^2 12 lip 2015, 19:01
To co Krakuf?Spotykamy sie kiedyś?
Najgorszy jest wiatr.

[Kraków]

przez keran 14 lip 2015, 21:21
Dla osob szukajacych informacji o terapii na Lenartowicza: http://psychoterapialenartowicza.blogspot.com/

[Kraków]

przez alu 14 lip 2015, 21:27
keran, Ty jesteś autorem?
Cholera, jakoś zupełnie do mnie taka forma terapii nie przemawia, a psychiatra zasugerowała, że powinnam się przemóc - i tu cytat - "nie dla siebie, ale dlatego, ze mogłabym dużo dać i pomóc grupie" :bezradny:
alu

[Kraków]

przez natrętek 20 lip 2015, 08:28
alu napisał(a):W jak bardzo zatłoczonych miejscach się widujecie? Kiedyś bym się może i przeszła, ale z agorafobią towarzyszącą mojej emetofobii (masakra jak to brzmi!) to może być ciężko :)

alu, jak z tym funkcjonujesz na co dzień ? Czy może to się pojawia najczęściej w trakcie spotkania z nowymi osobami ?
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

[Kraków]

przez alu 20 lip 2015, 09:52
natrętek, funkcjonuje jako tako, tzn. nie poddaję się i nie zamykam w domu, choć coraz bardziej nakręcam się przed każdym wyjściem, niestety. Jeśli jestem gdzieś gdzie w miarę szybko mogę wyjść i nikomu się nie tłumaczyć (np. sklep) to ekstra, ale jak np. w piątek byłam umówiona w restauracji w centrum na robienie zdjęć menu, wszystko było przygotowane i NIE MOGŁAM nawalić, a do tego knajpa była pełna ludzi, a mnie obserwowalo z 10 osob to myślałam, że oszaleje. Niemniej wytrwałam.
alu

[Kraków]

przez natrętek 20 lip 2015, 10:22
alu, i to się właśnie nazywa ekspozycja na stresujące sytuacje. To jeden z elementów i założeń terapii poznawczo - behawioralnej, czyli stopniowe opuszczanie strefy komfortu i ryzykowanie polegające właśnie na ekspozycji w warunkach zwiększonego stresu. Jak widzisz, zadanie wydawało się nie do przejścia, ale jak sama napisałaś "wytrwałam" i nic strasznego się nie stało.
4w5/ISFJ

[Kraków]

przez alu 20 lip 2015, 10:24
natrętek, no nic się nie stało, ale lęk przed lękiem się pogłębia :hide:
alu

[Kraków]

przez natrętek 20 lip 2015, 10:33
alu, też tak mam do chwili obecnej, ale staram się powoli wychodzić ze strefy pozornego komfortu, bo trwając dłużej w takiej stagnacji utrwalamy niekorzystne schematy myślowe. Wychodząc na przeciw różnym wydarzeniom i sytuacją wyznaczamy w mózgu nowe szlaki neuronalne, wykorzystując jego plastyczność i z czasem lęk traci na sile, a więc mniej się skupiamy na swoim "wnętrzu" kierując uwagę na zewnątrz.
4w5/ISFJ

[Kraków]

przez khaleesi 21 lip 2015, 01:18
natrętek, to zwalcza ale kompulsje typu mycie rąk, wychodzenie do ludzi ale nie zwalczy natrętnych mysli.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

[Kraków]

przez natrętek 21 lip 2015, 09:03
khaleesi, obecnie radzę sobie z natrętnymi myślami w taki sposób, że jak mnie jakaś nachodzi i wiem, że jest natrętna to po prostu ją ignoruje, nie analizuje tylko puszczam wolno, chociaż wiem, że wróci. W każdym razie lepsze to, niż analizowanie w kółko tej samej myśli nie prowadzące do niczego konstruktywnego a jedynie do pogorszenia nastroju. Do tej pory lepszej metody nie znalazłem.
4w5/ISFJ

Sortuj wg