[Kraków]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Krakow]

przez lochfyne 14 cze 2012, 12:37
tekla napisał(a):Wiesz, a ja znam przypadki gdzie Matka Boska pomogła. Twoją odpowiedź traktuję jako obraźliwą, bo mogę spędzić czas z ojcem jednocześnie jadąc na ten jeden dzień w miejsce, gdzie są realne szanse na pomoc. Zrozum- jego raka nie da się zlikwidować ani chemią ani operacją!

Pokaż mi palcem co jest obraźliwego w mojej odpowiedzi? :shock:
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

[Krakow]

przez Kalebx3 14 cze 2012, 16:27
Lochfyne ,dzięki za odpowiedż.
W ten sposób ,OK.
Liczba bliska zeru ,to jednak nie zero ;) Te kilkaset z JEDNEGO procenta powinno jednak Cię zastanowić.Zdarzają się jednak Cuda wyproszone u Matki Bożej, bo jeśli pielgrzymuiją tam grube miliony to nawet marny ułamek procenta to już są dziesiątki tysięcy. I nie chodzi mi tu o jakieś spektakularne uzdrowienia typu "noga odrosła" ,ale mniejszego kalibru.
Albo inaczej. Jeśli to nie jest Miejsce Łaski( Sanktuaria Maryjne) ,to dlaczego tam zdarzają się cuda ,a nie na przykład u grobu Włodzimierza Ilicza L. ,lub na wycieczce turystycznej na Majorkę? To są konkretne pytania? Jeśli chcesz się z nimi zmierzyć ,prosze Cię o jedno tylko ,byś nie użuwał wtedy pokrętnych manipulacji psychologicznych ,nastawieniowych i tego typu rzeczy.

Zrozum- jego raka nie da się zlikwidować ani chemią ani operacją!

Tekla doskonale rozumiem. Będę się również modlił za Twojego Tatę. " Módl się i ufaj" ,jak mawiał św.O. Pio.
Od siebie dodam: Módl się ,POŚĆ i ufaj . Modlitwa z Postem ma przeogromną MOC przed Panem. A im ostrzejszy POST i żarliwsza Modlitwa tym większa jej Moc. Pamiętaj.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

[Krakow]

przez lochfyne 14 cze 2012, 18:10
Kalebx3 napisał(a):Lochfyne ,dzięki za odpowiedż.
W ten sposób ,OK.
Liczba bliska zeru ,to jednak nie zero ;) Te kilkaset z JEDNEGO procenta powinno jednak Cię zastanowić.Zdarzają się jednak Cuda wyproszone u Matki Bożej, bo jeśli pielgrzymuiją tam grube miliony to nawet marny ułamek procenta to już są dziesiątki tysięcy. I nie chodzi mi tu o jakieś spektakularne uzdrowienia typu "noga odrosła" ,ale mniejszego kalibru.

Hehe zawiodę Cię, po pierwsze nie żadne dziesiątki tysięcy, tylko dziesiątki. Statystycznie mniej niż jeden rocznie, a więc przy milionach które odwiedziły to miejsce to żaden dowód nadprzyrodzonego działania. Po drugie wyzdrowienia nie nastąpiły bezpośrednio po wizycie w takim "leczniczym miejscu", to tylko wiara wierzących że jedno z drugim się wiąże. Nie ma dowodu że w tych przypadkach nie nastąpiła by poprawa bez takiej wizyty. Medycyna mimo że już rozwinięta, dalej jest jeszcze niedoskonałą nauką. Zdarzają się niewyjaśnione przypadki, gdy ktoś był śmiertelnie chory, lekarze nie dawali mu żadnych szans a mimo to przeżył, naiwnością jest jednak wiązać to z mocami nadprzyrodzonymi. Po trzecie rzekome cudy zdarzają się w każdej religii, mało tego, niektórzy chodzą do znachorów, wierząc że wyzdrowieli za pomoca ich mocy. Tak więc matka boska ma mocną konkurencje, tylko z przyczyn kulturowych wierzysz w jej moc, gdybyś urodziła się gdzie indziej, zapewne wierzyłabyś w coś innego i znała na przykład cuda Allaha. Przy czym Allah jest tak samo nieskuteczny jak matka boska. Po czwarte, cudem jest gdyby komuś noga odrosła, bo to byłoby niewytłumaczalne, niestety takie cuda się nie zdarzają, bo moce nadprzyrodzone nie istnieją. Ale może za 100-200 lat medycyna poczyni taki postęp że i to będzie możliwe. Kto wie?

Albo inaczej. Jeśli to nie jest Miejsce Łaski( Sanktuaria Maryjne) ,to dlaczego tam zdarzają się cuda ,a nie na przykład u grobu Włodzimierza Ilicza L. ,lub na wycieczce turystycznej na Majorkę? To są konkretne pytania? Jeśli chcesz się z nimi zmierzyć ,prosze Cię o jedno tylko ,byś nie użuwał wtedy pokrętnych manipulacji psychologicznych ,nastawieniowych i tego typu rzeczy.

Nie bardzo wiem z czym się tu "mierzyć". Nikt normalny po wizycie na grobie Włodzimierza Ilicza Lenina nie będzie wiązał wyzdrowienia z tą wizytą :lol: W przypadku wierzących każde wyzdrowienie od razu powiązaliby z interwencją mocy nadprzyrodzonych, modlitwą, ofiarą w danej intencji itp. Ludzie są z natury łatwowierni, bo tak nas natura przystosowała. Gdybyśmy nie byli ufni to nie przetrwalibyśmy. Tak więc wystarczy jedno niewyjaśnione z punktu widzenia medycyny wyzdrowienie by ludzie uwierzyli w cud. Statystycznie jest to jednak bliska zeru liczba, pomijalnie mała i wynika z naszej niezrozumiałości ciała człowieka i medycyny.

Drugiej części Twojej wypowiedzi nie rozumiem, o jakich "pokrętnych manipulacjach psychologicznych" mówisz? :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Krakow]

przez maks82 14 cze 2012, 19:00
Pierwszy lepszy dom Boży skoro tak ostro wierzycie chyba ,że czegoś nie wiem i tylko tam matka Boska przyjmuje ???

[Krakow]

przez buu 14 cze 2012, 19:45
Może dalibyście spokój :shock: dziewczyna jest w trudnej sytuacji, zapewne umiera ze strachu i swoje opinie za lub przeciw można zostawić dla siebie. Bo ta dyskusja jest po prostu śmieszna nie mówiąc już o tym, że zupełnie niestosowna i niepotrzebna.
Nigdy tego nie zrozumiem, po ch**a robić zawsze z takich spraw batalie na forum mimowolnie wtrącając się w czyjeś życie/wierzenia/zasady. Pytam sie po co? Dla zabawy? Macie na forum temat o Bogu i religii tam sobie porozmawiajcie.
Dziewczyna nie pytała nikogo o jego zdanie na dany temat tylko prosi o coś, więc jeśli nie chcecie jej pomóc w sprawie dojazdu to dajcie sobie spokój, albo przenieście rozmowę na inny wątek.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

[Krakow]

przez lochfyne 15 cze 2012, 16:23
buu napisał(a):Może dalibyście spokój :shock: dziewczyna jest w trudnej sytuacji, zapewne umiera ze strachu i swoje opinie za lub przeciw można zostawić dla siebie. Bo ta dyskusja jest po prostu śmieszna nie mówiąc już o tym, że zupełnie niestosowna i niepotrzebna.
Nigdy tego nie zrozumiem, po ch**a robić zawsze z takich spraw batalie na forum mimowolnie wtrącając się w czyjeś życie/wierzenia/zasady. Pytam sie po co? Dla zabawy? Macie na forum temat o Bogu i religii tam sobie porozmawiajcie.
Dziewczyna nie pytała nikogo o jego zdanie na dany temat tylko prosi o coś, więc jeśli nie chcecie jej pomóc w sprawie dojazdu to dajcie sobie spokój, albo przenieście rozmowę na inny wątek.

Ale jaką batalie? Rozmawiamy normalnie, wymieniając poglądy, a do tego chyba służy forum. Widzisz tutaj jakieś batalie? Poza tym każdy pomaga jak umie, ja postanowiłem wyrazić swoje zdanie. Tak samo jak doradzałem komuś wcześniej w kwestii poradni psychologicznej, tak samo mogę doradzić w tej kwestii. I nie widzę powodów dlaczego moja rada miałaby być zła czy niestosowna. Jak ktoś jest wierzący, to chyba mój sceptycyzm mu nie zburzy świata, pozna moje zdanie i już. A teraz rozmawiam z Kalebex3, bo mnie o coś zapytała i według mnie rozmowa jest kulturalna :/

maks82 napisał(a):Pierwszy lepszy dom Boży skoro tak ostro wierzycie chyba ,że czegoś nie wiem i tylko tam matka Boska przyjmuje ???

Chyba nie wiesz ;) Matek boskich są setki, jeśli nie tysiące, częstochowska, trybunalska, ostrobramska, fatimska itp. itd. ect. Tak samo ze świętymi i każdy jest od czego innego. To elementy pogaństwa w katolicyzmie. A tak w ogóle to podobno bóg jest wszędzie, więc modlić się do niego podobno można nawet w domu, nie trzeba od razu tego robić w domu bożym, no ale bez złota, posągów i obrazów to pewnie nie byłoby tak samo skuteczne.

[Krakow]

przez buu 15 cze 2012, 17:51
Ja sama nie jestem wierząca, ale nie wypowiadam się na temat czy ktoś dobrze robi udając się do sanktuarium i nie próbuje go uświadamiać, że to zły czy dobry pomysł. Jeśli ktoś w to wierzy niech jedzie, a komentarze czy robi słusznie i czy to faktycznie pomoże są zbędne, gdyż chodzi o sprawę dojazdu, a nie opinii. Tak od tego jest forum, ale chyba nie ten wątek. Tyle. Nie drąże już tematu :uklon:
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

[Krakow]

przez comatom 26 cze 2012, 08:55
hej-ma ktos ochotę wybrac się na przejazdzke rowerową???
najlepiej po 16
pozdrawiam
comatom

[Krakow]

przez rafka 02 lip 2012, 16:40
tekla napisał(a):Słuchajcie- moja prośba jest bardzo nietypowa. Poszukuję osoby mobilnej, która mogła by poświęcić swój czas i zawieść mnie w najbliższym czasie do Gidle (sanktuarium). Chcę błagać Matkę Boską o uratowanie ojca. Mogę zaoferować zwrot kosztów paliwa (pojedziemy z moim chłopakiem, on nie ma wozu). Chcę to zrobić szybko bo czas nagli. Jeśli ktoś może mi pomóc błagam o kontakt na gg. Mój tata nie może umrzeć!!

Jeśli wierzyć, że jesteś z Krk. To przecież blisko są Łagiewniki.
Właśnie sobie lukłam gdzie te Gidle i są koło Częstochowy.
Wiem, że w Częstochowie są takie msze. W parafii św. Józefa co 2 sobotę miesiąca o 18.00 - 24.00
Archikatedra Częstochowska co 3 sobotę miesiąca 16.00- 24.00. Tyle, że przez okres letni nie ma.
W Czatachowej też są: http://czatachowa.pl/
To jest też kolo Częstochowy.
rafka

[Krakow]

przez lochfyne 14 lip 2012, 20:32
Ilość cukru w cukrze zależy od cukrowni :roll:

[Krakow]

przez tahela 14 lip 2012, 21:08
[color=#55]lochfyne[/color],
co do kolezanki pielgrzymującej wiesz jak to mowią tonacy brzytwy sie trzyma i na tej brzytwie kościól robi swój pijar
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

[Krakow]

przez lochfyne 14 lip 2012, 21:10
Co to ma do słodzenia? :P

[Krakow]

przez tahela 14 lip 2012, 21:12
lochfyne,
do słodzenia akurat nic, ale do pielgrzymowania jak najbardzej
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

[Krakow]

przez lochfyne 14 lip 2012, 21:20
Ano tak :P Ja nie słodzę i nie pielgrzymuje to nie wiem :P

Ale byłem przez tydzień w Zakopanym i tyle kościołów, kapliczek, figurek, krzyży i tym podobnego folkloru w jednym miejscu to chyba przez całe życie nie widziałem :) Za bilet KRK-ZKP ulgowy zapłaciłem 12,80zl, żeby było śmiesznie to w samym Zakopanym dojazd na trasie centrum-morskie oko kosztuje 10 zł, no ale wiadomo że górale na dudki pazerni są mocno :)

Sortuj wg