Czy psycholog jest konieczny?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Czy psycholog jest konieczny?

przez soleil 17 sie 2007, 16:39
Jak w temacie, chodzi mi o to czy zawsze nn trzeba leczyć z pomocą specjalisty czy też choroba może z czasem sama sie " wyciszyć".

przez Czarownica_Akara 23 sie 2007, 15:21
A jak myslisz..... :x
" Wlasna, wolna i swobodna wola stanowi
najkorzystniejsza korzysc, w skutek ktorej
diabli biora wszystkie systemy i teorie "

F. Dostojewski

przez Twilight 23 sie 2007, 21:19
Sama to się nic nie dzieje. Jak nie dotrzesz do źródła, nie WYLECZYSZ to możesz ewentualnie zaleczyć i ciągle sie czegoś obawiać, ciągle mieć ten ''ładunek''.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonim 23 sie 2007, 21:26
Będziesz sobie myśleć, że sama sobie poradzisz, a tak naprawdę to wszystko się zacznie pogłębiać i nasilać. Ja długo sobie mówiłem, że sobie sam poradzę i wyjdę z tego wszystkiego a tak naprawdę to nic nie zrobiłem, a mój stan się ciągle pogarszał.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez .Tomek 23 sie 2007, 21:31
specjalista nie gryzie ;) lepiej iść wcześniej niż później. Do tego co pisali poprzednicy zgadzam się.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez alusia 26 sie 2007, 16:11
Witam wszystkich. Ja uważam że terapia to pierwszy krok do wylecznia owszem specjalisci będą również doradzać nam leki-psychotropy podobno badacze stwierdzili że w dzisiejszych czasach bez leków ani rusz.... Ja sądzę że leki to jest ostateczność-jak już wiesz że sobie nie radzisz jak widzisz pogorszenie samopoczucia to doradzam ponieważ bardzo łatwo jest się załamać :( miałam bardzo podobnie ale pomimo tego jakoś wyszłam z takich dołów bez leków, sama nie wiem jak to zrobiłam ale napewno znojomi, psycholog i oczywiście chłopak mi w tym pomogli i pomagają w dalszym ciągu. Wydaje mi się że terapia to bardzo dobre rozwiąznie tego problemu. Leki do końca nas nie wyleczą, to my sami musimy siebie zrozumieć a na terapii tak jest. Wiem to po sobie że na początku wogóle nie wiedziałam co mam myśleć-taki mętlik w głowie, wydawało mi się że niczego nie rozumiem że te spotkania mi nic nie dają ale uwierzcie że po jakimś czasie sami zauważycie poprawę. To od was zależy czy ona zaskutkuje. Terapia to nic innego jak poznanie siebie i przede wszystkim zrozumienie!!!!! Więc stwierdzam fakty warto iść na psychoterapie-POLECAM!!!!!!
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez From_NewYork 02 wrz 2007, 17:10
Mysle ze wiecej pomaga rozmowa z psychologiem niz leki

przez .Tomek 02 wrz 2007, 17:13
From_NewYork napisał(a):Mysle ze wiecej pomaga rozmowa z psychologiem niz leki

Ale czasami sama rozmowa z psychologiem nie pomaga, a leki mogą pomóc ustabilizować nastrój i wtedy dopiero rozmowa z psychologiem może pomóc w pełni. :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez alusia 03 wrz 2007, 10:19
Tomek potwierdzam i zgadzam się z Tobą, często leki są nam potrzebne aby przygotować się do rozmowy z kimś kogo praktycznie nie znamy a mamy mu zaufać
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez Twilight 03 wrz 2007, 10:34
IMO lęki mogą być potrzebne, by normalnie funkcjonować, bo nie znam takich, co powodowały by ufność do całego świata - ale może użyłas jakiegoś skrótu myślowego.
PersonaNonGrata

przez From_NewYork 19 wrz 2007, 11:59
Mysle ze psycholog jest konieczny przy leczeniu nn.ja ostatnio chodze rozmawiam z psychologiem szczerze to jest najwazniejsze nie ma co siebie samego oklamywac.od kad chodze do psychologa czuje sie coraz lepiej a gdy przyjmowalem leki moj stan byl bez zmian a nawet sie pogarszal.mysle ze szczera rozmowa z psychologiem mozemy sobie pomuc
Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz

przez samotniczka 19 wrz 2007, 13:27
To już zależy od osoby, od własnej motywacji i od nasilenia choroby, czy zadziała psychoterapia, leki, czy siła woli.
Jeśli chodzi o psychologów, to żaden mi jeszcze nie pomógł. Ciężko jest trafić na odpowiedniego

Sortuj wg