Książki?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Książki?

przez Allison 30 lip 2007, 14:43
Witam,

Poszukuję literatury odnośnie zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych.
Jeżeli taki wątek pojawił się już na forum - przepraszam.

Będe naprawdę bardzo wdzięczna za jakieś informacje.
Może jest jakaś 'optymistyczna' pozycja o tej chorobie...?

Mam cudownego chłopaka. Cierpi na depresje, a poza tym dręczą go przeraźliwe myśli.
Wspieram go jak mogę. Nie chce bawić się w psychologa, od tego są specjaliści, ale chciałabym jak najwięcej wiedzieć o tym co może on odczuwać, by po prostu lepiej go rozumieć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Allison

przez silesiaster 30 lip 2007, 15:31
Psychopatologia Nerwic - Antoni Kępiński - bardzo przystępnie wytłumaczone co i jak

pozdrawiam

przez mikolajek 31 lip 2007, 14:21
Anita Bryńska - "Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Rozpoznawanie, etiologia, terapia behawioralno-poznawcza."
Stosunkowo nowa pozycja, mozna kupić np. http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,524424.html

Trochę ciężka i głównie o terapii, ale jeśli ktoś chce sporo wiedzieć na temat OCD, to warto przeczytać.

Sporo rzeczy jest jeszcze w pracy Janusza Krzyżowskiego "Natręctwa, obsesje i kompulsje" - ale tej akurat książki nie polecam, ponieważ jest (wg mnie) niedopracowana...

Jest jeszcze pozycja pod prostym tytułem "Nerwica natręctw" (dość dawno wydana), ale niestety nie pamiętam autora... :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg