Strach przed odebraniem telefonu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Nevada 13 maja 2011, 13:10
przeraża mnie odbieranie telefonów. a jak dzwoni jakiś numer nieznany, albo ukryty to już w ogóle nie odbieram. plusem jest to, że odpisuję - ktoś ty. ale w ten sposób dzwonili do mnie z banku, że chcą mi wyłączyć debet w koncie, a ja nie odbierałam. i odebrali :( a ja się dopiero potem dowiedziałam, że te telefony z ukrytego, które mnie wku#wiały od miesiąca to byli oni.

boję się, że jak znajomy jakiś dzwoni - o ku#wa! w jakiej sprawie ten człowiek dzwoni do mnie? może ma jakieś pretensje do mnie, może zrobiłam coś złego (najgorsze jest to, że czasem naprawdę o to chodzi)

w pracy mam styczność z telefonami, i muszę odbierać. za każdym razem umieram ze strachu, plus obawy czy czegoś nie pokiełbaszę. masakra. i ta praca wcale mi nie pomaga, wręcz potęguje moją fobię. myślałam, że przełamię się i będzie git, w ten sposób wyjdę z tej fobii, ale każdy kontakt z telefonem jest dla mnie zawsze przerażającym doświadczeniem.

powiedzcie mi, co robić, jeśli przełamywanie się w ten sposób nie pomaga? nie mogę żyć bez telefonu, wiem że jest bardzo potrzebny - na przykład nie boję się dzwonić z niego, chyba że do niektórych ludzi. wiem, że kontakt ze światem muszę mieć przy pomocy telefonu - taka praca, takie życie.
może wiecie, co może mi pomóc?
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez małaMI25 13 maja 2011, 13:15
Nevada, jakbym czytała coś o sobie.
Ja mam jeszcze tak np.że jak córka jest u mojej mamy a matka dzwoni-to do strzału musze lecieć w kibel:/ Boje się,że znów mnie opieprzy,bedzie miała pretensje...bo zawsze sobie coś wynajdzie.
Ogólnie z nr.zastrzeżonymi mam idento jak Ty. Więc znam to.
Ale co Ci poradzić-nie wiem.Będe śledzić wątek.
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez Sabaidee 13 maja 2011, 13:33
A ja kocham telefony od nieznanych osób. Numeru telefonu nie rozdaję na prawo i lewo. Krąg znajomych jest niewielki, więc nie grożą mi telefony z pretensjami. Zwykle dzwoni jakaś miła dziewczyna, aby namówić mnie na kartę kredytową albo polisę ubezpieczeniową. Mam wtedy ubaw po pachy. Szczególną miłością darzę pomyłki telefoniczne. Kiedyś dzwoniła do mnie kancelaria premiera i chciała rozmawiać z jakimś posłem. Boże, ale ja wtedy nałgałem! Sam się dziwię, że nie upadła koalicja rządowa. :D A kiedyś już dawno wskutek jakiejś pomyłki podano mój domowy numer w miejsce informacji kolejowej. Ze trzy tuziny ludzi wyprawiłem na dworzec o 5.00 rano.

Natomiast mam opory w drugą stronę tzn. sam niechętnie dzwonię do kogoś.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez małaMI25 13 maja 2011, 13:48
A kiedyś już dawno wskutek jakiejś pomyłki podano mój domowy numer w miejsce informacji kolejowej. Ze trzy tuziny ludzi wyprawiłem na dworzec o 5.00 rano.

:D rozbawiło mnie to :)
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez Nevada 13 maja 2011, 15:12
no, tyle że ty bardziej nie dzwonisz, niż nie odbierasz. ja umiem się spiąć, wykonać telefon i jest git.
u mnie, jak jest pomyłka, to mam wielką ulgę, że to nie było nic strasznego. najgorsze jest to, jak znajomi mi mówią - weź ku#wa odbierz ten telefon bo non stop dzwoni!!!!!

a ja albo od razu sprawdzam w ich komórkach, czy to nie jest jakiś znajomy, którego nie mam liście, zastanawianie się, kto to mógł być :/ świrostwo. dzwonię czasem po znajomych i dyktuję im numer nieznany, co co mnie dzwonił, czy wiedzą kto to był - no nie powiem, że pomogło mi to już parę razy uwolnić się od obaw, albo potwierdzić je.

ludzie mogliby do nas dzwonić z samymi dobrymi wiadomościami i nie byłoby problemu.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez wiejskifilozof 28 maja 2011, 18:32
umie jest ten problem,że nie mam gdzie ogóle dzwonić .W komórce mam tylko numer
mama
brat
moja psycholog
Bo nikt mi nie da swego numeru , ot życie :-|

przez Sean1 28 maja 2011, 19:13
Ja ogólnie nie przepadam za dzwonieniem w jakieś obce miejsce, żeby coś załatwić, umówić się na korki np. Wolę kontakt mailowy jak jest okazja w takich wypadkach xD I mam jakiś uraz z młodości że wstydzę się trochę gadać przy matce przez telefon :P

przez *Monika* 28 maja 2011, 20:25
Sean1, to o co przy Niej rozmawiałeś przez telefon? Podsłuchiwała? A Ty czułeś się kontrolowany?
Obrazek
Główny Moderator

przez Sean1 28 maja 2011, 21:05
Po prostu za jak byłem młodszy miałem trochę fobię społeczną i miałem lęki z gadaniem przez telefon, a jak była mama przy tym to w ogóle (bo zdarzało się to), jeszcze te komentarze że dzikus jestem i stresuje się jak głupi, teraz mam po prostu lekkie opory jak wiem że matka słyszy jak rozmawiam :P

przez Pandorka 30 lis 2012, 08:14
Temat jest stary, ale może jest ktoś z podobnym problemem obecnie na forum?

przez Nana13 30 lis 2012, 08:32
Pandorka, obecna :mrgreen: Jest i tak lepiej niz kiedys, ale nadal nie jest dobrze i jak telefon dzwoni to serce podchodzi do gardla. Jak widze, ze zastrzezony albo niezapisany to juz w ogole prawie mdleje :pirate:
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

przez Badziak 30 lis 2012, 10:15
Miałam ten problem jakieś dwa/trzy lata temu, ale od kiedy zaczęłam brać Anafranil+Amizepin zniknął jak ręką odjął :)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez monk.2000 30 lis 2012, 13:24
Ja mam lekką fobię przed załatwianiem spraw. Nie jest to jakoś mocno nasilone, po prostu lekki dyskomfort. Zwyczajnie męczą mnie te wszystkie "urzędowe formalności". Jestem w stanie się przełamać, ale nie jest to specjalnie miłe.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez noitome 30 lis 2012, 14:03
Ja też tak mam, ale walczę z tym.

Sortuj wg