Jakie są Wasze doświadczenia z terapią grupową?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jakie są Wasze doświadczenia z terapią grupową?

przez Natalie81 25 cze 2007, 20:49
Witam..
Jestem dzisiaj swiezo po wizycie u mojej psycholog.Chodze do niej juz rok.Dzisiaj stwierdzila , ze nastepnym etapem mojego leczenia powinna byc terapia grupowa.Nigdy wczesniej na takiej nie bylam.Jestem ciekawa Waszych doswiadczen w tej dziedzinie.Jak to sie ma do terapii indywidualnej ? Czy jest trudniej otworzyc sie na grupie ?Czy pomoglo to Wam bardziej niz indywidualna ?
Z gory dziekuje za odpowiedz :)
W oczekiwaniu na cud narodzin :)

przez inez3 25 cze 2007, 21:46
mi terapia grupowa bardzo sie podobala. ja zazyczaj nie mam problemu z nawiazywaniem znajomosci czy rozmowami z ludzmi, ale na poczatku bylo mi tak troche trudno, bo to o czym mialam mowic powodowalo u mnie wiele emocji. po czym bardzo zaprzyjaznilam sie z moja grupa, czasami zdarzalo sie nam siedziec np. godzine po zakonczonej sesji i rozmawiac. w moim przypadku terapia to byly glownie uwagi uczestników terapii niz terapeutów, czasami tylko przeprowadzalo sie "scenki" z zycia - np. nie wiem, ktos ma ciezkie przezycia z rodzicami i jest proba przedstawienia tego, jakies konkretne zdarzenie.
po skonczeniu terapii az zal bylo odchodzic, ale wszystko bylo dobrze. potem mialam nawrot i wtedy juz terapia indywidualna, ale inna, wieej ze mna rozmawiano.
teraz tez chodze indywidualnie, ale do kogos innego i ta pani psycholog mi uzmyslowila jak wiele nauczyla mnie ta terapia i jak wiele pomogla (bo troche mnie wkurzalo to, ze terapeuci nic nie mowia itd.).
na prawde, fajna sprawa, w sensie, ze masz mozliwosc dowiedziec sie mnostwa rzeczy o sobie, spojrzec na siebie z perspektywy innych osob. czasami jest ciezko, ale wsparcie grupy na prawde pomaga.

przez Natalie81 25 cze 2007, 21:59
Dziekuje bardzo za odpowiedz:)
Ja troche sie boje terapii grupowej , bo z natury jestem niesmiala.Trudno mi bylo mojej psycholog mowic o problemach...dlatego nie wiem czy sie otworze na forum...no wlasnie to robie przez internet ;)..ale to co innego niz siedziec z ludzmi i patrzec sobie w oczy ,jak sie mowi o swoich kompleksaqch czy zaburzeniach emocjonalnych...wstydze sie troche ...Ale moja psycholog mowi ze potrzeba mi wlasnie rozmowy w grupie ...
Dzieki jeszcze raz :) Pozdrawiam
W oczekiwaniu na cud narodzin :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 26 cze 2007, 08:04
Natalie81 zobaczysz, ze bedzie ok. na poczatku jest trudno cokolwiek mowic, ale kiedy zrozumiesz, ze nikt nie bedzie sie smial, bo ludzie maja rozne problemy to bedzie o wiele latwiej. ja w grupie mialam rozne zaburzenia: depresja, nerwica natrectw, nerwica lekowa... kazdy mial jakies problemy, ale bylo nam latwiej sie z nimi zmierzyc. bedzie dobrze.

Sortuj wg