Lęk przed ostrymi narzędziami ( noże itp) i natrętne myśli

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Lęk przed ostrymi narzędziami ( noże itp) i natrętne myśli

przez kotecek 18 lis 2009, 13:35
Miałam leki przed ostrymi narzedziami, głównie nozami. U mnie to pojawia sie a potem znika. Zalezy od tego co jest silniejsze.
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

przez solipsea 02 gru 2009, 16:44
Jakis rok temu nadal towarzyszył mi lęk przed ostrymi narzędziami. Bałam się, że w momencie przestanę panować nad sobą i zrobię komuś krzywdę. Jednak po pewnym czasie przemogłam się... Zaczęłam znowu sama kroić chleb, używać nożyczek... Bałam się strasznie, ale powiedziałam sobie, że zok nie zrobi ze mnie ułomka, który sam sobie chleba nie potrafi ukroić, bo się boi. Czasami zdarza się, że lęk powraca, ale na przekór mu wykonuję te jakże rutynowe dla każdego człowieka czynności. Pozdrawiam :)
solipsea

przez slitzikin 03 gru 2009, 16:34
No ja właśnie też mam te natręctwa samobójcze i takie, że komus zrobię krzywdę. Tez mi psychoterapeutka powiedziała, że to tłumiona agresja/frustracja. U mnie to nienawiść do ojca, jestem DDA, plus nienawidze swojej pracy. Te samobójcze natręctwa nasilają się w pracy.

Ciężko z tym się żyje, naprawdę. A najgorsze jest to, że te samobójcze myśli sa bardzo natrętne i uciążliwe. W pracy towarzyszą mi cały prawie czas. No non stop. Cięzko mi znaleźć sposób, żeby je przegnać. Wiem, że kiedyś odejdą i to jest cos co mnie trzyma na duchu.

A może ktoś zna jakiś fajny sposób na odrzucenie ich, osłabienie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 03 gru 2009, 22:20
ja zadnej agresjii ani frystracj tłumionej do nikogo nie mialam takze NN o podlozu nozy i ostrych narzedzi nie ma tu nic do rzeczy z tlumionym lekiem czy agresja do kogos
porpostu kazdy mozg inaczej reaguje na okreslone mysli
mnie np nie kreca w sensie lękowym zadne o podlozu religijnym ;)
oslabija je Leki i terapia polecam

przez slitzikin 04 gru 2009, 17:26
a w moim przypadku to napraswdę był tłumiony lęk i złość.

no na pewno to jest tak, że każdego co innego może straszyć.

przez mała26 04 gru 2009, 17:53
U mnie też występowały lęki z natrętnym myślami dotyczące noży siekier itd.ale nie było to na tyle duże żeby bacie się je wziąść do ręki,ale były dokuczliwe, bałam się że stracę kontrolę nad swoim ciałem i zrobię krzywdę najbliższym i wogóle takie tam, jestem DDA i przez wiele lat żyłam w ciągłym w stresie i wydaje mi się że gdzieś te wszystkie nerwy znalazły ujście u mnie właśnie wyszły po latach w postaci lęków.Na początku próbowałam z tym walczyć im bardziej je próbowałam odpychać tym wracały ze zdwojoną siłą i były bardziej uciążliwe,więc spróbowałam na odwrót nie odpychać ich żeby spokojnie sobie ,,były"tak pomału aż same odeszły, oprócz tego terapia i leki bo myślę że bez tego rady bym nie dała :D

przez slitzikin 07 gru 2009, 10:24
Bardzo słusznie.

Ja też terapia i odstawiłem alkohol. Bardzo pomogło.

Sortuj wg