Gdy życie jest zagrożone...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jak postąpisz podczas opisanego wypadku?

Chłodno kalkulujesz, że prawdodobienstwo iż czymś się zarazisz jest znikome i przeprowadzasz sztuczne oddychanie.
0
Brak głosów

Przedkładasz życie osoby ponad swoje bezpieczeństwo i wykonujesz procedurę.
2
67%

Lęk przed zarażeniem się jest zbyt paraliżujący i nie robisz nic.
1
33%

Liczba głosów : 3

Gdy życie jest zagrożone...

przez MarionetaDeTrapo 09 kwi 2007, 16:45
Nie cierpię na NN ale czasem miewam pewne napadowe natrętne myśli. Wynikają one z faktu, iż bardzo nie lubie działać pod wpływem impulsu i lubię planować rzeczy. Ostatnio nęka mnie pewna mysl, a raczej pewien wybór.

Wyobraź sobie, że jesteś świadkiem wypadku. Poszkodowany/a krwawi, jest nieprzytomny/a. Zakładamy, że jesteś przeszkolony do udzielenia pierwszej pomocy, ale niezwiązany zawodowo ze służba zdrowia. Poprostu wiesz jak zrobić masaż serca i sztuczne oddychanie. Wiesz, ze w tym przypadku jest to konieczne. Jednocześnie nie masz przy sobie gumowych rękawiczek, ani maseczki-ustnika. Aby poprawnie wykonać tą procedurę będziesz mieć kontakt z krwią.

przez GRACJA 11 kwi 2007, 22:20
Zawsze w pobliżu jest dużo gapiów i ktoś napewno będzie miał chusteczkę do nosa. Jest ryzyko ale skąd wiesz że w takim przypadku pomyślisz najpierw o rękawiczkach i masce a nie o życiu ludzkim?
I tu można sobie gdybać. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez Nerwowa 18 kwi 2007, 09:52
Napewno ratowałabym człowieka ... ale jeśli sytuacja zmusiłaby mnie do myslenia o możliwym zakażeniu ( np. byłby to ćpun ) zapewne zastanowiłabym sie co robić i nie ryzykowałabym dotknięciem jego krwi z moją. Ale przez oddech i śline nie można się zarazic większością śmiertelnych chorób. W tym również HIV-em.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg