Jak długo trwa leczenie nerwicy natręctw?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Jak długo trwa leczenie nerwicy natręctw?

przez Adaś2222 01 lis 2009, 19:33
Jak długo trwa leczenie?:D A to wogle mozna leczyc? O ile komus leki pomagają to leczenie trwa cale zycie bo jeszcze nie znam przypadku by sie z tego wyleczyc

przez luciana 02 lis 2009, 11:06
Moja psychoterapeutka kazała mi sie nie bać kiedy nadchodzi jakaś myśl,obsesja. Nauczyłam się z nią walczyć (ale w sesie poddaje ci się myślo) Przkład: kiedy miałam depresje jak więszkość bałam się ze to schozfrenia napadało mnie to w koło więc zaczełam się z tym mierzyć tak -moje myślenie- "przecież nie mam shozofreni bo osoby chore najczęściej nie czują lęku a ja go czuje i to bardzo, pozatym jak już mam ją mieć to nawet lepiej bo bede szczęśliwa więc chodź chorobo objaw sie u mnie pokaż co potrafisz" do dziś nie pyszła :))). Albo jeździłam autem i obsesyjnie bałam sie, że z przedniego siedzenia mi ktoś na światłach zabierze torebke, wszędzie widziałam potencjalnych złodzieji. Więć zaczełam myśleć tak " a mam dość zamykania się w aucie jak jade ukradną to ukradą tudno kupie sobie nową bo i tak mam zniszczoną a papiery można na nowo wyrobić, a jak skończ mi sie umowa to podpisze nowa i telefon dostane nowy". Jagorzej było jak była na cmentarzu i bałam się, że mnie coś opęta a musiałm pochować dziatka o /cenzura/ wtedy to była walka ze sobą myślałam tak " jejku jak się boje jak mnie coś opęta chce z tej kaplicy uciec masakra niech mnie ktoś z tąd zabierze" kiedy zaczełam walczyć " a najwyżej mnie opęta trudno istnieją jeszcze egzorcyzmy wyjde z tego, no to jak mnie ma coś opętać to niech się stanie i czekłam żeby się zmierzyć z moim iracjonalnym lękiem " i co i nic. Później się śmiałm z siebie jaka ja jestem gupia. To trzeba się wyuczyć i mieć odwage, żeby sie z tym zmierzyć. Wydaje mi się, że ważne jest racjonalizowanie tego co się myśli i troche sarkastyczne podejście i poczucie tzw czarnego humoru. Każdemu co innego w głowie siędzi więc nie wiem czy to komuś pomoże ale schemat myślenia jest zawsze taki sam.

przez kotecek 02 lis 2009, 11:26
A Ty luciana brałaś leki na nerwicę natręctw, czy Twoje podejście pozwoliło Ci zmierzyć się z chorobą ??
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez luciana 02 lis 2009, 21:20
Tak brałam leki i chodziłam na psychoterapie. Dwa lata miałam święty spokuj studiowałam i świetnie sie czułam nic nie zażywałam a jeżeli już to ziołowe wynalazki. A teraz przy nawrocie depresj pewnym standardem jest w moim przypadku nerwica natręctw, więc co mi zostało przeczekać aż ustąpi wraz z leczeniem farmakologicznym. Wraz z nawrotem pojawiały się te same obsesje więc mnie to już tak nie zaskoczyło. Głowa do góry... osoby, które z tego wyszły ich tu nie ma na forum bo po co... Ja też przez dwa lata nie zaglądałam na fora o nerwicy bo nie czułam takiej potrzeby.

przez Piorun 03 lis 2009, 00:22
Spójrzmy prawdzie w oczy :-) czy bez młotka przybijesz gwóźdź do deski, gołymi rękoma ? Jeśli jesteś Pudzianem, to jasne. Czy bez leków wyleczysz nerwicę natręctw ? Też masz jakieś 2% szansy :-)

Z lekami masz praktycznie 100% PEWNOŚCI, że się wyleczysz, jeśli tylko będziesz brać tak, jak każe psychiatra. Nie rozumiem w ogóle tych oporów, przed braniem leków. "Nie biorę, bo tylko świry biorą". Skoro już jesteś w takim stanie, że Ci są te leki potrzebne, to co to za różnica ?

Świr to określenie obelżywe, stosowane przez ludzi zdrowych psychjicznie. Dla mnie określenie "świr" najlepiej pasuje do ludzi, którzy robią innym ludziom krzywdę.

Wiecie kto jest prawdziwym świrem ? Ten, kto nas wpędza w tę chorobę. Mnie w nią wpędził przede wszystkim mój stary i "koledzy" od przedszkola, aż po gimnazjum.

My, chorzy na zespół obsesyjno-kompulsywny moglibyśmy być zdrowi, choroba mogłaby się nigdy nie ujawnić. My tylko jesteśmy z natury na nią podatni, nikt się chyba z tym nie rodzi. Ale jakieś wredne gnidy społeczne muszą gnoić wrażliwych ludzi. I przez to gnojenie potem mamy problemy.

Z lekami widać natychmiastowe postępy. U mnie przy pierwszym leku było widać je od razu. Doszedł drugi. Nie zmienił nic. To go zmieniliśmy na inny i znowu były postępy. Itp itd

Dlaczego rezygnować z dóbr cywilizacji ? Nie jesteśmy dzikusami z dżungli, żeby się leczyć ziółkami, kiedy mamy leki. Walczyć z nerwicą natręctw bez leków, to trochę tak , jak polować na lwa z włócznią ,kiedy obok leży strzelba.

przez Adaś2222 03 lis 2009, 00:24
Piorun z lekami nie ma 100% pewności.

przez Piorun 03 lis 2009, 00:26
U niektórych, z tego co wiem, leki przynoszą efekty po jakimś czasie. Ale jak już przynoszą, to wyraźne. Bez leków, można czekać na postępy w nieskończoność. Przynajmniej mnie się tak wydaje.

No dlatego powiedziałem "praktycznie 100%". Wydaje mi się, że nie jestem wyjątkowo silny psychicznie, a po 2 latach leczenia jestem prawie zdrowy.

Trzeba mieć upór i cieszyć się z każdego małego kroczku do przodu.

przez Adaś2222 03 lis 2009, 00:28
Piorun popieram Cię, ale nie o to mi chodziło. Leki są wręcz niezbędne do leczenia tego "gówna", ale chodzi mi o to, że NN jest strasznie ciężkie do wyleczenia. Leki pomagają bardzo mi i pewnie wielu innym ludziom. Tylko, że nerwica natręctw tak naprawdę nie wiadomo co to za choroba skąd się bierze i co na nią wpływa najlepiej. Jest to choroba emocji można porównać do padaczki, niekontrolowane impulsy u padaczki tutaj niekontrolowane emocje i myśli. Sądzę, że mimo leki są bardzo pomocne to i tak się nie da z tego wyjść na 100%.

przez Piorun 03 lis 2009, 00:45
Powiem Ci tak - w momencie, kiedy Ci to przestaje przeszkadzać, to już nie możesz powiedzieć, że jesteś chory. A można tę chorobę osłabić do tego stopnia, że w ogóle nie czujesz, że ją masz. Ja na codzień żyję normalnie.

Raz na tydzień mam poważne natręctwo, potem przez 2 dni mam po nim takiego jakby kaca czyli słabsze natrętne myśli. W sumie 4 dni w tygodniu żyję w 100% normalnie :-) Teraz chcę dobić do 5 dni w tygodniu ! ;-)

Poza tym, mam zamiar zalożyć nowy dziennik choroby. Na początku taki prowadziłem , potem uznałem, że nie jest mi to już potrzebne.

Teraz widzę, że to świetne rozwiązanie i mam zamiar od jutra zacząć notować jak przebiegał każdy dzień.

przez Adaś2222 03 lis 2009, 00:49
W dziale kroki do wolnosci zrobiłem wątek kto wyszedł z nn, i jakos od dwoch tygodni nie ma zadnych wpisow. Nasza choroba polega na tym, ze mozg od samego poczatku nie funkcjonuje tak jak nalezy, czyli najwazniejsze sa leki zeby brac zeby wyrownywac poziomy hormonow zeby byly zblizone do normalnosci, wiec psychoterapie maja maly wplyw na nn bo tak naprawde to jest choroba nie umyslu tylko mozgu

przez Piorun 03 lis 2009, 00:55
Rozmawiałem na ten temat wielokrotnie z psychiatrą i to nie z jednym, a z każdym moim psychiatrą. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, tak, owszem, mamy genetycznie wrodzoną podatność na tą chorobę. Ale nikt się z tym nie rodzi. U pacjenta choroba może się ujawnić, albo nie. To już zależy od tego, jakie będzie miał dzieciństwo. Tak mi powiedział psychiatra.

przez Adaś2222 03 lis 2009, 00:58
Ja pamiętam swoją chorobą od dziecka.

przez Piorun 03 lis 2009, 01:10
Właściwie to ja też...

przez morbidmind 24 maja 2010, 13:29
Więcej o leczeniu nerwicy na stronie http://choroby-psychiczne.eu/leczenie-nerwicy zapraszam!

Sortuj wg