Przez chorobe mam obawy czy chce wyjść za mąż

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez silesiaster 08 lut 2007, 00:07
Justynka napisał(a):Też uważam, że psychoterapia to podstawa jeśli chodzi o leczenie nerwicy. Iownka masz rację, nie szprycuj się więcej żadnymi pigułkami, sama też kiedyś dobrowolnie je odstawiłam i nie tęsknię! pozdrawiam!

ja jestem życzliwy - inni też są życzliwi - ale może zaslepieni przez psychologiczne gadki nie zauważaja, że nie tedy droga - ja uważam że psychoterapia jest beznadziejna nic nie daje - i jest chwilowym placebo - a poza tym nieźle na tym psychologowie i psychoterapeuci zarabiają i w zasadzie nic nie musza robić mówić - tylko słuchać - a nawet nie muszą słuchać - sarkazm(taka jest prawda) bo nawet i kiedys z takim przypadkiem sie zetknąłem - a leki są najlepsze moim zdaniem potrafia człowieka psychicznie "wskrzesić" - a psycholog nic Ci nie powie tym bardziej ludzie ktorzy mająte same problemy co Ty - z pustego nikt nie naleje - kto tego nie zna to jest podstawa - lekotarapia jedyna prawdziwa droga - przez tak wielu odrzucana - reszta nie ma racji bytu - chyba że to jest naprawde jakaś błacha sprawa

pozdrawiam

przez vnv 08 lut 2007, 00:46
No cóż, to Twoje zdanie... Mnie psychoterapia i 1. już wizyta u psychologa bardzo pomogły - i w dalszym ciągu słowa jakie z terapii wyniosłem mi pomagają. I nie biorę leków od 1,5 roku. Leki są dobre aby powrócić do walki o siebie - po jakimś czasie już ich nie potrzebujesz jeśli masz w ręce odpowiednią broń i zaplecze poznawcze.
vnv

przez Justynka 08 lut 2007, 12:36
silesiaster:
ja uważam że psychoterapia jest beznadziejna nic nie daje - i jest chwilowym placebo - a poza tym nieźle na tym psychologowie i psychoterapeuci zarabiają i w zasadzie nic nie musza robić mówić - tylko słuchać - a nawet nie muszą słuchać - sarkazm(taka jest prawda)

Pewnie jednym psychoterapia pomaga innym nie. Myślę, że to zależy od tego, czy dana osoba jest gotowa zmienić siebie i swoje życie, czy jeszcze takiej gotowości nie ma. Dużą rolę odgrywa też samoświadomość i samozaparcie.Jeżeli jesteś świadomy swojej choroby i tego, że jeżeli coś z nią nie zrobisz, zginiesz, i jeżeli pragniesz żyć inaczej, nabierasz wtedy motywacji do leczenia i mimo trudności (na początku to rzeczywiście nic nie daje, jest tylko gorzej!) idziesz dalej naprzód! Co do psychoterapeutów...oczywiście są różni terapeuci, tak jak rózni są ludzie-jedni uczciwi, inni nie. Ja o swoim nie powiem złego słowa. I na pweno nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że psychoterapeuta nic nie robi! To jakaś bzdura! Komuś się może wydawać, że psycholog przez 50-60 min. słucha, a drugim uchem mu wylatuje i koniec pracy. Po każdej sesji są godziny analizowania tych wszystkich brudów, które pacjent wywlekał, zastanawianie się czy czegoś nie przeoczyłem, czy to dobrze zinterpretowałem itp. A potem jeszcze własna terapia i rozwiązywanie wątpliwości na superwizjach z innymi psychologami, bo jak się ciągle słucha o "odchyłach" innych to samemu też można podupaść na zdrowiu.......A że taki terapeuta dobrze zarobi...a nich se zarobi-ma do tego prawo! Lata uczenia się, siedzenia w psychologicznych przypadkach, praktyki+własna psychoterapia....należy mu się. Psychoterapia NIE JEST CHWILOWYM PLACEBO. TO CIężKA PRACA NAD SOBą, SAMODZIELNE ZMAGANIE SIę Z WłASNą CHOLOBą POD KIERUNKIEM I DZIęKI WSPARCIU PSYCHOLOGA. Ja tak to widzę (jestem po 40 sesjach terapeutycznych, ale to nie koniec) Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Iownka 08 lut 2007, 13:59
Ja leki już biore chyba bez przerwy od 2002 roku i naprawde nic mnie nie odmieniły, ani nic mi nie pomogły. One mnie tylko przytłumiły, wyeliminowaly głebsze życie emocjonalne itd. A co mi z organizmem mogly zrobić to już wole nie myśleć.
Odstawianie tych świństw jest okropne. Czuje sie tak koszmarnie, że nie wiem jak to zniose. See you...
Iownka

przez Martusia 08 lut 2007, 22:07
przez pewien czas uczestniczyłam w psychoterapii indywidualnaj ( nie raz w sumie o tym pisałam). Bardzo mi pomogła i wiele nauczyła.
Do dziś wykonuję pewne ćwiczenia i nadal skutkują. A inne w ogóle nie są mi już potrzebne, bo pewne "dolegliwości" poprostu minęły.
Jak najbardziej polecam terapię poznawczo-behawioralną.
Pozdrawiam.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez justka 12 lut 2007, 14:03
moja psychoteraputka powiedziała że w tej chorobie leki to podstawa, trzeba je brać przez 2 lata. A najlepszą terapią jest terapia behawioralna. na którą nalezy chodzić aby choroba nie powróciła i żebyśmy umieli potem żyć bez leków jak zdrowi ludzie

Re: Przez chorobe mam obawy czy chce wyjść za mąż

przez Babooshka 10 cze 2009, 14:19
Ja się nie zgodzę co do leków, tzn ze stwierdzeniem że to "plastikowe szczęscie". Kiedy wpada się w nerwicę np natręctw to człowiek wyolbrzymia swoje lęki i wtedy tak naprawdę nie czuje się tak jak powinien "zdrowy" człowiek w danej sytuacji. Chodzi o to że uczucia i emocje towarzyszące nn też nie są prawdziwe! są wyolbrzymione i to bardzo!!!! Leki je wyciszają i pozwalają uspokoić organizm, pozwalają spojrzeć spokojniej na siebie a czasem np w moim przypadku umożliwiją podjęcie terapii.

Re: Przez chorobe mam obawy czy chce wyjść za mąż

przez linka 10 cze 2009, 15:16
Babooshka, yy odpowiadasz na post z 2007 roku...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg