Gapi się - macie coś takiego?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Gapi się - macie coś takiego?

przez nitka1183 30 sty 2007, 21:11
Pewnie to moja kolejna obsesja...Czasem mam wrażenie że ktoś się na mnie patrzy z niechęcią, pretensją. I zwykle jest to ktoś dla mnie ważny - przyjaciółka, szefowa itp. Zaczynam się doszukiwać czegoś w tym spojrzeniu - że ma jakies wąty do mnie, że cos zrobiłam nie tak i rozmyślam nad tym godZinami. Tzn próbuje sobie tlumaczyć że to spojrzenie było nic nie znaczące itp. ale ten wkręt mnie mega denerwuje...

przez samotniczka 30 sty 2007, 21:40
Też czasami dopadają mnie takie idiotyczne myśli. Wogóle nie cierpię jak ktokolwiek się na mnie patrzy... Ale w końcu ludzie po to mają oczy, by patrzeć, no nie?? Wtedy staram się zmienić sposób myślenia w swoim odbiorze i kontekst samego patrzenia na pozytywny.
nitka1183 ty też tego spróbuj! Bo niby dlaczego ludzie mieliby mieć coś do Ciebie?? Przecież nie mają najmniejszego powodu! Trochę więcej zdroworozsądkowego i pozytywnego myślenia.
Pozdrawiam :)

przez nitka1183 30 sty 2007, 22:07
No toteż próbuję sobie to racjonalizować:) Że np. ktoś sie na mnie patrzy bo mam fajny ciuch czy ładne okulary itp. Aczkolwiek często jakiekolwiek spojrzenie odbieram jako badawcze "wgapianie się" we mnie, stąd ten post ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez n-monika 31 sty 2007, 16:41
Czesc Wszystkim
Bardzo ciesze sie Nitka ze Poruszyłass ten temat.napisze banalnie.JA TEZ TAK MAM.czasami nawet do tego stopnia ze nie chce wychodzic z domu czy isc do pracy bo nie zniose tego ze sie gapia.ja zaraz uwazam ze mnie obgaduja!!!racja myslac w racjonalny sposob to w wiekszosci przypadkow patrza bo mamy na sobie cos fajnego lub poprostu tak maja.ale sa dni kiedy najbezpieczniej sie czuje kiedy jestem w domu i nie musze ich wwszystkich ogladac.jak sobie radze .....tłumacze sobie ze ludzie tak czy inaczej zawsze beda gadac, czy zroibimy cos zle czy dobrze i tak gadaja i tak.czesto tez zastanawiam sie pol dnia czy ktos sie na mnie obrazil.

przez nitka1183 02 lut 2007, 23:33
Monika - też tak mam, np. jak moja kumpela się nie odezwie po moim smsie to sie zastanawiam, czy w ostatnim czasie zrobiłam coś takiego że się mogła obrazić itp. debilne to wiem ale jednak silniejsze od rozumu;)
A z gapieniem tez sobie tłumaczę, narcystycznie że np. któs sie gapi bo jestem ładna hehehe

przez silesiaster 03 lut 2007, 10:11
n-monika napisał(a):czesto tez zastanawiam sie pol dnia czy ktos sie na mnie obrazil.

do tej pory niezastanawiałem się nad tym czy te myśli - to zaliczają sie do zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych czy też nie - czy myśli np. o tym, ze boje sie słuchać muzyki - zeby nie przestala mi sie podobac - bo wtedy źle sie poczuje to teżnatręctwo? Natręctwa ogólnie mam ale nie wiem czy te myśli nadal sie zaliczają czy są jakby poboczne i "normalny" człowiek też takie czasem ma?

przez n-monika 03 lut 2007, 13:41
Nie wiem czy "zdrowi" ludzie maja tego typu objawy....szczerze mowiac to ja juz zapomnialam jak to jest byc"zdrowym".mysle Silesiaster ze w pewnym stopniu to jest natrectwo.tak na moje oko(choc skrzywione nn)uwazam ze "zdrowy" nie wpadł by na taki pomysł.oj Nitka chyba za dobrze Cie rozumiem.przez pewien czas jak odwiedzalam forum to wydawalo mi sie ze nikt raczej nie ma takich objawow jak ja.nie zrozum mnie zle ale czytajac to pomaga.pomaga swiadomosc ze ma sie kontakt z Kims kto tez tak ma.a Macie moze jeszcze tak ze jak uslyszycie jakas np plotke na swoj temat to zamartwiacie sie tym przez dlugi czas, rozprawiajac dlaczego,jak mogli itp???????pozdrawiam

przez silesiaster 03 lut 2007, 14:11
ja na szczęscie nie słysze na swój temat plotek - ale jak bym słyszal - to wtedy bym miał jazde dopiero - n-monika wspólczuje Ci

przez Margaret 03 lut 2007, 15:17
Nienawidzę tego uczucia, to jak mania prześladowcza. Nie lubie kiedy ktoś patrzy mi się w oczy, nie lubie kiedy ktoś patrzy się kiedy jem, idę po prostu NIENAWIDZE!! Ostatnio zaczęło mnie to tak bardzo irytowac, że zaczęłam zwracać obcym ludziom uwagę mówiąc: ''co się tak gapisz!'' I nie obchodzi mnie co sobie o mnie pomyślą...czuję się jakbym była brudna, albo wyglądała jak UFO :roll: Dlatego bardzo dobrze Was rozumiem i współczuję :przytul: Czasem mam wrażenie jakby cały świat sprzeciwił się przeciwko mnie i zaczął gadać na mój temat. W mieście, na ulicach, w szkole czuję się jak zamknięta małpa w klatce, mam taki lęk, że każdy się na mnie patrzy, śmieje się ze mnie...
ExModerator

przez Róża 03 lut 2007, 17:44
Ja natomiast jestem pewna,że ludzie sie na mnie gapią i to tak jakbym miała wypisane na twarzy-"coś ze mną jest nie tak."Przerabiałam już ignorowanie takich spojrzeń,odwzajemniałam się tym samym,wytrzymywałam taki wzrok aż ktoś pierwszy sie odwrócił,ale nie wiem o co chodzi.Gapią się na pewno.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez Infoe 05 lut 2007, 12:31
O matko..mam to samo..ciągle zdaje mi się że ktoś się na mnie gapi. A gdy ktoś obok mnie szepcze albo śmieje się, zawsze wydaje mi się że to o mnie. Masakra, to strasznie człowieka paraliżuje w kontaktach międzyludzkich.

przez n-monika 06 lut 2007, 16:03
silesiaster naszczescie jeszcze nie slyszalam zadnych plotek na swoj temat.ale ostatnio ktos w pracy za moimi plecami powiedzial ze bardzo dobrze radze sobie w pracy i pewnie dlatego bo chce sie komus podlizac.a to nie prawda.no i sie zaczelo.jak ta idiotka mogla tak powiedziec.....i kilka dni z glowy, bo nie przestawalam o tym myslec.pozatym ja tez nienawidze jak ktos sie gapi odrazu uwazam ze cos zlego o mnie mowi albo mysli i znowu jazda przez caly dzien.czasami juz nie mam sily

przez Róża 06 lut 2007, 18:18
No dzisiaj wsiadłam do autobusu,wygrzebałam bilet i zaczął mi się przyglądać jakiś sympatyczny dziadek,po czym zerwał się i ustąpił mi miejsce.Ogłupiała tym faktem,usiadłam.Po przyjściu do domu,spojrzałam w lustro.No wyglądałam ni mniej ni więcej tylko jak ciężko chora,sina,z podkrążonymi oczami.I to bez ataku.A jakbym miała atak,to wyglądałabym jeszcze gorzej-z obłędem w oczach.I jak tu się dziwić,że się gapią??
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez walking_on_a_rainbow 06 lut 2007, 18:38
A mam pytanie, skąd wy wszyscy wiecie ze ktos sie na was gapi?:D

Sortuj wg