Zmieniajace się natręctwa

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez nitka1183 24 sty 2007, 21:46
Widzisz Alusia-tylko że ja mam takie mysli z reguły nad ranem jak sie przebudzę, w dzień spoko, w pracy, wsród ludzi w ogóle o tym nie myślę, zastanwiam się w ogóle co to za chory film a potem budze sie przed budzikiem i od nowa...
Do psychologa chodziłam kiedyś,jak nie pracowałam, fakt, nauczyłam sie troche to wszystko rozumieć, ale nie do końca. Kłopot w tym, że u nas terapie sa z reguły przed południem na NFZ a prywatnie to straszna drożyzna no i trzeba chodzić regularnie-ograniczylam się do wizyty u psychiatry raz w miesiącu...

przez alusia 24 sty 2007, 22:49
Rozumiem niteczko. Ja chodze też na NFZ bo inaczej bym musiała chcyba okradać banki :) nie stać mnie na prywaciaży. Ja mam właśnie taką możliwość że chodze do niej po pracy ona stara się dostosowywać so mnie. Z tego co wiem ludzie wogóle mają problemy z psychologami tzn większość chce prywatnie to jest dla mnie dziwne bo do jasnej cholery człowiek ma doły jakieś dziwne klimaty a oni kase zdzierają.
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez dalilah 24 sty 2007, 23:04
ojoj pierwszy raz czytam o strachu przed zapachami i powiem Ci tyle ...jakkolwiek dziwne to wydaje sie dla mnie (bo kazda fobia ktora nie jest nasza fobia wydaje nam sie dziwna i nieprawdopodobna) to bardzo CI wspolczuje, wyobrazam sobie jak musi Ci byc ciezko. Pociesze Cie - poniewaz jako osoba nie majaca Twojego rodzaju fobii "biore sprawe na chlodno" - ze zapach rekawiczki nie moze Ci zrobic krzywdy! Ani tez inny zapach, no chyba ze ewidentnie jest szkodliwy (jakas silna substancja chemicna). Zapewniam Cie ze w zyciu nawachalam sie setek zapachow, kilka razy uderzylam sie w glowem, mialam nawet silnie poobijana w wypadku samochodowym i bynajmniej nie narzekam na aktywnosc moich szarych komorek, robie nawet doktorat wiec chyba nie jest zle:-) Ja z kolei panicznie boje sie chorob i zarazkow (nawet klamek nie otwieram gola reka, czuje sie jak JOhn Nash z Pieknego Umyslu) ale to ma jakies tam podstawy medyczne chocby watle ma (w koncu zarazki widac pod mikroskopem). Nie boj sie wiec wachac bo ze strony rekawiczki NIC Ci nie grozi:-) Pozdrowienia

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 10:04 pm ]
oczywiscie mialo byc "uderzylam sie w glowe" a nie w "glowem" ekhekhekhe:-)
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nitka1183 25 sty 2007, 08:13
Ja przez chwilę chodziłam też na terapię grupową ale zlikwidowali grupę :?
Mam poczucie że teraz to co robię to trochę za mało, z drugiej strony miałam już 8 mieś okres remisji, który skończył się cholera na urlopie jak wyczytałam że Hemingway całe życie bał się smierci a jednak się zabił :( I jak mi te mysli wtedy wróciły tak nadal wracają częsciej lub rzadziej.
Do tego wtedy dopada mnie taki dół że chce mi się siąść i płakać nad własnym losem...

przez Klezus 25 sty 2007, 12:24
Przyznam się że kiedys miałem to samo... Miałem myśli że intesywne zapachy mnie zatruwają. Poprostu osoby z NN (roznorakimi fobiami) maja mysli najgorsze. Intesywny zapach drazni układ oddechowy (możesz czuć sie otępiały i mięc bóle głowy) ale organizm potrafi go neutralizowac wiec nie masz sie czym przejmować. Niektóre produkty mają bardzo intensywny zapach i przechodzi nim wszystko co jest w szafce np. proszki do prania, plyny odkazajace jak i same perfumy.
Metoda walki z tym jest pozytywne myslenie. Nie myśl nigdy o najgorszym tylko sobie tlumacz ze tyle osób juz tego wąchało i nic im nie jest więc mi tez nie będzie. Jak to nie pomoże to poproś kogoś bliskiego żeby powąchał i zobaczysz że nic nie odczuje :)
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

przez n-monika 25 sty 2007, 14:01
Witam Was ciepło
to tak jest z natręctwami ,że jedno zastepuje drugie.
np.męczą mnie myśli,że moja płyta z muzyką jest strasznie brudna.i siedze i sie tym katuje.niby błache ale dla mnie przerażające.cały świat kręci sie normalnym torem a dla mnie jakby istniała tylko ta jedna rzecz.ale w momencie kiedy pojawi sie mysl, ze mam spodnie brudne to to jest wazniejsze i tamta sprawa z płyta jest juz bez znaczenia bo katuje sie teraz spodniami.
to taki przykład z mojego zycia.pozdrawiam

przez Wera 25 sty 2007, 17:43
ja pojawiają się moje natręctwa to czuję lęk czy u Was też tak jest, pozdr

przez hackthebrain 25 sty 2007, 17:51
To jest tak jedne przychodza inne odchodza no i to jest tak stresujace bo czlowiek mysli ze o ładnie pizd pizd niema juz natrectwa a tu nagle przychodzi inne nowe

"Ludzie nie maja problemow tylko je sobie sami stwarzaja"

przez Klezus 25 sty 2007, 17:55
Wera to normalny objaw NN. Nieustające myśli które powodują Lęk.
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

przez Wera 25 sty 2007, 18:29
już nie wiem jak się pozbyć tych myśli i tego lęku biorę leki a to dalej trwa i trwa, pozdr

przez nooise 25 sty 2007, 18:50
Najgorsze jest to, że zdaje sobie sprawe z aburdalności moich obaw. Ostatnio idąc ulicą poczułem zapach smoły. Lezała w wiaderku, na dnie zaschnięta. Okazało sie, że to wiaderko już tam tydzień leży, więc to były pewno spaliny. Po powrocie do domu zrobiłem risercz i dowiedziałem się o szkodliwości smoły. To dramat. Nawet ulicą spokojnie nie mogę przejść.

[ Dodano: Czw Sty 25, 2007 5:20 pm ]
Dzisiaj znów wpadłem w panikę. Po poczuciu zapachu unozacego się z kaloryfera. Okazało się, że to tylko para wodna, co jest normalne. Wszystkie te swoje lęki mają jakieś swoje źródło. Kiedyś czytałem o możliwości zatrucia się przez źle wyregulowany termostat, ale chodziło chyba o ogrzewanie gazem a nie to tradycyjne. Paradoksalnie im większą posiadamy wiedzę tym dokuczliwsza jest nerwica.

[ Dodano: Czw Sty 25, 2007 5:50 pm ]
Teraz się dowiedziałem, że to ogrzane powietrze po prostu.. Ech wykończę się. Boję się zapachuciepłego powietrza z kalofyfera..

przez nitka1183 27 sty 2007, 10:09
Wera - u mnie po natręctwach przychodzi lęk, zaczynam się dołować że wraca znów to samo i popadam w dół, deprechę...Potem analizuję, podczytuję fora i zaczynam zdawać sobie sprawę że to po raz kolejny absurd i po kilku dniach dochodzę do siebie.

przez Wera 27 sty 2007, 10:38
nitko - ja juz leczę się około dwóch lat i te natręctwa nie mijają jak pisałam wczesniej jedne odchodzą drugie przychodzą. U mnie jest podobnie jak u Ciebie też powstaje lęk potem deprecha. zażywam na te natręćtwa Cital i Zalastę a od ferii mam zażywać seroxat strasznie się boję zmiany leków bo fatalnie reaguję na nowy lek a juz tych leków było sporo i nie wiem jak zareaguję na ten seroxat, pozdr :smile:

przez nitka1183 27 sty 2007, 16:48
Wera- ja też już testuję któryś lek z kolei - żaden dotychczas nie pomógł mi do końca, jak na jedno pomagał to szkodził na drugie (nawiasem mówiąc cital stłumił zupełnie zainteresowanie sexem toteż go zmieniłam;) Czasem mam ochotę rzucić te leki w diabły ale bez nich pewnie byłoby jeszcze gorzej...

Sortuj wg