czy adenhonia i nerwica natręctw to to samo? Jakie leki?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez kamila1998 12 lip 2016, 17:32
Anhedonia czyli brak uczuć,a nerwica natrectw to natrętne myśli.
Jeżeli mam natrętne mysli dotyczące chłopaka (tak jak wczesniejsze moje posty) a anhedonia `związkowa` też mi pasuje do moich objaw? to leki zadziałają na to i na to? I jakie leki polecacie?

przez ekspert_abcZdrowie 12 lip 2016, 21:37
Anhedonia i nerwica natręctw to nie jest jedno i to samo. W kwestii doboru leków powinnaś udać się do lekarza psychiatry.
Pozdrawiam!
Psycholog

przez asx4578 30 lip 2016, 15:54
Anhedonia - brak odczuwania przyjemności , zazwyczaj występuje w depresji a nerwica natręctw to zaburzenie obsesyjno kompulsywne , występują w nim obsesyjne myśli i kompulsywne czynności. TLpD I SSRI są najskuteczniejsze z leków ale czy od razu trzeba od nich zaczynać?Nie czytałem twoich poprzednich postów , sorki..;D więc tak najskuteczniejsze są tpld czyli trójpierścieniowe czy jak kto woli trójcykliczne leki przeciwdepresyjne i inhibitory selektywnego zwrotu serotoniny są jeszcze snri serotoniny i noadrenaliny ale w piśmiennictwie psychicatrycznym wymieniane są te pierwsze , ja z właśnego doświadczenia wiem a choruje od 14 roku zycia a obecnie mam 28 że tlpd są skuteczniejsze tylko mają wiele objawów ubocznych choć nie u każdego one wystąpią ja biorę klomipramine anafranil sr75x2 a wcześniej asertin 100 x2 obudwa mi pomagały;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asx4578 30 lip 2016, 15:56
więc zaczyna się od ssri ja miałem pogorszenie dlatego przeszedłem na anafranil mam nadzieje że mogłem troche pomoc
pozdrawiam serdecznie:-)

Sortuj wg