Czy jedne natręctwa mogą przechodzić w drugie?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez madelajn 31 lip 2016, 15:41
Jeszcze mam jedno pytanie, do osób z NN. Czy jak mieliście natrętne myśli, to potrafiliście je oddzielić od rzeczywistości? Tzn, w głębi wiedzieliście, że to nieprawda, ale jednak mimo wszystko wmawialiście sobie co innego? Ja tak miałam i mam do tej pory. I to jest chyba najgorsze w tym wszystkim, bo człowiek jest wstanie WSZYSTKO sobie wmówić i wszystkim się zadręczać.
I stąd moje pytanie, czy wy też tak macie, np. że potrafiliście dodawać sobie różne rzeczy niezgodne z prawdą, zmyślać,oby tylko mieć czym się zadręczać, np. gdy miałam myśli dotyczące właśnie tej tabletki i w końcu wklepałam sobie do tej głupiej głowy, że nic nie było, to pojawiła się myśl" ale to nie zmienia faktu, że chciałam zabić dziecko" , chociaż to nie jest prawda, bo zawsze byłam i jestem przeciwna takim rzeczom. Ale dręczy mnie to, że może chciałam to zrobić, może to zrobiłam. I właśnie nie wiem czy człowiek z NN aż tak może sobie zmyślać, żeby się zadręczać , czy może te myśli są zgodne z prawda?
Trochę namieszałam, ale mam nadzieje, że zrozumiecie :)
I pewnie wszyscy mnie macie za złego człowieka, bo wzięłam tą tabletkę, ale nie byłam świadoma..I do niczego nie doszło. I pewnie nie chcecie mi odpisać przez to, no ale jednak bym prosiła o odpowiedz.

przez Michellea 31 lip 2016, 23:55
madelajn napisał(a):np. gdy miałam myśli dotyczące właśnie tej tabletki i w końcu wklepałam sobie do tej głupiej głowy, że nic nie było, to pojawiła się myśl" ale to nie zmienia faktu, że chciałam zabić dziecko" , chociaż to nie jest prawda, bo zawsze byłam i jestem przeciwna takim rzeczom. Ale dręczy mnie to, że może chciałam to zrobić, może to zrobiłam. I właśnie nie wiem czy człowiek z NN aż tak może sobie zmyślać, żeby się zadręczać , czy może te myśli są zgodne z prawda?

Może. To jest typowy cykl w NN. Zawsze jest jakieś "ale", które trzeba wykluczyć. Dopiero jak się wszystkie wykluczy, to ma się spokój na jakiś czas. Dlatego trzeba przerywać takie błędne koła.

przez madelajn 01 sie 2016, 00:35
Michellea, tylko jak przerwać takie błędne koło? :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 01 sie 2016, 01:12
Na siłę ignorować pojawiające się wątpliwości. I tak, to cholernie trudne i czasem bolesne.

przez madelajn 01 sie 2016, 20:39
U mnie jest jeszcze ten problem właśnie, że ja szukam, drążę temat, żeby jakoś znaleźć potwierdzenie tego, że nic nie zrobiłam i pogrążam się jeszcze bardziej, bo zamiast skończyć temat to szukam, szukam. Robię to z myślą taką" Dobra jeśli okaże się, że bla bla.. to już daje spokój z tematem" potem okazuje się to ale i tak przychodzi do głowy "a co jeśli.." i w kółko

Sortuj wg