Strach przed zespołem touretta

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez szrama 11 kwi 2016, 21:22
Od dzieciństwa borykam się z wszelkiego rodzaju natręctwami, w sumie to od przedszkola. Dziś usłyszałem w wiadomościach o nieuleczalnej chorobie, jak w tytule i znów przeszył mnie paniczny lęk czy aby na pewno jej nie posiadam. Świadomość ta wyprowadza mnie z równowagi. Wiek przedszkolny i szkoły podstawowej był u mnie wiekiem w którym tiki były najbardziej natrętne i były one wszelkiego rodzaju tikami. Począwszy w przedszkolu od podskakiwania co potem mi przeszło, były również tiki wokalne, to wszystko w dużej mierze przeszło, ale natręctwa nie ustąpiły w stopniu całkowitym i to mnie właśnie martwi. Bo dajmy na to, mój lekarz mówił mi, że on na mnie patrzy i ja mu nie wyglądam na osobę, która mogłaby na to chorować, a gdybym był chory to nie usiedziałbym w miejscu. Ja mam właśnie takie drobne pierdoły jak poprawianie koszuli na karku ręką czy podrzucanie ramieniem i one kiedyś się pojawiły i trwają już lata. Bardziej mnie martwi obecność natręctw myślowych, bo z zewnątrz wyglądam na osobę normalną, a w mojej głowie kotłują się ciągle rzeczy w stylu, czytanie od tyłu wszelkiego rodzaju wyrazów, powtarzanie w kółko tych samych sylab bądź wyrażeń, a jeśli tego nie zrobię to rośnie swego rodzaju napięcie nie pozwalające się skupić. Ciągle towarzyszy mi również okropny lęk, że jeśli coś zrobię źle to stanie się coś okropnego. Mnóstwo razy powtarzam określone czynności, ale tylko wtedy gdy zależy mi na tym by były zrobione prawidłowo, czasami trwa to tyle razy, że mam ochotę usiąść i płakać. Użeram się ciągle sam ze sobą, nie mam się do kogo odezwać, to jest w dużej mierze przyczyna natręctw, ale ciągle przeraża mnie fakt, że pasują one do zespoły touretta, bo miałem wszystkie jakie mogą być, niektóre nie zanikły, a co gorsza natręctwa pojawiły się już w wieku przedszkolnym, boje się. Dodam, że jak byłem zajęty pracą to natręctwa również były, ale w znacznie mniejszym stopniu, czasem przeczytałem coś od tyłu albo poprawiłem koszulę ramieniem, ale były one w stopniu bardzo małym, ale jednak był i nigdy nie zniknęły. Boję się, czym dokładnie jest zespół touretta i czy mogę na niego chorować czy dotyczy to wyłącznie osób, które dajmy na to nie mogę przestać przeklinać. Czytałem, że to genetyczne, u mnie w rodzinie były natręctwa, ale nie takie jak opisywałem. Czyli nikt nie powtarzał w myślach czegoś, ja mówię bardzo często określone rzeczy, ale ciągle w myślach i nikt przy zdrowych zmysłach nie powiedział by, że mogę być na to chory. Czy to możliwe, czy może moja kolejna fobia wynikająca z tego, że nie mam co ze sobą zrobić, martwi mnie to i fakt, że już w przeszkolu coś tam było

przez wiejskifilozof 12 kwi 2016, 15:23
Ja też czasem,mam takie tiki.Ale nie wiem,czy to chodzi,o to chorobę.Może u mnie,to tylko zwykłe nerwy.

przez szrama 12 kwi 2016, 23:22
Właśnie chciałbym by to były nerwy, może znów sobie coś ubzdurałem, bo ja panikarz jestem, tylko mnie martwi, że tak długo od dziecka no i pasują do opisu..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 13 kwi 2016, 00:06
szrama, nie jesteśmy w stanie zdiagnozować co Ci dolega, to wymaga specjalistycznej wiedzy. Ale jaka by nie była Twoja diagnoza, nie spowoduje ona, że będziesz bardziej lub mniej zdrowy, będzie dokładnie tak samo. Co najwyżej diagnoza może ułatwić leczenie, bo na danse schorzenie mogą być wypracowana odpowiednia terapia.

przez wiejskifilozof 13 kwi 2016, 09:42
Ja też czasem mam nerwy i niepokój,o siebie i bliskich.

Sortuj wg