Maniakalne sprawdzenie siebie w odbiciu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Maniakalne sprawdzenie siebie w odbiciu

przez chochlik 05 sty 2007, 20:36
Witam
Mam dość uciążliwy problem. Jest to nieprzyjemne natręctwo, które polega na nałogowym spoglądaniu w swoje odbicie. Wszystko jedno czy jest to odbicie w witrynie sklepu czy też po prostu swój cień, który się pojawia gdy słońce jest za mną i na wprost widzę jak idzie razem mój cień. Jest to spowodowane tym, że wydaje mi się, że zawsze jakoś dziwnie stawiam, kroki, że chodzę jak robot, lub uszkodzony robot - tzn. krzywo i komicznie. Za każdym razem gdy chcę się upewnić, że chodzę normalnie to spoglądam na swoje odbicie... Czy ktoś ma podobnie i czy są jakieś sposoby żeby się od tego uwolnić?

przez R24 06 sty 2007, 14:06
Witam

Ja mialem troche inaczej.Tez czesto patrzylem w sowoje odbicie.Ale u mnie to bylo na troche innej zasadzie.Mi sie wudaje ze najelpiej jest po prsotu to olac i przestac patrzec.Ja wiem bardzo latwo jest to powiedziec a ciezej wykonac ale napewno jest jakis sposob aby sie tego pozbyc.A czy to sie zdaza tylko wtedy kiedy jestes sam,sama?Czy jak naprzyklad idziesz z kims to rowniez to robisz?Ja jak jestem czyms zajety albo w dobrym towarzystwie i gadam z kims to rzadko to robie.

Pozdro chochliczq
R24

przez chochlik 08 sty 2007, 10:59
witaj

to się dzieje tylko wtedy gdy jestem sam. Ale naprawdę jest to coś koszmarnego - wychodzę z domu tylko po to by zobaczyć w odbiciu czy normalnie chodzę :( To już jest jak nałóg i chciałbym wreszcie się od tego uwolnić. Niestety na razie nic mi nie wychodzi :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aisha 27 sty 2007, 21:41
Ja mam manię ciagłego patrzenia w lusterko a także w swoje odbicie w witrynie sklepu itp. Jedynie nie oglądam się ciągle na swój cień.
Na co komu dziś wczorajszy dzień.

Sortuj wg