Kompulsywne podglądanie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 16:16
Witajcie,
mam sporo zachowań kompulsywnych ale jakoś zaakceptowałam je... Nie tracę na nie godzin, nie szkodzę swojemu zdrowiu, nikomu nie uprzykrzam życia. Zaczęły się one w zasadzie od dziecka.

Jest jednak pewien "nawyk", przyzwyczajenie, obsesja, która męczy mnie. Mam jej dość i chciałabym Was zapytać, czy mogę jakoś się od tego uwolnić...
Obsesyjnie "podglądam" eks mojego Męża. Codziennie, kilka, kilkadziesiąt razy dziennie. Miałam wymuszone "odwyki" od tego <chyba koło miesiąca najdłużej wytrzymałam> ale wracam. To jest jakiś masochizm... Od kilku dni tego znów nie robię ale mnie korci. To jest dla mnie nienormalne i nie mam pojęcia jak się uwolnić. Już zaczynam myśleć "wejdę, bo przecież i tak ciągle myślę, żeby wejść". Kanał...

Mam to od ponad 5 lat.

Doradzicie mi coś? To jest na serio uciążliwe... :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Kompulsywne podglądanie

przez khaleesi 14 wrz 2015, 17:18
Psychotropka`89, może zablokowac profil?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 17:43
khaleesi, sęk w tym, że nie mam żadnych fb, ani innych. Włażę na jej instagram, blog, itp. Czuję się jak jakiś debil... Ale dziś zamiast włazić i oglądać jej buziunię, wolałam napisać do Was. Wielokrotnie mi pomagaliście. Może teraz też...? :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kompulsywne podglądanie

przez khaleesi 14 wrz 2015, 19:25
Psychotropka`89, no to nie wiem ale co ci to daje, że patrzysz na ten instagram?Czujesz sie wtedy lepiej ? Jesteś zazdrosna o to, ze Twój mąż z nią był?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Kompulsywne podglądanie

przez *_* 14 wrz 2015, 19:32
Te instagramy, fejbuki i inne, są jak jeden wielki bilbord. Psychologowie tez umieszczają zdjecia swoje czy tez swoich bliźnich z opcją - publiczne.
*_*
obserwowany

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 20:00
khaleesi, lepiej? Nieee... Gorzej. Bo ona taka pięęęękna, zgrabna, cudna.
W zamierzchłej przeszłości mój mąż za moimi plecami ją podglądał <na fotce bodajże, Bosz...>, odpisywał jej mamuni na NK, miał kontakty z jej bratem. Oliwy do ognia dowalił Jego kuzyn, który był zazdrosny o to, że mu kompana "odbiłam" i mega złośliwie wspominał za każdym razem przy mnie czasy gdy mój Mąż był z nią. Ile ja nerwów zżarłam wtedy... Masakra.
I od tamtej pory mi to została. Ten durny nawyk.
Kiedyś czułam okrutną zazdrość, złość na Męża, że z taką dziwą był, że tak się frajerzył, a potem jeszcze okłamywał mnie, że On nic, a tu oglądał namiętnie też dzień w dzień.
Można rzec, że to pojebaństwo mnie się rzuciło na mózg.
Czemu? Nie wiem... Na serio nie wiem... I to mnie dobija... :(

*_*, no ale co Twoje stwierdzenie wnosi do dyskusji?... :?:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Kompulsywne podglądanie

przez khaleesi 14 wrz 2015, 20:04
Psychotropka`89 napisał(a):khaleesi, lepiej? Nieee... Gorzej. Bo ona taka pięęęękna, zgrabna, cudna.
W zamierzchłej przeszłości mój mąż za moimi plecami ją podglądał <na fotce bodajże, Bosz...>, odpisywał jej mamuni na NK, miał kontakty z jej bratem. Oliwy do ognia dowalił Jego kuzyn, który był zazdrosny o to, że mu kompana "odbiłam" i mega złośliwie wspominał za każdym razem przy mnie czasy gdy mój Mąż był z nią. Ile ja nerwów zżarłam wtedy... Masakra.
I od tamtej pory mi to została. Ten durny nawyk.

Kiedyś czułam okrutną zazdrość, złość na Męża, że z taką dziwą był, że tak się frajerzył, a potem jeszcze okłamywał mnie, że On nic, a tu oglądał namiętnie też dzień w dzień.
Można rzec, że to pojebaństwo mnie się rzuciło na mózg.
Czemu? Nie wiem... Na serio nie wiem... I to mnie dobija... :(

*_*, no ale co Twoje stwierdzenie wnosi do dyskusji?... :?:

no w tym tkwi sedno. gadałas o tym z psychiatrą?
Mistrz Avatara

Kompulsywne podglądanie

przez Saraid 14 wrz 2015, 20:12
Psychotropka`89, Twój mąż jest z Tobą nie z Nią ,prawda?kocha Ciebie nie ją prawda?ONA to już przeszłość a Ty ją wciąż odgrzebujesz :bezradny: ciesz się tym że jesteście razem kochacie się to WASZE niczyje więcej.Jeśli w takiej chwili np.zajęcie myśli czymś za wszelką cenę nie pomaga ,? niska samoocena?<terapia skoro to tak męczy wiem nie każdy się w tym widzi tylko jakoś nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Saraid

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 20:20
khaleesi, z psychologiem. Postawił mi ultimatum, że mam tam nie wchodzić <na jej stronki>, bo jak wejdę, to koniec terapii. :shock: :roll: Jakoś mnie to nie zmotywowało. :D
Psychiatra wie o natręctwach ale nie wie akurat o tym. Inne jakoś mi życia nie utrudniają. Tylko to jedno...

Saraid, prawda. I ja Go kocham. Jesteśmy serio fajnym, partnerskim małżeństwem, ufam Mu. To nawet nie to, że cokolwiek odgrzebuję, bo sama orleańską dziewicą nie byłam jak Go na swej drodze spotkałam. Po prostu to jest jakiś kretyński nawyk. :?
O psychologu i "terapii" już Ci nieraz pisałam. Po-raż-ka... :evil:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Kompulsywne podglądanie

przez khaleesi 14 wrz 2015, 20:24
Psychotropka`89 napisał(a):khaleesi, z psychologiem. Postawił mi ultimatum, że mam tam nie wchodzić <na jej stronki>, bo jak wejdę, to koniec terapii. :shock: :roll: Jakoś mnie to nie zmotywowało. :D
a to tak można robic na terapii?
Mistrz Avatara

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 20:28
khaleesi, jak widać można. Też ocipiałam jak usłyszałam ten "warunek". Koleś mi łaskę robił, że mu stówę co tydzień zostawiałam i marnowałam czas na jego ciągłe "yhm", "rozumiem", "aha". I jeszcze szantażem zajechał. Istny specjalista. :twisted: Mam wrażenie, że moją świnkę morską bardziej ruszają moje problemy, opowieści, czy łzy, niż ruszały jego. :blabla:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Kompulsywne podglądanie

przez khaleesi 14 wrz 2015, 20:51
Psychotropka`89, to jeszcze za to płaciłaś? :lol: Teraz to padłam. :mrgreen:
Mistrz Avatara

Kompulsywne podglądanie

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 21:01
Po "warunku" przestałam płacić. :twisted:
Nie wiedziałam jak to powinno wyglądać, więc nawijałam. Jak parę stówek przeminęło z wiatrem, usłyszałam szantaż i na moje pytanie czy już może mi coś bardziej konstruktywnego powiedzieć na temat mojego życia, problemów odrzekł, że jeszcze nie, dopiero za pół roku, rok, no to jebłam totalnie. Powiedziałam mu, że jest złodziejem i żeby innych frajerów naciągał, mnie już nie będzie. :twisted:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Kompulsywne podglądanie

przez Mae 14 wrz 2015, 23:12
Psychotropka`89 napisał(a):Kiedyś czułam okrutną zazdrość, złość na Męża, że z taką dziwą był, że tak się frajerzył

Czemu ,,dziwą"?
Trolololololo
Mae

Sortuj wg