Natrętne porównywania się z innymi ludzmi

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez khaleesi 18 sie 2015, 17:55
Macie coś takiego,że porównujecie się z innymi ludzmi niekoniecznie ich znając osobiście?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Dawidoff 21 sie 2015, 08:41
Postacie historyczne się liczę? Bo zawsze chciałem być podobny do kilku delikwentów znanych z kart historii.

Generalnie jednak, porównuję się do przyjaciół i wrogów, chcę być zawsze od nich lepszy, we wszystkim. Jak nie jestem, to mam mega doła (np. słabsza ocena na studiach, niż inni). Doszło nawet do tego, że rywalizowałem ze swoją dziewczyną i byłem wściekły, jak miała lepsze oceny na studiach niż ja. Porównuję też swoją urodę do innych, urodę swojej dziewczyny do dziewczyn innych znajomych.

W sumie debilne, bo po ki ch... to robić...

przez bonsai 21 sie 2015, 09:47
U mnie jest tak, że są pewne cechy osobowości człowieka, które bardzo cenię, szanuję. Gdy wokół jest ktoś taki, to owszem porównuję się do tej osoby, ale nie w sensie destrukcyjnego działania. Zwykle myślę sobie, że mogę się czegoś nauczyć - jeśli osoba ta potrafiła się tak udoskonalić, to uda się to również mnie. A jeżeli ktoś ma po prostu wrodzoną zajebistość, to nic, tylko korzystać z obecności takiej jednostki i cieszyć się nią.
bonsai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 21 sie 2015, 10:11
khaleesi napisał(a):Macie coś takiego,że porównujecie się z innymi ludzmi niekoniecznie ich znając osobiście?

Nie.

Dawidoff napisał(a):.... Porównuję też swoją urodę do innych, urodę swojej dziewczyny do dziewczyn innych znajomych.

No chyba po to, by wymienić dziewczynę na lepszy egzemplarz w razie potrzeby.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez khaleesi 21 sie 2015, 16:24
NN4V po co wypowiadasz się akurat znam zaburzenie Dawidoff, i wcale nie jest tak jak Ty piszesz. Chcesz wpędzić go w poczucie winy?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 21 sie 2015, 18:49
Ja to przeżywałem w podstawówce.Byłem porównywany z innymi.Brr koszmar.

przez Dawidoff 22 sie 2015, 01:30
NN4V napisał(a):
khaleesi napisał(a):Macie coś takiego,że porównujecie się z innymi ludzmi niekoniecznie ich znając osobiście?

Nie.

Dawidoff napisał(a):.... Porównuję też swoją urodę do innych, urodę swojej dziewczyny do dziewczyn innych znajomych.

No chyba po to, by wymienić dziewczynę na lepszy egzemplarz w razie potrzeby.

Mam w głębi duszy szczerą wiarę, że tak nie jest.

przez mark123 24 sie 2015, 07:23
Ja się raczej nie porównuję natrętnie, ale czasem porównuję się do tych, co nie powinienem się porównywać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez NN4V 24 sie 2015, 09:28
khaleesi napisał(a):NN4V po co wypowiadasz się...

A Ty po co?

khaleesi napisał(a):... akurat znam zaburzenie Dawidoff, i wcale nie jest tak jak Ty piszesz.

Ja nie znam jego zaburzenia, a Ty masz zaburzone poczucie humoru.

khaleesi napisał(a):... Chcesz wpędzić go w poczucie winy?

Niczego nie chcę nigdzie wpędzać. Właczając wpędzanie wieprzy do perłowej zagrody.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez khaleesi 29 sie 2015, 00:55
NN4VRozmowa z tobą nie ma najmniejszego sensu Twój pseudopsychologiczny bełkot jest strasznie wkurzajacy a Twoje wyrywanie częsci zdań z kontekstu sprawia, że słowa mają inny wydzwięk niż założenia miały mieć. Nie rozumiem celu wypowiadania się w danym temacie w gdy ma się o nim zerowe pojecie to zwykły trolling. Temat brzmi jak brzmi więc po cholere mi tu piszesz coś co nie ma wspólnego z tematem?. :shock:
Dawidoff to jest akurat zwiazane z nerwicą natręctw więc się nie przejmuj tymi aluzjami NN4V.
mark123, u mnie to akurat nieco zelżało więc w zasadzie nie ma co kontynuować póki co tematu moze ktoś z podobnym objawem odświeży watek.
Mistrz Avatara

przez s92 06 wrz 2015, 11:53
Dawidoff napisał(a):Postacie historyczne się liczę? Bo zawsze chciałem być podobny do kilku delikwentów znanych z kart historii.

Generalnie jednak, porównuję się do przyjaciół i wrogów, chcę być zawsze od nich lepszy, we wszystkim. Jak nie jestem, to mam mega doła (np. słabsza ocena na studiach, niż inni). Doszło nawet do tego, że rywalizowałem ze swoją dziewczyną i byłem wściekły, jak miała lepsze oceny na studiach niż ja. Porównuję też swoją urodę do innych, urodę swojej dziewczyny do dziewczyn innych znajomych.

Mam bardzo podobnie. Chcę czuć się w każdej możliwej dziedzinie najlepszy. Zwłaszcza na polu edukacji, zawodowym. Ciągle się z kimś porównuje, że ktoś ma lepsze to i tamto, że komuś się lepiej powodzi. Ale to chyba wynika z niskiej samooceny "nerwicowców" i próbują ją przynajmniej na jakiejś płaszczyznie przykryć chcąc być najlepszym w czymkolwiek, by nie czuć się jak kompletne dno we wszystkim.
Tak jak i Ty łapię wtedy doła i knuję potem co mogę zrobić by jednak się wybić ponad kogoś.
Masz rację, to debilne, ale osobie chorej tego nie wybijesz z głowy, bo taka osoba przejmuje się opinią innych i boi się osądu, że jest beznadziejna, no i jak wspomniałem wyżej, chce chociaż na pewnych płaszczyznach być najlepszym, żeby nie czuć się kompletnym niedorajdą i dnem sam przed sobą.
s92

przez boogyman 09 wrz 2015, 17:34
Porównuje się z innymi od zawsze. Najczęściej z wyglądu. Miałem/mam problemy z trądzikiem i zazdrościłem ludziom którzy mają gładką skórę, zwłaszcza kolegom. Jeżeli ktoś osiągnął więcej w życiu w pewnym sensie mu tego zazdroszczę i mówię sobie w głowie- jesteś do niczego, startowaliśmy z podobnego poziomu a Ty nic nie osiągnąłeś. Ludzie w moim wieku mają rodziny, dzieci, a ja nie potrafię z moimi problemami się ogarnąć, obecnie nie mam nawet pracy. I oczywiście w głowie myśl, że jestem do niczego.
Nawet jak jestem na basenie to patrzę kto lepiej pływa i się porównuje, wolę pływać w towarzystwie osób co pływają słabiej.
Obecnie nic

Sortuj wg