urojenia w nn

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

urojenia w nn

przez Tucan 02 lip 2015, 23:45
khaleesi napisał(a):Tucan, renty jakiej?

No chyba zdrowotnej , wiesz co nie znam sie zbytnio na tym. Zgłosiłem się tam dlatego , ze w sumie czego nie? Nacierpiałem sie dużo przez tą chorobę , teraz tego po mnie nie widać ale myśli dalej są. I chcę te pieniądze , jak dostane co jest ponoć bardzo trudne, przeznaczyć na tą terapie BP bo to tez sporo kosztuje 80 zł za wizyte. A i w rodzinie sie ostatnio nie przelewa więc poszedłem na tą komisje. Ale nawet jak orzekną całkowitą niezdolność do pracy , bo teraz tylko takie dają hajs , to i tak to nie jest wieczne i zawsze moge pójść do normalnej pracy. Wiele nad tym myslałem, czy w ogóle chce mieć jakiś stopień niepełnosprawności bo myślałem ze to nie w porządku z innymi ludźmi , bo pracodawcy chętniej zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawność , no ale ta choroba przecież mi utrudnia życie więc czemu nie.

urojenia w nn

przez take 03 lip 2015, 10:27
Mi mama coś niemiłego powiedziała, gdy dowiedziała się o tym, że staram się wyrobić zaświadczenie o niepełnosprawności czy coś takiego. Nie wiem, na ile nadaję się do pracy. Ale może być z tym bardzo źle. Boję się, że będę wychodzić na debila. Nie myślę o szukaniu pracy, chociaż nie jest tak, że w ogóle nie chcę pracować. Samo ZNAJDOWANIE pracy mogłoby być problemem. Zwyczajne mycie się może być dla mnie nieprzyjemne, woda łatwo jest dla mnie za ciepła lub za zimna. A na świadectwie maturalnym ze wszystkiego poza językiem polskim mam ponad 90%. Wydaje się, że nauka w szkole przychodziła mi łatwiej niż przeciętnemu człowiekowi, ale przełożenia na umiejętności zawodowe może to w ogóle nie mieć.

Nie mam urojeń (przynajmniej tak mi się wydaje), ale mam "idee urojeniowe", niekiedy bardzo dziwaczne. Nie mam diagnozy schizofrenii, a diagnozę zaburzenia schizotypowego. W USA nie ma zaburzenia schizotypowego, tylko "schizotypowe zaburzenie osobowości". Czyli to zaburzenie jest tam w mniej poważnej kategorii (w ICD-10 między schizofrenią a zaburzeniem urojeniowym, a w DSM (USA) jako jedno z zaburzeń osobowości). Objawów somatycznych związanych z nerwicą za dużo nie mam.
F21, F42.2, F84.5

urojenia w nn

przez Tucan 03 lip 2015, 15:02
A nie myślałeś o studiach ? Jak tak dobrze napisałeś maturę i mówisz ze nauka idzie ci z większą łatwością niż innym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

urojenia w nn

przez take 03 lip 2015, 20:12
Jestem po piątym roku studiów, jeszcze została praca magisterska. Ale o tym, co będę robić później, nie wiem. Jak czytam o osobach z typowym ZA, to są one normalniejsze ode mnie, nawet lepiej sobie radzą. Mam duuużo natręctw i dziwactw.
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg