Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne różnego rodzaju

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Potomkini 13 kwi 2015, 08:46
Każdy przypadek jest inny. I każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Jeśli jednak już postanowiłeś, że pozostaniesz przy forum, to trochę się wysil i w nim poszperaj. Jest wiele różnych tematów zawierających rady, jak walczyć z tą chorobą, bardzo wiele opisów indywidualnych przypadków. No ale najlepiej iść na łatwiznę. Może Ci jeszcze podsunąć konkretne linki? :szukam:
Swoją drogą nie wiem, czy ktoś wyleczony Ci opisze, jak wyglądała jego droga do wyzdrowienia... Widzisz, zdrowi ludzie już za bardzo na tym forum nie siedzą...

przez lovely 13 kwi 2015, 10:07
ekstraktzaloesu, to nie jest tak że ktoś cię wysyła na siłę do lekarza. Ludzie proponują ci po prostu drogi które się najczęściej sprawdzają. Kiedy ja piszę posta to nie powołuję się na swoje odczucia czyli "tak mi się wydaje" - tylko piszę o rzeczach które są potwierdzone przez wiele badań i setki przypadków osób chorych na OCD. I tak się składa że terapia poznawczo-behawioralna i SSRI-e (czasem z dodatkami np.małą dawką neuroleptyku) to najbardziej skuteczne sposoby żeby wyleczyć się z natręctw. I poznałam wiele osób na tym forum którym to właśnie pomogło i mają się bardzo dobrze. Nikt ci nie napisze innych superskutecznych rozwiązań z tej prostej przyczyny - że ich nie ma jak na razie. Są różne eksperymentalne terapie (ale to wciąż terapie i działąnia specjalistów z którymi nie chcesz mieć do czynienia). Oczywiście, możesz sobie poczytać wypowiedzi jak to powinieneś biegać boso po łące i cieszyć się życiem, znaleźć sobie hobby czy coś, ale nie spotkałam nikogo kto by się tak wyleczył.

Nie chcesz chodzić na terapię - nie chodź. Zrób sobie sam. Ale zrób to dobrze. Naucz się technik, przeczytaj kilka podręczników, czytaj badania naukowe, zobacz jakie są scenariusze działania i o co w ogóle chodzi. Jak to działa i dlaczego działa. Ja sobie zrobiłam sama - ale tylko dlatego że nie miałam innego wyjścia (ciężko jest chodzić na terapię kiedy jesteś tak chory że ciężko ci w ogóle gdzieś iść). Gdybym wtedy miała wyjście to byłabym wniebowzięta mając w tym pomoc specjalisty - bo to jest cholernie ciężka terapia i bycie z tym samemu wymaga niesamowitego samozaparcia.

Z tego co piszesz wiesz na razie bardzo niewiele o tym czym jest ocd. Żeby się leczyć musisz się albo udać do specjalisty - albo sam się zrobić specjalistą. Ale wierz mi - przeczytanie kilku postów na forum cię tym specjalistą nie zrobi.
gg 45603073

Sortuj wg