Droga do wolności przez śmierć

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez safinio 20 sty 2015, 21:42
Hej Mam już dosyć mojej choroby. Czy moja żona zrozumie jak bym popełnił samobójstwo. Tak bardzo ją kocham ale natręctwo każe mi być z inną kobietą. Co jest lepsze dla mojej żony? Moja śmierć czy bycie z inną kobietą. Mam już dosyć opierania się chorobie tych leków. Chcę być normalny szczęśliwy z moją żoną i synkiem kocham ich i nikogo innego. Już mi lepiej.......

przez Candy14 20 sty 2015, 22:24
safinio, ale leczysz sie?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez safinio 20 sty 2015, 22:41
Candy14 napisał(a):safinio, ale leczysz sie?

tak leczę ale nic to nie daje.Ciągle psychiatra zmienia leki co pól roku i dalej to samo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotek em 20 sty 2015, 23:36
safinio, też mam OCD. A terapia?
Obrazek

przez safinio 21 sty 2015, 00:09
kotek em napisał(a):safinio, też mam OCD. A terapia?

chodziłem rok i po za wydaniem ok 2000tys nic mi nie pomogło

przez vifi 21 sty 2015, 00:28
safinio, co to znaczy że "natręctwo każe Ci być z inną kobietą"? Jak często uczęszczałeś na terapię? Raz w tygodniu, na dwa. Przy natręctwach ona może potrwać.

przez safinio 21 sty 2015, 10:15
vifi napisał(a):safinio, co to znaczy że "natręctwo każe Ci być z inną kobietą"? Jak często uczęszczałeś na terapię? Raz w tygodniu, na dwa. Przy natręctwach ona może potrwać.

Jak widzę ładną kobietę to mam natrętne myśli i lęki że się w niej zakochałem.Mam obrazy jak jestem z nią itd. Na terapię chodziłem co dwa tygodnie aż pani stwierdziła że nie da rady nic już polepszyć w mojej chorobie. Oczywiście caly czas byłem i jestem na lekach od psychiatry

przez Saraid 21 sty 2015, 11:08
safinio napisał(a):
vifi napisał(a):safinio, co to znaczy że "natręctwo każe Ci być z inną kobietą"? Jak często uczęszczałeś na terapię? Raz w tygodniu, na dwa. Przy natręctwach ona może potrwać.

Jak widzę ładną kobietę to mam natrętne myśli i lęki że się w niej zakochałem.Mam obrazy jak jestem z nią itd. Na terapię chodziłem co dwa tygodnie aż pani stwierdziła że nie da rady nic już polepszyć w mojej chorobie. Oczywiście caly czas byłem i jestem na lekach od psychiatry

W jakim nurcie była ta psychoterapia?
Saraid

przez safinio 21 sty 2015, 12:44
white Lily napisał(a):
safinio napisał(a):

W jakim nurcie była ta psychoterapia?

Psychoterapia ericksonowska

przez kahir 21 sty 2015, 12:55
Psychoterapia ericksonowska

to nie dziwie sie ani troche, ze Ci nie pomoglo.

terapia behawioralno-poznawcza. terapia schematów. jakieś tam drobne elementy psychoanalizy. to pomoglo mi o 50% zniwelowac natrectwa, ktore mam od 15 lat. w kilka tygodni. przez wczesniejsze 9 lat leczenia - 0 efektow, tylko coraz glebsze wchodzenie w chorobe. oczywiscie bez mojej cudownej pani terpeutki nic z tego nie byloby mozliwe, wiec to tez kwestia odpowiedniego czlowieka.

edit: terapia ericksonowska, to bardziej wzmacnianie juz posiadanych, pozytywnych cech niz koncentrowanie sie na objawach choroby. taki bardziej coaching.
edit2: w moim przypadku "smierc" pomogla o tyle, ze trafilem do szpitala, w ktorym mi pomogli. ale ile zdrowia odebralem tym moim bliskim? ciagle o tym mysle, choc wolalbym nie.
świat jest pełen psychologów.

przez Saraid 21 sty 2015, 13:57
safinio, Dlatego pytałam własnie ,że mogła niewiele pomóc cóż probować jak pisze kahir, w innym nurcie.Samobójstwo tutaj nie rozwiązuje problemów a chodzi o Ciebie byś sie lepiej poczuł pomimo wszystko ,czasem tak jest że to długo trwa i człowiek nie ma siły ale pózniej coś zaskoczy i cieszysz się ,że żyjesz także duzo siły życze do walki o samego siebie.!
Saraid

przez safinio 21 sty 2015, 19:02
Dziękuję Wam że się zainteresowaliście moim problemem. Tak naprawdę to żyję dla mojej żony i syna i póki ich kocham i oni mnie to będę walczył. Pozdrawiam

przez Candy14 21 sty 2015, 22:10
Jak widzę ładną kobietę to mam natrętne myśli i lęki że się w niej zakochałem.Mam obrazy jak jestem z nią itd.

zapewne 90% facetow tak ma
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez kotek em 22 sty 2015, 21:12
Raczej 90% mężczyzn nie cierpi na OCD.
Obrazek

Sortuj wg