Tik nerwowy poruszania głową

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Malarz cieni 24 gru 2014, 23:20
konrad9595, mam podobny problem i dodatkowo boję się patrzeć na ludzi na ulicy. Nabijali się na studiach z tego jak licho. Strasznie ciężko się tego pozbyć, długotrwała terapia powinna teoretycznie pomóc. Ja chodzę ponad rok, ale nic mi na te ruchy głową nic nie dała niestety... :roll: Bardzo dobrze Ciebie rozumiem i wiem jak ten tik potrafi niszczyć życie.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez rikuhod 25 gru 2014, 11:22
konrad9595, poruszanie głową bierze się z nagromadzonego stresu, stres jest nagromadzony i organizm potrzebuje jakiejś odskoczni by go wyładować ja np. masowo tupałem nogą

mi na to pomogły ćwiczenia relaksujące, skopiuje ok
Połóż się na łóżku i staraj się wyciszyć czyli daj płynąć myślom, nieważne czy pozytywne czy negatywne niech płyną; tak samo kręcenie głową ulegnij i daj głowie się wyładować niech się kręci aż cały stres się wyładuje i przestanie. W pewnym momencie jak umysł będzie czysty poczujesz takie zrelaksowanie i wyluzowanie. Możesz to robić kiedy gorzej się czujesz.

Wszelkie natręctwa biorą się z stresu który jest nagromadzony, jak gorzej się czujesz możesz zrobić, im częściej będziesz robić tym lepiej będziesz się czuć.

Sortuj wg