Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa grzecznościowe


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem napisać ten temat ponieważ coraz bardziej denerwuje mnie moje zachowanie.

Odkąd pamiętam, zawsze starałem się być 'grzeczny'. Zawsze mówiłem 'dzień dobry', 'do widzenia' itd. Tak mnie wychowano. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że czasami przesadzam z tą grzecznością. :roll:

Szczególnie obawia się to w sytuacjach kiedy np. coś jem. Zanim zacznę jeść, spytam 10x czy ktoś w pobliżu aby na pewno nie chce kęsa. Kiedy ktoś powie 'nie' - ja powiem - 'jesteś pewien ?'

I tak ze wszystkim...

ZAWSZE, zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic strasznego.

Moja teściowa na okrągło pyta czy jestem pewna, że nie chcę.

 

A na poważnie. Zastanawiałeś się skąd to się bierze? Czy nie lubisz jeść sam? A może masz obawę, że coś Ci się może gdzieś "przyczepić" i będzie obciach? A jak będziesz jadł z kimś, to może jemu też się "przyczepi". A może po prostu jesteś "grzecznym chłopcem" i wiesz, że trzeba się dzielić?

Ja też pytam po kilka razy. Chcesz? Nie? A może jednak? Później nie będzie.

Nie wydaje mi się, aby było to coś niestosownego. Takiego natręctwa ludzie nie postrzegają źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedno przychodzi do głowy[/b]shad,a mianowicie że posiadasz wysoką kulturę, a i co wazne umiejętnośc dzielenia się(to myslę wielka zaleta).

Ja myślę że przesadzac można z chamstwem,ale na nadmierną grzecznośc nikt nie będzie patrzał "krzywo". :smile:

 

Moja teściowa na okrągło pyta czy jestem pewna, że nie chcę.

Lusi znam ten ból..hehe,ale mimo wszystko,(choc czasem mnie to drażni),uważam że to miłe....takie troskliwe ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusi słonko to okreslenie wzięte z harrego pottera :twisted:

byli tam ci co czarują i robią fiki miki oraz ci "normalni" których mafia harrego pottera nazywała właśnie mugolami :) czy jakoś tak

 

O widze że ty też z Gdańska :)

Miło poznać "ziomalke"

 

A i najważniejsze :) nie czytałem harrego pottera bo harry potter is evil :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam ze wszystko przepraszam , i ciagle przepraszam!

to tak jak ja. mówię coś i zaraz przepraszam, bo moze kogos uraziłam albo palnęłam głupotę, pisze... i to samo. wkurzające.

 

Kiedy pytam kogoś po raz 10 o to samo, to często ten ktoś się denerwuje.

Mnie by diabli wzieli chyba.

Ale z drugiej strony ludzie lepiej patrzą na kogoś z takim czymś niz na jakiegoś gbura co ani be ani me.

Mój braciszek tak miał kiedyś (niestety mu minęło) I ludzie to uwielbiali, ze taki grzeczny, miły itd.

Takie "natręctwo" jest dobrze postrzegane - tak myślę. niby ktoś się wkurza że go pytasz 10 raz, ale gdzieś tam we łbie mu zostaje że myślisz o kimś a nie tylko o sobie, że można na Ciebie liczyć. Zresztą pewnie ludzi którzy Cię znają są przyzwyczajeni i ich to nie denerwuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem wczesniej

Jest to bardziej zaleta niz wada :) Szczegolnie jak cie beda postrzegac starzy ludzie.

Z kolei dla twoich znajomych ktorzy cie znaja dobrze moze byc troche irytujace ale napewno sie juz przyzwyczaili z kolei dla nowych ludzikow bedziesz postrzegany jako osoba pozytywnie nastowiona z checia do dzielenia sie :)

 

A tak jak juz pisalem wczesniej z punktu widzenia starszych jestes "dobrym kandydatem dla corki / syna na męza"

 

wiec tym akurat bym sie nie przejmował ale pewnie wiesz lepiej jak to jest :) jak jestes po tej stronie lustra

 

 

 

"Murzyn grzeczny byl i robil swoje - czarne dzieci beda twoje" - fraszka pana G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×