Super test-psychoterapia

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Super test-psychoterapia

przez samotny 14 gru 2006, 20:58
Ostatnio będąc na wizycie u psychoterapeuty dostałem do domu test opracowany w latach40 czy 50 przez amerykańskich specjalistów od psychiki. Test zrobiłem zawierał około 500 pytań na które się odpowiadało tak albo nie albo ? -nie wiem z tym że nie wiem można było odpowiedzieć 10 razy. Dzisiaj otrzymałem wyniki i wiele dowiedziałem się o samym sobie np. to że mój współczynnik działania w sytuacji zagrożenia jest na takim poziomie że amerykanie ludzi z takim współczynnikiem brali jako astronautów i wysyłali w kosmos...i niby o tym nie wiem ale w sytuacji krytycznej błyskawicznie podejmuję decyzję. Poza tym dowiedziałem się że mój współczynnik dotyczący uzależnień jest na bardzo niskim poziomie i to że na mój obecny sposób postrzegania świata(nerwica natręctw i wyobrażenia) wpływa jakaś sytuacja stresująca z dzieciństwa..którą mój psychoterapeuta zamierza roztrzygnąć na następnej wizycie. Oprócz tego dowiedziałem się że moim problemem jest to że jestem zbyt krytyczny do samego siebie , ponadto jestem człowiekiem tłumiącym emocje i kontrolującym się za bardzo (nie mam w sobie buntu) i swoje poczynania. Ponoć moim kłopotem jest jeszcze to że za bardzo sobie wyobrażam swoje życie niż z niego w pełni korzystam. Dowiedziałem się również że nie mam odchyleń psychicznych i nie grozi mi choroba psychiczna...natręctwa i stany lękowo stresowe są spowodowane narastającym konfliktem tłumienia emocji...i w ten sposób moja psychika i ciało się uwalniają . A cały efekt nakładania się emocji kumulował się we mnie od dzieciństwa.

przez Cati 18 gru 2006, 21:58
Właśnie -czy natręctwa i stany lękowe ....mogą być przyczyną traumatycznego dzieciństwa? przecież -musi byc przyczyna tej choroby .Ja pamietam ,że przed natręctwani -miałam straszne ataki paniki lękowej...do tego doszły natręctwa...koszmar
Don't worry be heppy...

przez samotny 19 gru 2006, 00:33
u mnie przed natręctwami był długo utrzymujący się stress szkolny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg