Jak długo trwają Wasze ataki obsesyjnych mysli?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez vice versa 23 sie 2014, 18:09
Zadałam Wam to pytanie, gdyż bardzo mnie to nurtuje.
Jeszcze dwa tygodnie temu miałam w głowie gonitwę myśli na jeden temat i związany z tym utrudniający funkcjonowanie lęk. Trwało to jakieś trzy tygodnie non stop, z przerwą na sen- oczywiście po zażyciu skutecznego leku nasennego. Nic do mnie nie docierało- obsesyjna myśl była silniejsza niż racjonalne podejście do tematu. Normalne życie stało się udręką, praca rzeczą wręcz niemożliwą. Około tygodnia temu, tak z dnia na dzień zaczęłam "normalnie" myśleć, analizować swoje wcześniejsze zachowanie (to podczas natrętnych myśli) i zauważać ich irracjonalność. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze, mam świadomość tego, że niedawno nie byłam sobą i niestety świadomość tego, że za jakiś czas to znów powróci. Obsesje takie wcześniej miałam 7 miesięcy temu, jeszcze wcześniej w lutym 2013 - mogłabym tak wymieniać wstecz jeszcze kilka terminów. Ataki takie zawsze trwały po 2- 3 tygodnie, po czym chyba samoistnie ustępowały.
Nadmieniam, że od wielu lat leczę się psychiatrycznie, stale zażywam leki, które chyba nie mają wpływu ta występowanie tych ataków.
Czy u Was wygląda podobnie? Macie ataki natręctw co jakiś czas, czy ciągle zatruwają Wam życie?

przez Shannon 23 sie 2014, 20:22
Najdłużej to było 7 długich godzin stałych myśli, bardzo agresywnych, sprawiających, że nie mogłam myśleć o czym innym. Czułam się okropnie, ze stresu pojawiły się mdłości i wymioty. Bałam się, że zrobię sobie coś złego. Miałam tak z kilkanaście razy, kiedyś też miałam natrętne myśli, ale były delikatniejsze.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Sortuj wg