Myśli obrzydliwe

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Myśli obrzydliwe

przez catwoman 06 sie 2014, 00:28
Witam wszystkich, jestem nowa.
Zdecydowałam się napisać po potrzebuję wsparcia.
Od dziecka byłam hipochondrykiem, latałam po lekarzach, robiłam badania...
Pod koniec tamtego roku w skutek traumatycznego przeżycia moja nerwica przybrała zupełnie inną
formę... zaczęło się od DD. Wiedziałam co to jest z forum więc dzielnie to znosiłam.
Hipochondria w ogóle zniknęła a zaczęły się dziwne myśli które zdarzają mi się do dziś i powodują lęk.
Po raz pierwszy w życiu zaczęłam się bać że coś sobie zrobię, poza tym zaczeły mnie dręczyć obrazy myślowe
wyobrażenia obrzydliwe.
Czyli np. przed snem nagle nachodziła mnie myśl że ciało ludzkie to tylko kupa mięsa i kości, jakieś wyobrażenia
anatomiczne.
Myśli nt. obrzydliwości seksu.
A dziś jedząc rybę przyszła do mnie myśl że pochłaniam obślizłe kawałki martwego ciała.
Są takie chwile że zycie w ogóle wydaje mi się właśnie takie okropne jakieś.
Czasem się zastanawiam czy ja nie zwariowałam od tych lęków.
Czy ktoś tu zmaga się z podobnymi objawami nerwicy albo miał takie kiedyś?
Będę bardzo wdzięczna za kązdy post!
Pozdrawiam wszystkich nerwicowców ;)

Myśli obrzydliwe

przez *Monika* 06 sie 2014, 01:49
catwoman, Witaj na forum, dobrze, ze tu trafiłaś, myślę, że znajdziesz tu niejedną duszyczkę do rozmów.
Co do Twoich natręctw..., nie myślałaś o tym, żeby zasięgnąć porady specjalisty? Psychiatry i psychoterapeuty?
Obrazek
Główny Moderator

Myśli obrzydliwe

przez lonsdale 06 sie 2014, 07:24
Ja miałem natręctwa odnośnie trupów, rozkładu ciała ludzkiego po śmierci. Pomogło mi kiedy przestałęm na to patrzeć pod kątem biologii, a zacząłem patrzeć przez pryzmat fizyki. Jak jesz rybę pomyśl że nie jest martwe zwierzę, ale atomy, materia, proteiny itp. - coś co musimy jeść aby organizm miał energię. Cały nasz świat składa się z atomów i zasadniczo atomy gówna i atomy czekolady sie specjalnie nie różnią ;)
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli obrzydliwe

przez Inga_beta 06 sie 2014, 08:59
lonsdale,
I jak się pozbyłeś tego natręctwa to twój stan zdrowia uległ poprawie? Jesteś dzięki temu trochę zdrowszy?

Myśli obrzydliwe

przez lonsdale 06 sie 2014, 09:02
Inga_beta, może tylko troche, ja mam też inne natręctwa akurat z tymi sobie poradziłem
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Myśli obrzydliwe

przez catwoman 06 sie 2014, 12:46
Ja mam również natrętne obrazy myślowe w postaci jakichś krwawych scen ze soba w roli głównej,
że sobie coś robię, odcinam... masakra. Nie miałam tego kiedyś. Wolałam być hipochondryczką...

Myśli obrzydliwe

przez khaleesi 06 sie 2014, 20:22
Takich natręctw nie miałam w ogóle także wypowiedzieć się nie moge o tym jak walczyć z nimi.
catwoman, cały czas masz obraz, że sobie coś odcinasz? Ale czym konkretnie?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Myśli obrzydliwe

przez Harp 08 sie 2014, 23:02
Akurat z punktu widzenia biologicznego, My to tak naprawdę kupa żywego, myślącego mięsa i nic więcej.

Myśli obrzydliwe

przez szrama 09 sie 2014, 03:19
Mógłby mi ktoś powiedzieć co ja mam o sobie myśleć, skoro coś podobnego miałem już w przedszkolu? Potem to się uspokoiło. Natręctwa myślowe mam dalej. Czasem mniejsze, czasem silniejsze. Zdaje mi się, że chyba okresowo zanikają całkowicie. Takie obrzydliwe również się zdarzają, ale baaardzo rzadko.

Myśli obrzydliwe

przez Corpse 10 sie 2014, 20:54
często mam też coś takiego, ale to chyba nie natręctwo,nie wiem sama, od dzieciństwa zastanawiałam się nad śmiercią jako rozkładem ciała, zbierałam martwe zwierzęta, potem często w ciężkich stanach miałam przekonanie, że moja ręka gnije od środka, czułam nawet zapach zgnilizny ciągle chodziłam się pytać czy aby na pewno mi ta ręka nie gnije w szpitalu ciągle mnie o tym zapewniali, w końcu mi przeszło, ale nikt nie powiedział, czy to natręctwo

Myśli obrzydliwe

przez catwoman 15 sie 2014, 19:08
Nerwica...
Jak się uspokoiłam te mysli zupełnie przeszły.
Dziś nawet jak próbuję je "wznowić" to mnie nie rusza.
Ta nerwica to naprawdę jest... ;)

Sortuj wg